Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy przekleństwa są realne?

Spotyka nas trzy razy więcej nieszczęść niż inne rodziny. Czy to można uznać za przekleństwo? Po czym poznać, że dana rodzina obciążona jest przekleństwem?

Zanim się orzeknie, że określone trudności są skutkiem przekleństwa, należy najpierw te trudności próbować wyjaśnić na sposób naturalny. Zbyt łatwe dopatrywanie się w tym, co nas spotyka, przekleństwa grozi przejściem na myślenie niedojrzałe, magiczno-życzeniowe. Takie nieracjonalne myślenie prowadzi do nieufności wobec Boga oraz zaniedbania wielkich darów istoty ludzkiej: rozumu i wolnej woli. Kończy się to często naiwnym przerzuceniem odpowiedzialności za swoje życie na innych. Należy więc bardzo ostrożnie wypowiadać się o istnieniu przekleństwa. Przypuszczamy istnienie przekleństwa w rodzinie, kiedy dostrzegamy, że określone niepowodzenia są w żaden inny sposób niewytłumaczalne, poważne, chroniczne czy nawracające, dotyczące prawie wszystkich męskich bądź żeńskich członków rodziny.

Szeroki katalog błogosławieństw i przekleństw przedstawia nam Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28. Także uczciwa obserwacja historii naszych rodzin może wskazać na pewne zaskakujące prawidłowości.

Najczęstszymi objawami przekleństw w rodzinie będą:

  1. Choroby kobiece powszechne i intensywne w danej rodzinie: uporczywe stany zapalne, komplikacje w obrębie miednicy, cysty, torbiele, skłonność do poronień i niepłodności, bolesne miesiączki, oziębłość seksualna.

  2. Liczne załamania emocjonalne, poczucie dręczenia przez różne zmory psychiczne, tendencje samobójcze - wypływające zwykle z zaangażowania w praktyki okultystyczne: wróżby, horoskopy, amulety itp.

  3. Copokoleniowe wykluczanie z rodziny określonych osób, schematycznie powtarzające się rozwody lub niesprawiedliwa pogarda dla mężczyzn czy kobiet w danej rodzinie.

  4. Zaskakująco mocne odwrócenie się serc dzieci od rodziców czy odwrócenie się od siebie kochającego się do tej pory rodzeństwa i wieloletnie obrażanie się.

  5. Uporczywie powracające choroby szczególnie dziedziczne, powtarzające się komplikacje nawet teoretycznie niegroźnych chorób.

  6. Niewytłumaczalne przypadłości finansowe lub niedostatek.

  7. Podatność na wypadki, powszechne w danej rodzinie przedwczesne albo tragiczne zgony.

Odsyłam z tematem uwolnienia od ewentualnych przekleństw do kapłanów, do sakramentu pojednania. Jezus ratuje nas od przekleństw; por. Gal 3,13-14.

Zapraszam też do wtorkowej audycji "Anioły rodzinne" w Radiu Warszawa na 106,2 fm. Tam szczególnie w 2. wtorek miesiąca o godz. 21.50 rozmawiamy na tematy błogosławieństw i przekleństw.

ks. Marek Kruszewski

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 17 stycznia 2010Wasze komentarze:
 Renata: 05.03.2024, 12:56
 Jezu Chryste wysłuchaj mnie, proszę o uwolnienie z przekleństw,złorzeczen które zostały rzucone na moją rodzinę,Boże wysłuchaj mnie.
 barbara : 14.02.2024, 13:58
 Prosze o uwolnienie od przeklenstw w mojej rodzinie zarowno wielletniego gniewania sie jak iproblemow finansowych Bardzo prosze o modlitwe
 Grzegorz : 17.01.2024, 23:45
 Panie Boże, proszę Cię spraw aby w naszej rodzinie na nowo zakwitła miłość,zgoda,zrozumienie.Tak bardzo tego pragnę
 ....: 05.12.2023, 18:37
 Proszę o uwolnienie od przekleństwa mojej rodziny
 Paulina : 08.10.2023, 20:00
 Panie Boże proszę uzdrow moją rodzinę od złych historii. Proszę o dar potomstwa.
 Agnieszka : 30.08.2023, 19:16
 Bardzo proszę o modlitwę za rodzinę mojego brata jego żonę i dzieci. Dopomóż Ani dobry boże aby odeszła od niej choroba psychiczną która ją bardzo dotyka i nie daje jej normalnie funkcjonować.
 Magda: 15.08.2023, 20:30
 Proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę i zdjęcie przekleństwa. W mojej rodzinie wszystkie kobiety, pokolenie po pokoleniu, odwracają się od siebie i zrywają kontakty, nawet jeśli obiektywnie nie ku temu powody.
 Marlena : 28.06.2023, 11:33
 Proszę o modlitwę za moją rodzinę. Żona mojego brata,prababka mojego męża wiele razy przeklinały mojego syna i mnie . W mojej rodzinie jest wiele problemów z którymi nie możemy sobie poradzić .
 Jadwiga: 11.06.2023, 20:04
 Proszę o modlitwę o zdjęcie przekleństwa pokoleniowego ze mnie i mojej rodziny.


 Łukasz . : 21.05.2023, 14:56
 Bardzo proszę o modlitwę za mnie i moje rodzeństwo. Moja własna matka nas przeklina i wyzywa od najgorszych , bo nie robiliśmy w jej gospodarce , a ona chciała mieć 20 krów a i tak jej wszystko zabrali za znęcanie sie , bo jest chora psychiczne. Wyzywa głównie mnie od małego , bo ja ostatni zostałem w domu . słowa takie jak ... Po co tyś sie ukłocił , jak bys ty miał rozum , tyś jest świdrygoł jak i ten staniec , a juz nie wspomne o tym żebyś zdechł jak najszybciej . Od małego w szkole nie miałem kolegów koleżanek , problemy z nauką do dziś , brak szcześcia w miłości (37 lat) problemy zdrowotne , problemy finansowe . Czasami juz myślę że jak ona umrze to może sie to wszystko skończy. Co niedziele jak przyjedzie siostra czy brat , to jest kłótnia , bo ona kocha kłótnie . Z ojcem już sie nie odzywa 40 lat , i wiecznie go wyzywa od najgorszych , a nic jej nie zrobił . Czasami myśle że ona ma spółkę z diabłem . Choruje na nadzerke od 15 lat i miała 12 skierowań i nie poszła , cukrzyce ma cukier 600 i sie nie leczy i ma siły jak 20 latka . Pisałem już o tym do 2uch księży egzorcystów to nawet nie odpisali . Prosze o modlite bo już mam dość takiego życie .pozdrawiam
 Kasia: 12.03.2023, 20:32
 Proszę o zdjęcie przekleństw i zlozeczen z mojej rodziny i jej członków. Błagam o cud uzdrowienia i uwolnienia. Proszę o cud, Boże Ty się tym zajmij....
 Maria: 23.01.2023, 09:31
 Proszę o modlitwę o zerwaniu złych więzów w rodzinie Marii i |Zbigniewa zdrowie i zerwanie z nałogiem przez Zbigniewa
 Jana: 19.01.2023, 16:07
 Dziś rano przed pracą uwierzyłam w MOC WYPOWIADANYCH SŁÓW czasu minionego nie cofnę życia przeżytego tak samo Tylko na łaskawość Bożą mogę tylko liczyć oby tylko wystarczyło czasu i sił..
 Dorota: 30.12.2022, 11:14
 Proszę wolam do Ciebie Panie
 Ewa: 22.10.2022, 18:07
 Proszę o modlitwę o zdjęcie przekleństwa i złożeczeń że mnie i mojej rodziny, które kiedyś wypowiedział mój ojciec, żebym niczego dobrego nie doczekała i tak się dzieje. Jest coraz gorszej i nie ma nadziei, Bóg nie chce mnie wysłuchać. Jezu ufam tobie
 Justyna : 09.09.2022, 12:43
 Proszę o modlitwę, która uwolni mój dom od wszystkich chorób.
 Ewelinaaa: 26.07.2022, 00:26
 Proszę o modlitwę za mnie,moje dzieci i moje siostry ,o uwolnienie nas z przeklenstwa niepowodzeń
 Edyta : 26.04.2022, 23:10
 Bardzo proszę o modlitwę i uwolnienie mnie i mojej rodziny od przekleństwa.
 Anna: 07.04.2022, 15:59
 Proszę o modlitwę o łaskę uwolnienia mnie i mojego syna od przekleństw, przeklęci nas znajomi uważający, że ich oszukaliśmy i okradlismy co nie jest prawdą. od tego dnia nie wiedzie nam się, syn nie ma powodzenia w interesach, wszystko się wali.Nie widzę innego wyjścia tylko modlitwa o uwolnienie.
 Justyna: 21.01.2022, 12:06
 Proszę o modlitwę o zdjęcie przekleństwa i przekleństwa pokoleniowego ze mnie i mej rodziny,Justyna
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść

Nowości

św. Wojciechśw. Wojciech

Modlitwa do św. WojciechaModlitwa do św. Wojciecha

Litania do św. WojciechaLitania do św. Wojciecha

Żywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiejŻywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiej

Jak Wojtek zaczął szanować zieleńJak Wojtek zaczął szanować zieleń

Zamki BretaniiZamki Bretanii

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej