Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Znikający kubek

     Sztuczka ta jest prosta i bardzo efektowna. Do pokazu potrzebna jest kubek i sklejony z papieru walcowaty pokrowiec o nieco większej średnicy.

     Jak przebiega demonstracja sztuki?

     Czarodziej siada przy stole, twarzą do widzów. Pokazuje im kubek i papierowy pokrowiec. Następnie nakrywa nim kubek odwróconą dnem do góry.

     - Proszę państwa, dzięki niezwykłym czarom, które przekazał mi hinduski mag Abrakadabra, kubek ten... Ale nie uprzedzajmy wydarzeń - oświadcza tajemniczo i dostojnie. Po tych słowach jeszcze raz podnosi pokrowiec, by pokazać wszystkim, że kubek znajduje się na swoim miejscu. Teraz, wypowiadając zaklęcia, chwyta kubek przykrytą pokrowcem i zatacza nią kręgi na stole. Po kilku lub kilkunastu takich ruchach uderza mocno ręką w papierowy walec. O dziwo, kubka w nim nie ma. Wywiera to ogromne wrażenie na widzach. Co się stało z kubkiem?

     Wyjaśnienie:

     Zataczając owe kręgi w pewnym momencie należy "wyjechać" poza blat stołu; kubek wysuwa się z rulonu i spada czarodziejowi na kolana. Publiczność oczywiście nie dostrzega tego manewru.


BK

   Wasze komentarze:
 Donik: 26.03.2017, 14:45
 DZIADOSTWO kto tego się nauczy
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa