Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Paradoks królika

To jedna z matematycznych zagadek, która wymaga dobrej wyobraźni.

Pytanie: Zakładając, że Ziemia jest kulą i przez równik przepuszczamy sznurek w taki sposób, że go nim otaczamy. Jeśli wydłużymy linę o jeden metr, tak aby tworzyła okrąg wokół Ziemi to czy królik może przejść przez szczelinę między Ziemią a liną?

Zagadkę przysłał Lucky Luck



Wasze komentarze:
 ja: 19.07.2022, 20:35
 nowy obwód ziemi to będzie obwód sznura przylegającego do ziemi to 2*pi*r = x i królik nie przejdzie 2*pi*r = x+1 z tego r = (x+1)/2*pi inaczej x/(2*pi) + 1/(2*pi) wiemy że przy x nie przechodzi więc nowy promień będzie dłuższy o 1/2*pi a więc 100cm/2*3,14 co da około 16cm. Przejdzie bydlak.
 jest koksem: 27.03.2022, 20:43
 dobrze że zakładasz
 RB: 06.09.2021, 22:47
 Pomijając wszelkie opory tarcia itp. drobiazgi, wystarczy lekko przytrzymać stopami sznur w rozstawie 30cm i go naprężyć podciągając ręką w górę - pod takim mostkiem całkiem spory pies przejdzie
 Stopa: 03.09.2021, 17:33
 O Cie... Promien jest dluzszy niz rownik. ..
 Szymi: 29.07.2021, 22:56
 kto łapie i jara?
  bf: 15.04.2021, 18:47
 edwa
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej