Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Świąteczne dekoracje

     Siedzę przed komputerem i próbuję pracować. Przeglądam pocztę. Święta minęły i w miejsce życzeń odbieram dziś głównie oficjalne e-maile, które brutalnie przypominają, że czas wracać do zwyczajnej rzeczywistości i ostro brać się do pracy.

     Po świątecznym makowcu zostały tylko okruszki, pod choinką zamiast prezentów piętrzy się stos wysuszonych igieł, a w całym domu znów rozpanoszył się bałagan. W kącie leży nowy samochód, którego krótki i hałaśliwy żywot zakończył się po pierwszym niewinnym upadku, a pod oknem kurzy się zapomniana lalka - jeszcze wczoraj najpiękniejsza! Z rezygnacją omiatam wzrokiem ten poświąteczny krajobraz. Nawet choinka wygląda dziś jakoś nijako - pewnie dlatego, że połowa lampek już nie świeci. "Ech, ależ nietrwałe te świąteczne dekoracje!" - myślę smętnie i już prawie pozwalam, by całkiem zawładnęło mną rozgoryczenie, gdy do pokoju wkracza mój syn. - Mamusiu, zaśpiewaj mi "obłoku, obłoku"! - prosi i uśmiecha się figlarnie, a mój smutek natychmiast czmycha, gdzie pieprz rośnie! Biorę synka na kolana i intonuję naszą ulubioną pastorałkę: - Gore gwiazda Jezusowi w obłoku, w obłoku! - a refren śpiewamy już razem, strasznie głośno: - Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina...! - a potem śpiewamy następną kolędę, i jeszcze jedną, i jeszcze... - a z każdej wygląda do mnie mały Jezus, taki bliski, że na wyciągnięcie ręki!

     Wieczorem, gdy modlimy się razem, słucham z radością, za co dziękują nasze córki: za śnieg i bałwana, za odwiedziny cioci, za to, że Kuba długo spał i dzięki temu znalazł się czas, żeby zrobić razem coś, w czym maluch zawsze przeszkadza... W naszej modlitwie tyle zwyczajnej codzienności, która naprawdę cieszy, choć nie jest już przecież ubrana w "magię" świąt! I tyle oczywistej pewności, że Ten, do którego się modlimy, słucha nas codziennie! Jak to dobrze, że Pan Bóg nie jest w naszym życiu tylko świąteczną dekoracją!


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 10 stycznia 2010


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej