Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy przekleństwa są realne?

     Spotyka nas trzy razy więcej nieszczęść niż inne rodziny. Czy to można uznać za przekleństwo? Po czym poznać, że dana rodzina obciążona jest przekleństwem?

     Zanim się orzeknie, że określone trudności są skutkiem przekleństwa, należy najpierw te trudności próbować wyjaśnić na sposób naturalny. Zbyt łatwe dopatrywanie się w tym, co nas spotyka, przekleństwa grozi przejściem na myślenie niedojrzałe, magiczno-życzeniowe. Takie nieracjonalne myślenie prowadzi do nieufności wobec Boga oraz zaniedbania wielkich darów istoty ludzkiej: rozumu i wolnej woli. Kończy się to często naiwnym przerzuceniem odpowiedzialności za swoje życie na innych. Należy więc bardzo ostrożnie wypowiadać się o istnieniu przekleństwa. Przypuszczamy istnienie przekleństwa w rodzinie, kiedy dostrzegamy, że określone niepowodzenia są w żaden inny sposób niewytłumaczalne, poważne, chroniczne czy nawracające, dotyczące prawie wszystkich męskich bądź żeńskich członków rodziny.

     Szeroki katalog błogosławieństw i przekleństw przedstawia nam Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28. Także uczciwa obserwacja historii naszych rodzin może wskazać na pewne zaskakujące prawidłowości.

     Najczęstszymi objawami przekleństw w rodzinie będą:

  1. Choroby kobiece powszechne i intensywne w danej rodzinie: uporczywe stany zapalne, komplikacje w obrębie miednicy, cysty, torbiele, skłonność do poronień i niepłodności, bolesne miesiączki, oziębłość seksualna.

  2. Liczne załamania emocjonalne, poczucie dręczenia przez różne zmory psychiczne, tendencje samobójcze - wypływające zwykle z zaangażowania w praktyki okultystyczne: wróżby, horoskopy, amulety itp.

  3. Copokoleniowe wykluczanie z rodziny określonych osób, schematycznie powtarzające się rozwody lub niesprawiedliwa pogarda dla mężczyzn czy kobiet w danej rodzinie.

  4. Zaskakująco mocne odwrócenie się serc dzieci od rodziców czy odwrócenie się od siebie kochającego się do tej pory rodzeństwa i wieloletnie obrażanie się.

  5. Uporczywie powracające choroby szczególnie dziedziczne, powtarzające się komplikacje nawet teoretycznie niegroźnych chorób.

  6. Niewytłumaczalne przypadłości finansowe lub niedostatek.

  7. Podatność na wypadki, powszechne w danej rodzinie przedwczesne albo tragiczne zgony.

     Odsyłam z tematem uwolnienia od ewentualnych przekleństw do kapłanów, do sakramentu pojednania. Jezus ratuje nas od przekleństw; por. Gal 3,13-14.

     Zapraszam też do wtorkowej audycji "Anioły rodzinne" w Radiu Warszawa na 106,2 fm. Tam szczególnie w 2. wtorek miesiąca o godz. 21.50 rozmawiamy na tematy błogosławieństw i przekleństw.

ks. Marek Kruszewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 17 stycznia 2010


   

Wasze komentarze:
 Aga: 13.05.2020, 00:17
 Proszę o modlitwę za moje dzieci i męża, którym w emocjach złorzeczyłam.
 alicja: 01.05.2020, 13:51
 proszę o modlitwę o łaske uwolnienia mnie z dręczącej choroby.
 Gosia: 18.04.2020, 14:18
 Proszę o modlitwę, przeklela mnie teściowa tuż przed śmiercią. Wszystko zaczęlo mi się psuć w malżeństwie.
 Iwona: 25.03.2020, 22:34
 Proszę o modlitwę za mojego syna, którego nieświadomie przeklęłam przy narodzinach. Skutki tego były i są namacalne. Proszę dobrego Boga o wybaczenie a bliźnich o modlitwę.
 Ania: 24.01.2020, 15:26
 Proszę o modlitwę o uwolnienie z przekleństwa
 Justyna 22.01.2020: 22.01.2020, 09:08
 Serdecznie proszę o modlitwę . Ja , mąż i synek zostaliśmy przeklęci przez rodzinę mojego męża. Najbardziej przez teściową, cała rodzina męża ma poważny problem z alkoholem. Mamy coraz większe problemy finansowe, mąż ma duże problemy ze zdrowiem i żaden lekarz nie potrafi mu pomóc. Maż ma coraz mniej pracy, wszyscy się od nas odwracają , naprawdę nie zrobiliśmy nikomu nic złego. Bardzo proszę o modlitwę
 grażyna: 08.01.2020, 09:18
 proszę o modlitwę w intencji przecięcia więzów nałozonych przez przekleństwo
 zofia: 03.01.2020, 23:12
 Proszę o modlitwę za moja rodzinę małżeństwo mi sie sypie,zdrowie dziecko odwrocilo się ode mnie,niedługo zostanę bez środków do życia ,nie wiem może zostałam przekleta
 Urszula: 23.09.2019, 13:39
 Bardzo prosze o modlitwe wszystko w yciu musze wyszarpac,wiele sie nie udaje nie mam pracy bo mi kolezanka podebrala udajaca moja przyjacioke,syna wyprowadziłam na ludzi ,corak co spotka chlopaka to ja oszuka,siostra po rozwodzie i ciezkich doswiadczeniach juz brak sil ,jestem zmeczona ,codziennie dziekuje Bogu za sile ale bardzo pragne zeby zaczelo nam sie wiesc


 Kasia: 19.08.2019, 20:10
 Proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę, od kad wzięłam ślub mi i mojej rodzinie przytrafiaja się prawdziwe tragedie. Małżeństwa się sypią, zdrowie szwankuje u każdego z nas, kilka śmierci w młodym wieku, choroby o nieznanych przyczynach, bezpłodność, dwie bliskie mi osoby wpadły w alkoholizm zupełnie nagle, depresję, próby samobójcze, Wypadki, niepowodzenia finansowe... wszystko to dotyka mojej rodziny od 10 lat. Proszę gorąco o modlitwę.
 Ona: 18.07.2019, 20:31
 Proszę o modlitwę.Cierpimy na niepłodność nieznanego źródła, niedawno ośrodek adopcyjny wstrzymał nasz kurs adopcyjny, bo mąż nie potrafi wyrażać emocji i jest skryty z natury, moi rodzice bardzo wcześnie zmarli, brat choruje psychicznie, niedawno próbował popełnić samobójstwo.Prosze o modlitwę.
 Agnie szka : 23.06.2019, 19:03
 Proszę o modlitwę za mnie. Zostałam przeklęta przez teściowa. Wszystko mi się sypie. Moja małżeństwo to już fikcja. Mam dwoje cudownych dzieci, niestety coś we mnie jest jakiś diabeł bo czasami się nie poznaje. Płacze krzyczę jak jakaś opetana. Jestem zmęczona. Proszę o dobre pozytywne modlitwy. Chce się uwolnić od tego zła.
 Renia : 15.04.2019, 09:52
 Proszę o modlitwę za moją rodzinę za męża ponieważ jestesmy w ciezkiej sytuacji bue mam pojęcia ale mój mąż chyba został przeklety przez swoją najbliższa rodzinę. Proszę o szczera modlitwe.Dziekuje z całego serca .
 pawel: 05.11.2016, 17:01
  Bardzo proszę o modlitwę za mnie i za moją rodzinę.
 Beata: 24.01.2016, 18:22
 proszę o modlitwę za moją rodzinę oby Bóg był w niej na pierwszym miejscu i o błogosławieństwo borze, Bóg zapłać Jezu Ufam Tobie
 Lena: 22.06.2015, 09:46
 Bardzo proszę wszystkich,którzy chcieliby mi pomóc o modlitwę w intencji mojego syna Jerzego.Moja teściowa jest bardzo złą kobietą,nieustannie kogoś przeklina.Teraz jej złość skupiła się na moim dziecku.Życzy mu żeby się połamał i wszystkiego co najgorsze.Wierzę w moc modlitwy i proszę pomóżcie nam swoim wsparciem modlitewnym
 Lena: 22.06.2015, 09:45
 Bardzo proszę wszystkich,którzy chcieliby mi pomóc o modlitwę w intencji mojego syna Jerzego.Moja teściowa jest bardzo złą kobietą,nieustannie kogoś przeklina.Teraz jej złość skupiła się na moim dziecku.Życzy mu żeby się połamał i wszystkiego co najgorsze.Wierzę w moc modlitwy i proszę pomóżcie nam swoim wsparciem modlitewnym
 aga: 16.06.2015, 14:58
 Proszę o modlitwe zdięcie przeklenstwa ze mnie
 Grazyna: 21.04.2015, 23:09
 Prosze o modlitwe dla calej mojej rodziny, osoby przeklely mojego pradziadka a wraz z nim nasza rodzine.
 sylwester: 25.01.2015, 09:15
 a moze to zle przesladuje dobrych i wartosciowych ludzi zeby ich zlamac?!trzymaj sie Justyno bede sie modlil za Ciebie i za siebie
(1) [2]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej