Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Warto mieć kolejne dziecko!

1. Warto mieć kolejne dziecko, aby razem z Bogiem stać się współtwórcami kolejnej nieśmiertelnej duszy.

Rodzicom dano niezwykłą szansę współpracowania z Bogiem w stwarzaniu nieśmiertelnej duszy. Jak powiedział nieżyjący już prymas Węgier, kardynał J. Mindszenti: Nawet anioły nie cieszą się takim przywilejem.

2. Warto mieć kolejne dziecko, aby wnieść dodatkową radość w swoje życie.

Nie ma większej radości, niż przyjęcie kolejnego dziecka w rodzinie. Będziecie znów cudownie zdumieni dostrzegając, jak wspaniale ukształtowane jest ciałko takiego maleństwa. Sami się przekonacie, jak szybko miłość do niego zawładnie Wami bez reszty. Będziecie oczarowani każdym najdrobniejszym szczegółem wyglądu dzieciątka: jego kolorem włosów, kształtem noska i ujmującym uśmiechem. A wszystko to stanie się powodem do nieskończonych debat rodzinnych - po kim dziecko (oczywiście po Tobie!) odziedziczyło tę uroczą cechę wyglądu...

Głęboka wdzięczność, jaka budzi się w nas z powodu narodzenia maleństwa, bardziej niż cokolwiek innego, zbliża do Boga.

"Ona była najcudowniejszą rzeczą, jaka kiedykolwiek zdarzyła się w moim życiu" - napisał o swojej nowonarodzonej córeczce w dziele "Świadek", Whittaker Chambers.

Wielu z nas czuje podobnie. Myślałam - pewnego dnia, Zostanę sławną artystką i stworzę wielkie dzieła sztuki Zamiast tego, Bóg uczynił mnie matką Moje dzieci - są Jego arcydziełem. Ich życie będzie toczyło się, kiedy mnie już nie będzie l wszystko, co los wyrysuje w ich sercach będzie trwało wieczność.

(Anonim)

3. Warto mieć kolejne dziecko, aby wzrastać w cnotach i świętości.

Dla wszystkich małżonków, którzy posiadają rodzinę, dzieci stają się najważniejszą drogą i sposobem, jakim Bóg posługuje się, aby pomóc im wzrastać w cnotach i dążeniu do świętości. Dzieci uczą rodziców cierpliwości, wytrwałości, miłości i pokory. Stwarzają możliwość praktykowania przez nich cielesnych i duchowych dzieł miłosierdzia. Dzieci przychodzą na świat nagie - my je przyodziewamy; głodne - my je karmimy; spragnione - a my dajemy im pić. Wszystko, co "czynimy dla tych najmniejszych", czynimy w pierwszej kolejności - dla naszych dzieci.

Św. Katarzyna ze Sieny, miała kiedyś wizję, w której Bóg zaprowadził ją do miejsca pełnego krzyży. Powiedział, by wybrała jeden. Święta Katarzyna podeszła do największego i najcięższego krzyża i byłaby go wzięła, jednak Bóg powiedział, że ten nie dla niej jest przeznaczony. Krzyż ten zarezerwowany był dla małżonków oraz rodziców z rodzin wielodzietnych.

4. Warto mieć kolejne dziecko, aby pomóc powstrzymać na świecie aborcję.

Kiedy pewna młoda kobieta zapytała Matkę Teresę z Kalkuty: jak najlepiej służyć sprawie obrony życia?, ta miała odpowiedzieć: "Miej dużą rodzinę! To najlepszy sposób, aby powstrzymać na świecie aborcję!"

Nie trudno odnieść słowa Matki Teresy do otaczającej nas rzeczywistości. Skoro z powodu powszechnego stosowania antykoncepcji, sterylizacji i aborcji, dzieci przychodzą na świat coraz rzadziej, całe społeczności coraz częściej pozbawione zostają poznania i doświadczenia nadziei i radości, jakiej dostarcza obecność dzieci.

W takiej atmosferze zarówno antykoncepcja jak i aborcja mają się świetnie, kwitnie egoizm, i coraz więcej osób decyduje się "nie mieć dzieci".

Mając jeszcze jedno dziecko, przypominasz światu, że dzieci są największym darem Bożym. Jak powiedział papież Jan Paweł II - "Dzieci tworzą i budują życie rodziny oraz całego społeczeństwa". Nowonarodzone dziecko staje się darem - dla swych sióstr, braci, rodziców i całe rodziny. Całe życie dziecka staje s e darem dla tych, którzy dali mu życie którzy stają teraz rozradowani wobec jego obecności, wobec dzielenia z nim życia i jego wkładu do dobra wspólnego, społeczności i rodziny. Im więcej dzieci w społeczeństwie, tym bardziej broni ono życia i tym łatwiej wytępić można raz na zawsze zło aborcji.

Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo...

Księga Powtórzonego Prawa 30; 19

5. Warto mieć kolejne dziecko, aby wasze dzieci miały rodzeństwo.

Dzieci, które posiadają rodzeństwo, wcześniej uczą się wszystkim dzielić. Uczą się oczekiwania na swoją kolej i przedkładania potrzeb innych nad swoje własne. Więź, jaka zawiązuje się między braćmi i siostrami trwa przez całe życie. Jest nawet silniejsza od tej, jaka tworzy się pomiędzy najbliższymi przyjaciółmi.

Chłopcy, którzy mają siostry, uczą się godności należnej kobietom. Uczą się, jak z szacunkiem traktować inne dziewczęta oraz kobiety, wyobrażając sobie, jak chcieliby, aby traktowano ich siostry. Dziewczęta, które mają braci, uczą się tego, jak rola mężczyzny i kobiety wzajemnie się dopełnia, jak oboje stworzeni są na wzór i podobieństwo Boże.

Miłość rozpoczyna się od opiekowania się najbliższymi - naszymi domownikami.

Matka Teresa z Kalkuty

6. Warto mieć kolejne dziecko abyście zarówno wy, jak i wasi rodzice, nie pozostali na starość osamotnieni.

Mama z córką Ludzie, którzy mają dzieci, nie muszą być w starszym wieku zdani na opiekę obcych osób. Nasze dzieci przecież same stają się później rodzicami - naszych wnuków. Wnuki wnoszą dodatkową radość, szczęście, uśmiech - nie zakłócając przy tym nocnej ciszy dziadków...

Koroną starców - synowie synów, a chlubą synów - ojcowie.

Księga Przysłów 17; 6

7. Warto mieć kolejne dziecko, bo każdy przychodzący na świat człowiek jest skarbem, studnią możliwości, źródłem pomysłów i nowych idei.

Ludzie zostali przez Boga obdarzeni wielkim darem, jakim jest intelekt, a także wolną wolą. To dzięki ludzkiej pomysłowości można znaleźć twórcze rozwiązania różnych problemów. Ludzie nie posiadający dzieci powinni pamiętać, że to właśnie czyjeś dziecko zostanie w przyszłości lekarzem, który może uratować im życie. Czyjeś dziecko zostanie kiedyś strażakiem, który ocali ich dom, inżynierem na kolei itp.

Jak można mówić, że na świecie jest za dużo dzieci?
To jakby powiedzieć, że na świecie jest za dużo kwiatów.

Matka Teresa

8. Warto mieć kolejne dziecko, aby wnieść swój wkład w ekonomię i wzmocnić gospodarkę.

Rodzice, którzy mają dzieci "napędzają" całą gospodarkę - kupując domy, samochody, opłacając edukację. Bez stałego dopływu młodych, zdolnych ludzi na stanowiska pracy, cały system emerytalny chwieje się u podstaw. Bez dzieci uczęszczających do szkół nauczyciele stracą pracę. Wiele gałęzi przemysłu, poczynając od barów szybkiej obsługi, tak chętnie przez dzieci odwiedzanych, po sklepy z zabawkami - w dużym stopniu działa w oparciu o dziecięce potrzeby. To właśnie dzięki możności ich zaspokajania utrzymują się na rynku. Ostatecznie cała gospodarka na tym się opiera.

"Małżonka twoja jak płodny szczep winny we wnętrzu twojego domu Synowie twoi jak sadzonki oliwki dokoła twojego stołu. Oto takie błogosławieństwo dla męża, który boi się Pana"

Psalm 128; 3-4

9. Warto mieć kolejne dziecko, aby przeciwdziałać światowemu wyludnianiu.

Ojciec z synkiem Każdy, kto kiedykolwiek przemierzył Amerykę wszerz i widział ogromne, "bezludne" przestrzenie, powinien sam dostrzec, że Ameryka nie jest przeludniona. Tak naprawdę, cała ludność świata mogłaby zamieszkać w stanie Texas, w domku jednorodzinnym, z miejscem na ogródek i podwórko.

Wskaźnik urodzeń wszędzie gwałtownie spada. Liczba mieszkańców ziemi nigdy się nie podwoi. Jeśli ta tendencja będzie się pogłębiała, ludność świata osiągnie swój szczyt w połowie obecnego wieku, po czym nastąpi demograficzny spadek.

Problemem długofalowym naszych czasów nie jest zbyt duża lecz zbyt mała liczba dzieci. Posiadanie kolejnego dziecka pomoże więc uniknąć nadchodzącej implozji ludnościowej.

"Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię."

Księga Rodzaju 1;28

10. Warto mieć kolejne dziecko, aby pomóc zaludnić Niebo.

Dziecko, które rodzice wspaniałomyślnie przyjęli jako Boży dar, zostało przez Boga stworzone, aby do Niego powrócić. By po życiu wypełnionym miłością, służbą i posłuszeństwem tu na ziemi, następnie - całą wieczność spędzić z Bogiem w Niebie.

"W domu Ojca mego jest mieszkań wiele"

św. Jan 14, 2

Steven MosherWasze komentarze:
 DUSKY ANGEL 27: 16.04.2015, 17:40
 odnosnie pkt.9 juz teraz duzo gatunków zwierząt jest na wymarciu i wiele juz bez powrotnie wymarło jak tak dalej pojdzie to nie dlugo zwierzeta bedziemy ogladac jak dinozaury na wystawach a ulice beda wygladac jak w Nowym Jorku bo tak bedzie duzo ludzi Ziemia nie jest nie ograniczona lecz niestety ma ograniczenia w koncu to tylko planeta a przeludnienie zagraza przyrodzie niedlugo to nawet listka czy zdźbła trawy nie bedzie tylko domy beton ulice itp. odnosnie pkt 10 nie kazdy dostapi tego zaszczytu jakim jest NIEBO wielu zostalo i zostanie zatraconych w ogniu piekielnym smutne ale prawdziwe nie kazdy dostanie apartament dla VIP-ów z widokiem na całe Boże Królestwo
 arni: 26.09.2014, 16:01
 Co za bzdury... Róbcie nowych podatników, bo mi niedługo socjal odetną :(...
 agnieszka: 17.04.2014, 08:31
 PANIE BOŻE WSZECHMOGĄCY, BŁAGAM DAJ MI JESZCZE NADZIEJĘ !!!!!
 samotna: 26.06.2013, 19:46
 Panie Boże proszę cię o dar małżeństwa i macieżyństwa
 Kmicic: 28.05.2012, 14:19
 Ludzie opamiętajcie się! gdyby każdy miał po piętnaścioro dzieci, to ludzie zjadaliby się wzajemnie z głodu! Gdy ludzie zabudują do reszty łąki i pola to czeka nas śmierć głodowa. A gdy wytną lasy to się podusimy z braku tlenu! Z pustego i Salomon nie naleje! Niedługo braknie ropy naftowej (peak oil) więc ceny żywności będą rosły, bo uprawy będą wykorzystywane na biopaliwa (olej rzepakowy, butanol, etanol). Wybuchną wojny o żywność, będzie bieda bezrobocie, nędza, ceny ziemi już teraz są strasznie wysokie! Czy takiego piekła chcecie dla swoich dzieci? Więc lepiej poprzestać na jednym dziecku!
 agnes: 10.03.2012, 10:57
 a ja jestem w ciąży z czwartym dzickiem i się bardzo boję
 Ania: 01.03.2012, 23:36
 Panie blogoslaw wszystkim rodzinom ktore chca miec dzieci a nie moga, blogoslaw tez tym, ktore staraja sie o rodzenstwo dla swojich dzieci
 aga: 14.12.2010, 14:40
  Rodzice, którzy mają dzieci "napędzają" całą gospodarkę - kupując domy, samochody, opłacając edukację. Bez stałego dopływu młodych, zdolnych ludzi na stanowiska pracy, cały system emerytalny chwieje się u podstaw. Bez dzieci uczęszczających do szkół nauczyciele stracą pracę. Wiele gałęzi przemysłu, poczynając od barów szybkiej obsługi, tak chętnie przez dzieci odwiedzanych, po sklepy z zabawkami - w dużym stopniu działa w oparciu o dziecięce potrzeby. To właśnie dzięki możności ich zaspokajania utrzymują się na rynku. Ostatecznie cała gospodarka na tym się opiera. dobre!! tylko za co???!!!
 bezdomny: 07.10.2010, 07:09
 Nie warto mieć dzieci ponieważ państwo nie wspomaga tych rodzin.


 Jacek: 11.06.2010, 12:40
 Mam synka 1.5 roku. Przed porodem balem sie, miałem obiekcje. Teraz straszie go kocham i nie wyobrażam sobie zycia bez niego. Uwielbiam jego "tatu tatu". Za 4 miesiace bedzie drugi synek. Tak strasznie kocham obecnego że nie wiem jak to będzie dzielic miłość pomiedzy dwuch??
 Scarlett: 19.04.2010, 13:18
 Boze,z calego serca prosze cie zeby dziecko,ktore urodze z obecnej ciazy bylo sliczna i zdrowa dziewczynka.Niczego na swiecie nie pragne bardziej. Amen.
 ela: 26.02.2010, 08:47
 Tak bardzo chcę mieć córkę,proszę Boże pobłogosław nam...
 JA: 08.07.2009, 11:42
 Nie ma najcudowniejszego Daru od Boga niż Dar Potomstwa! Dzięki Synkowi czuję, że żyję i jestem szczęśliwa jak nigdy dotąd! pozdrawiam wszystkich rodziców!
 gosia: 23.03.2009, 20:10
 Mamy synka który ma 6 lat.Od kilku lat staramy się o następne ale Bóg nie chce nam pobłogosławić.Myślę że pewnie nie jestem tego godna żeby mieć więcej dzieci.
 oskar: 14.01.2009, 11:03
 A ja nie chcę mieć dzieci. Nie potrafię.Wiem, że pewnie będe musiał ze względu na naciski żony i rodziny. Myślałem, że z czasem przychodzi jakieś pragnienie. Do mnie nie przychodzi. To jakiś tragizm, którego nie potrafię rozwiązać. Każda decyzja będzie dla mnie zła. Ojcostwo postrzegam nie jako dar, ale jako wyrok. Za co? Dlaczego? Wiem, że fakt, że ja istnieję nie przyniósł nikomu szczęścia. Gdyby moi rodzice zdecydowali się na bezdzietność świat byłby szcześliwszy. Nigdy nie pytamy człowieka czy on ma ochotę zyć w tym świecie, nie wiedząc po co i dokąd zmierza. Zazdroszczę Wam tej postawy pełnej otwarcia na nowe życie i zaufania do Boga, ale ja tak nie potrafię. Pozdrawiam wszystkich
 Asia: 25.12.2008, 23:25
 Boże daj nam z wiarą przyjąć to Nowe Życie....:)
 wiatr: 11.10.2008, 00:00
  Panie ...Niech SERCE ..Mężczyzny i Niewiasty ..., Którzy się MIŁUJĄ ...Będzie ...OTwARTE ...na Przyjęcie ...DARU ... Nowego ŻYCIA !!! Amen !
 ala: 22.08.2008, 01:11
 czesc mam 24lata.i dwujke dzieci czteroletniego synka i 16mieś.córeczke.planujemy kolejne za kilka mieś.już niemoge sie doczekać.kocham mojom powiększającom sie rodzinke:) życze powodzenia
 MONIKA: 10.12.2007, 15:57
 JEZU JA TAK BARDZO CHCE MIEC DZIECKO DOPOMOZ NAM BOZE ABYSMY STWORZYLI RODZINE CHWALA TOBIE PANIE
 renka: 29.08.2007, 10:47
 Wlasnie urodzilo sie nam 4 dziecko.Co za radosc!!! Mamy 2 synow 21 i 18 lat.Trzeci maluszek Józio zmarł.....a teraz ten dar..Karolek!!1 Nie zaznalam wiekszego szczęścia jak usmiech i miłość dziecka!!!Nie dostalam wiekszego prezentu jak ONI!
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Wojciechśw. Wojciech

Modlitwa do św. WojciechaModlitwa do św. Wojciecha

Litania do św. WojciechaLitania do św. Wojciecha

Żywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiejŻywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiej

Jak Wojtek zaczął szanować zieleńJak Wojtek zaczął szanować zieleń

Zamki BretaniiZamki Bretanii

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej