Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

On mnie odnajdzie

     W sobotę poprzedzającą święto Miłosierdzia Bożego wybrałam się z córkami na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Nie mogliśmy pójść całą rodziną, ponieważ mój mąż wyjechał, a Kubuś, pod czujnym okiem babci, szykował się właśnie do snu. Dziewczyny - szczęśliwe, że wreszcie jestem cała tylko dla nich i nie muszę biegać po kościele za żądnym wrażeń Kubą - wtuliły się we mnie i tak stałyśmy razem, słuchając. Gdy kapłan mówił o uzdrawiającym dotyku Jezusa, moje dłonie bezwiednie powędrowały na głowy moich córek. Gładziłam je po jasnych, miękkich włosach i czułam, że tak ma być, że troskliwe dłonie matki to przedłużenie rąk Bożych, to jeden z Jego sposobów, by błogosławić najmłodszym. A nasze rodzicielskie zadanie to pokazać dzieciom drogę do Boga i towarzyszyć im w tej podróży. Ale czy podołamy, czy nie zabłądzimy? Nasze ręce są pełne "skarbów" - czy ich nie pogubimy? Na szczęście nie jesteśmy sami i nie idziemy na oślep - nasz Przewodnik jest niezawodny. I nie ma we mnie niepokoju, bo wiem, że "Dobry Pasterz daje życie swoje za owce".

     A w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jadę wieczorem na koncert "Mocnych w Duchu". Przed ołtarzem tańcują rozradowane dzieci. "Mocni" śpiewają właśnie o tym jedynym, niepowtarzalnym dniu spotkania z Chrystusem, o odnalezieniu "domu Miłości", o wejściu do nieba. Stojąca obok mnie pani trzyma córeczkę na rękach. Mała wpatruje się w balkony chóru i kolorowe, mieniące się witraże. Zaciekawiona i przejęta mówi nagle: - Jak można tam wejść? Ja chcę tam być! Ci, którzy to słyszą, uśmiechają się porozumiewawczo na znak, że odczytali te słowa dziecka jako symboliczny - choć niezamierzony - kontekst do piosenki "Mocnych". Podążam za wzrokiem dziewczynki - przez szybki witraży dostrzegam skrawek nieba i myślę: "ja też chcę tam być!". A potem, w pogodnej zadumie patrzę na oświetlony obraz Jezusa. Jak dobrze mieć takiego Pasterza. Nawet, jeśli się zgubię, On mnie odnajdzie. Na pewno.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

3 maja 2009   


Miłość potrzebuje stanowczości Miłość potrzebuje stanowczości
James C. Dobson
Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej