Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Figurki z drewna

     Oryginalną i efektowną dekorację ścian stanowią duże huby drzewne z zatkniętymi w nie gałązkami. Miejsce, którym zrośnięte były z drzewem, trzeba równo odpiłować, żeby dobrze przylegały do ściany. Z tyłu huby przybijamy metalowy uchwyt do zawieszenia. Z wierzchu posługując się gwoździem i młotkiem robimy wiele otworów różnej wielkości i głębokości. Będziemy wkładać w nie gałązki o ciekawych kształtach tworząc dekoracyjne ikebany.

     Wielką popularnością zwłaszcza u młodzieży, cieszy się tzw. korzenioplastyka. Najważniejsza część pracy, to znalezienie kawałka korzenia czy gałęzi o dziwnym kształcie przypominającym postać ludzką lub zwierzęcą. Czasem trzeba dodać jakiś drobny element, by uzyskać ciekawą kompozycję figuralną lub abstrakcyjną. Korzenioplastyka bardzo rozwija wyobraźnię, toteż warto zainteresować nią młodzież i starsze dzieci.

     Młodsze dzieci chętnie robią figurki ludzi lub zwierząt z szyszek różniących się wielkością i rodzajem, łącząc je z gałązkami, żołędziami i innym tworzywem. Ten rodzaj majsterkowania pobudza dziecięcą wyobraźnię i rozwija smak artystyczny. Dlatego też warto zachęcać do niego, pokazywać dzieciom, co można zrobić ze znalezionego tworzywa. Do łączenia poszczególnych elementów używa się kleju, małych gwoździków, niekiedy patyczków, z narzędzi zaś potrzebny jest kolec do robienia otworów.
MK
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa