Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Już zima?

     Pada śnieg! - obudził mnie podekscytowany szept Marysi. - Gdzie mój kombinezon? Będę lepić bałwana! - postanowiła, taszcząc krzesło do przedpokoju, żeby dostać się do zimowej garderoby upchniętej w górnych partiach szafy. - Jakiego bałwana? Przecież jest jeeesień? - ziewnęłam, a moje myśli z trudem wyplątywały się z porannego snu, by sprostać nieprawdopodobnej wizji październikowego bałwana.

     Podeszłam do okna. Rzeczywiście, dachy i trawniki bieliły się delikatnie, oproszone czymś w rodzaju smakowitej posypki z wiórków kokosowych. - Ładnie, ale bałwana to z tego nie będzie - zawyrokowałam bezlitośnie - ten śnieg stopnieje zanim zjesz śniadanie - uznałam, że lepiej ostudzić zapał Marysi i oszczędzić jej niechybnego rozczarowania. Śnieżna kołderka wyglądała bowiem dość mizernie.

     Jednak około 11.00 śniegu było już tyle, że Marysia rozważała wydobycie z piwnicy sanek! Po godzinie trójka moich pociech wybiegła z domu wystrojona jak na podbiegunową wyprawę i natychmiast rzuciła się lepić bałwana. A ja, z nosem na kwintę, zabrałam się do odśnieżania auta. Zimno, mokro, ślisko. Osaczyły mnie niewesołe myśli. Trzeba uzupełnić odzież zimową i zmienić opony - pomyślałam smętnie. Moja wyobraźnia nie chciała zadowolić się troskami o charakterze lokalnym, więc już po chwili gięłam się pod ciężarem wizji niemal apokaliptycznych: powodzie, klęska nieurodzaju i głód, brak prądu, nieprzejezdne drogi... W tym czasie moje roześmiane dzieci beztrosko rzucały się śnieżkami. - Ech, dzieciom to dobrze! Nie muszą się o nic martwić! Rodzice zadbają o wszystko - westchnęłam i naraz poczułam się mała i bezbronna. I wtedy przypomniałam sobie, że przecież nie jestem sama ze swoimi kłopotami. - Mam przecież Ojca Niebieskiego...

     "Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną (...), a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?" (Mt 6, 26 27).


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 25 października 2009


   

Wasze komentarze:
 KAsia: 29.10.2009, 13:07
 O i o tym właśnie trzeba pamiętać:)
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej