Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Spojrzał z uwielbieniem i zachwytem...

     Przeglądam pocztę w poszukiwaniu ważnego telefonu, który ktoś przesłał mi e-mailem. Niestety, nie pamiętam dokładnie, kto i kiedy, więc cierpliwie otwieram większość wiadomości. Niespodziewanie trafiam na link do rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez o. Szustaka OP i właściwie trochę przypadkiem klikam na mp3 z nagraniem kazania rekolekcyjnego. I już po pierwszych słowach zapominam o poszukiwanym telefonie, już tylko słucham i serce bije mi coraz szybciej, bo czuję, że te rekolekcje są właśnie dla mnie. I choć za oknem złoci się pełnia lata, ja odprawiam rekolekcje wielkopostne, bo przecież zawsze jest dobry czas, by spojrzeć na własne życie przez pryzmat Słowa Bożego.

     Kazanie zakotwiczone jest w Ewangelii św. Marka i interpretuje scenę powołania celnika Mateusza. Jezus spojrzał na Mateusza, a ten po prostu wstał i poszedł za Nim. Co takiego było w tym spojrzeniu? Ojciec Szustak sięga do greckiej etymologii słowa "spojrzeć" i już wszystko wiadomo. Święty Marek użył wyrazu, który po polsku należy tłumaczyć: "spojrzał z uwielbieniem, z zachwytem, jak na ósmy cud świata". Mateusz był zdrajcą. Wszyscy patrzyli na niego z pogardą. Tymczasem Jezus spojrzał z zachwytem i miłością! Wystarczyło jedno takie spojrzenie i Mateusz poczuł się kimś wyjątkowym, wybranym, umiłowanym! Zazdroszczę mu tego spojrzenia. Czy na mnie Jezus także tak patrzy?

     Szykuję obiad, ale wciąż myślę o tym spojrzeniu, i o powołaniu. Nagle otwierają się drzwi i dom w mgnieniu oka wypełnia się radosną wrzawą - to moje dzieci wróciły z tatą ze spaceru i teraz przekrzykują się, żeby wszystko mi opowiedzieć. Patrzę w ich roześmiane oczy i widzę tyle miłości! Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałam?! Wreszcie dociera do mnie, że właśnie oczami moich bliskich Bóg co dzień patrzy na mnie z uwielbieniem i co dzień mnie powołuje - do bycia żoną i mamą.

Monika Staniszewska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 9 sierpnia 2009


   

Wasze komentarze:
 Człowiek: 25.05.2013, 22:48
 Dzięki Ci Panie Jezu!że pozwoliłeś mi mieć rodzinie,dałeś mi miłość obdarowując mnie moimi kochanymi Aniołkami dlatego bardzo Cię proszę spraw abym była dobrą matką i dobrze przygotowała moich bliskich na spotkanie z Tobą nie pozwól mi przespać życia wiecznego moich najbliższych bo razem z nimi pragnę wielbić Ciebie Najukochańsza Trójco Święta.Powołałeś mnie mój Jezu do rzeczy wielkich wiedząc że jestem zwykłym zerem,dlatego błagam unieś moją nędze abym w Twoich Ramionach wypełniła swoje powołanie.Miłuje Cię ,na wieki miłuje
 Ewa: 13.08.2009, 17:31
 niesamowicie piękne..
 Marta: 11.08.2009, 20:21
 Takie proste a zarazem piękne, gratuluję;)
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej