Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak woda dostała się do torebki?

     To jeden z najbardziej znanych i spektakularnych tricków. Magik wykonuje z gazety torebkę w kształcie rożka, wlewa do niego wodę - po czym woda znika. Po paru ćwiczeniach, także i ty możesz opanować tę sztuczkę.

     Potrzebny ci będzie papierowy kubeczek, z którego trzeba wyciąć dno, dzięki czemu uzyskamy kształt zbliżony do łuski. Ta atrapa posłuży następnie jako wkład do innego kubeczka. Przedtem obetnij jeszcze wystające krawędzie łuski. Nikt nie zauważy nic podejrzanego w naszym kubeczku o podwójnych ściankach. Teraz pora przygotować gazetę i dzbanek z wodą. Kubek, dzbanek i gazeta znajdują się przed tobą na stole. Przedstawienie czas zacząć.

     Najpierw odwróć kubek do góry dnem, by pokazać widzom, że jest zupełnie pusty. Potem wykonaj z gazety torebkę ze szpiczastym końcem i włóż kubek do środka. Zaraz po tym znowu sięgnij do torebki, wyjmij kubek i szybko postaw na stole. (Oczywiście, nie wyciągasz prawdziwego kubka, lecz tylko przygotowaną wcześniej atrapę. Widzowie będą natomiast przekonani, że kubek jest autentyczny, a torebka całkiem pusta. Tak naprawdę w środku znajduje się nienaruszony kubek. Nie wolno ci tylko pochylać atrapy, gdyż widzowie zauważą wówczas, że nie posiada ona dna i cały sekret się wyda).

     Następnie sięgnij po dzbanek i wlej wodę do torebki. Publiczność jest nielicho zdumiona, wierząc święcie, że torebka była pusta. Nagle coś ci wpada go głowy. Wołasz: "Dobry Boże, co ja robię - wlewam wodę do torebki, a tam przecież nie ma kubka. Coś podobnego!" Zwracając się tymi (lub podobnymi) słowami do widzów, weź atrapę (którą publiczność uważa za prawdziwy kubek) i wetknij ją do torebki (oraz do kubka). Teraz możesz wydobyć prawdziwy kubek (chwytając go jednocześnie z wciśniętą do środka łuską) i wyciągnąć. W tym momencie torebka z gazety opada na podłogę. Przelej wodę z powrotem do dzbanka. Oszołomieni widzowie nie wiedzą, co się dzieje.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa