Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Kwiatek podskakuje w wazonie

     Musisz przygotować kawałek nitki (lub jeszcze lepiej bardzo długi włos), wąski wazon (może też być butelka) i kwiat o długiej łodyżce. Przy wiąż jeden koniec nitki poniżej płatków kwiatu, drugi koniec zaś do swojej lewej ręki. Butelka powinna stać blisko ciebie, niedaleko krawędzi stołu. Oczywiście, nitka musi także wychodzić z wazonu z twojej strony. Płatki kwiatu powinny się opierać na szyjce wazonu, zaś łodyga ma swobodnie dyndać w środku. Kiedy lewą ręką pociągniesz za nitkę, kwiatek zacznie podskakiwać w wazonie.

     Pokaz ten wymaga jeszcze odpowiedniej oprawy i inscenizacji. Możesz np. wyjaśnić swoim widzom, że także kwiaty okazują swoje uczucia. Jeśli ktoś zbliża się do nich z miłym nastawieniem, kwiat wychodzi mu naprzeciw w kierunku ręki. Właściwość tę mają jednak tylko kwiaty cięte, ponieważ kwiaty doniczkowe zatraciły, jak wiadomo, zdolność poruszania się, gdyż ich korzenie są wrośnięte w ziemię.

     Po zaaplikowaniu widzom podobnych bzdur i zamąceniu im w głowach, zacznij zbliżać prawą rękę spiralnym ruchem do kwiatka. Kiedy znajdzie się ona wystarczająco blisko, kwiatek podskoczy. (Widzowie koncentrują się na ruchach twoich rąk. Nikt nie zauważy, że w tym momencie pociągasz lewą ręką za nitkę...)


NL   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa