Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Zaczarowana kulka

     Jest to nanizana na sznurek zwykła drewniana kulka o średnicy 5-7 cm. Na dowód, że nie ma w tym „urządzeniu" żadnych zagadek, czarodziej przesuwa ją kilkakrotnie po sznurze tak, aby wszyscy to widzieli. Po tych wstępnych przygotowaniach stawia nogę na jednym końcu sznura, a drugi bierze do ręki. Sznur z czarodziejską kulką znajduje się teraz w pozycji pionowej. Kulka według wszelkich praw fizycznych spada na dół, na co „pozwala" czarodziej kilka razy. W pewnym jednak momencie mówi:

     - Proszę państwa, jeśli tylko zechcę mogę swoim "wzrokiem" zatrzymać na sznurku kulkę na dowolnej wysokości. I na dowód tego demonstruje tę swoją nadprzyrodzoną moc zdumionej publiczności.

     Rzeczywiście kulka spada do pewnego momentu a potem zatrzymuje się pod "wpływem" wzroku czarodzieja. Gdy tylko czarodziej odwraca wzrok kulka spada. Kulka może zatrzymać się w dowolnie wybranym miejscu sznurka również na żądanie widzów i będzie nieruchoma tak długo, jak długo "trzyma" ją wzrokiem czarodziej.

     Wyjaśnienie:

     Tajemnica czarodziejskiego zachowania się kulki polega na tym, że jest ona przedziurawiona nie w linii prostej, a łamanej. Dopóki sznur nie jest naciągnięty kulka z łatwością spada w dół. Wystarczy jednak lekko sznur naciągnąć, by natychmiast ją zatrzymać. Po zwolnieniu naciągu, kulka znowu będzie opadać.


BK

   Wasze komentarze:
 marcel: 26.12.2015, 19:12
 marcelku badż grzeczny w szkole
 Ślepy: 22.12.2015, 02:17
 Nie widzę rysunku 43
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa