Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Mikołajki

    W obotni wieczór poprzedzający dzień 6 grudnia dzieci szalały do późna, a my, rodzice, tęsknie zerkaliśmy w kierunku szafki skrywającej mikołajkowe upominki. Cieszyło nas ogromnie, że w tym roku zorganizowaliśmy takie prezenty, które - choć bardzo zwyczajne - rzeczywiście należały do tych wymarzonych. Nie mogliśmy się zatem doczekać, kiedy rozpoczniemy upychanie mikołajkowych drobiazgów butach naszych pociech. Gdy dom nareszcie pogrążył się w ciszy, zamknęliśmy się w kuchni, wyciągnęliśmy kolorowe papiery i oddaliśmy się uciesze pakowania upominków.

     Nagle usłyszeliśmy jakiś szmer, a po chwili dobiegły nas stłumione chichoty naszych córek. Wyjrzałam ukradkiem z kuchni - dwie małe istotki skradały się ku naszym butom. Szybko coś w nich ukryły i pognały do siebie. Uf, dobrze, że nie przyszło im do głowy zajrzeć do kuchni, bo z niespodzianki byłyby nici!

     Ostatecznie zdecydowaliśmy się na schowanie prezentów w kapciach, które równo poustawialiśmy przed łóżkami dzieci. Już nie mogłam doczekać się poranka i radosnej wrzawy dzieciaków przeszukujących obuwie! Tak miło jest dawać prezenty!

     W mikołajkowy poranek obudził mnie szept Marysi: - Kiedy wstaniecie?! Czekamy i czekamy, a wy ciągle śpicie!

     Okazało się, że nasze dzieci czekały na to samo, co my - chciały zobaczyć naszą radość na widok prezentów, które ukryły dla nas w butach. Zaskoczyły nas bardzo. Choć niecierpliwiły się już ogromnie, to jednak wolały poczekać z rozpakowaniem upominków, żeby zrobić to równocześnie z nami. A kiedy podziwialiśmy nasze prezenty - plastelinowe figurki i misterne papierowe serwetki - dziewczyny kraśniały z radości. Jestem pewna, że w ten mikołajkowy poranek odkryły ważną prawdę: że dawanie jest równie miłe, co otrzymywanie, a może nawet milsze? I choć ta prawda znana jest od dawna, każdy musi odkryć ją samodzielnie.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 20 grudnia 2009


   

Wasze komentarze:
 KAsia: 14.01.2010, 15:43
 :) Rodzice chowali nam prezenty - jak się udało to pod poduszkę a jak nie to gdzie indziej. Nie ma to jak rodzinny dom i wspomnienia
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej