Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Zabawki z kory

     Dzieci chętnie wykonują zabawki, które służą im potem do różnych zajęć. Doskonałym tworzywem jest miękka sosnowa kora. Zebrana po deszczu daje się łatwo ciąć i modelować. Oczywiście umawiamy się z dziećmi, że można zbierać tylko korę opadłą, leżącą już na ziemi, nie wolno natomiast pod żadnym pozorem wycinać jej z drzew rosnących. Jeżeli "zapotrzebowanie" na korę będzie duże, warto pójść z dziećmi w miejsce przecinki. Tam każdy będzie mógł wybrać sobie najbardziej odpowiedni kawałek tworzywa.

     Chłopcy chętnie strugają z kory rozmaite łódeczki i statki. Uzupełnione papierowymi żaglami posłużą im. później do zabaw nad wodą. Cztery z podanych tu modeli są bardzo proste. Potrafi je wykonać każdy. Dwa pozostałe, bardziej skomplikowane zainteresują wprawnych, cierpliwych i doświadczonych majsterkowiczów. Maszty statków wykonane są z patyczków, a żagle z kawałków kory brzozowej, do wiązań użyto źdźbła trawy.

     Dziewczęta chętniej zrobią z kory dekoracyjne maski. Można je rzeźbić zdejmując ostrożnie poszczególne warstwy kory. Osiąga się wówczas ciekawe efekty kolorystyczne, bo każda warstwa ma nieco inny odcień. Można też posłużyć się inną techniką i przymocować do kawałka kory nos, usta i oczy wykonane z innego tworzywa; przeciętej szyszki, kawałka drewna lub innego gatunku kory. Maski są modną ozdobą wnętrz, można udekorować nimi sypialnie, świetlicę, hole lub jadalnię.
MK
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa