Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Głos ogrodnika

     Dziecięca ciekawość bywa męcząca. Moje pociechy nieraz wprowadziły mnie w konsternację zagadkami geograficznymi albo schwytały w pułapkę skomplikowanych pytań z fizyki. Czasem wydaje mi się,'że znam odpowiedź, ale nie zawsze umiem poskładać słowa w sensowne wyjaśnienia. Szukam prostych określeń, a ląduję w gąszczu zawiłych znaczeń. Jąkam się i wzdycham, aż pytające dziecię kwituje moje wysiłki z rozczarowaniem: "Czyli nie wiesz? A tata by wiedział!". Co za pech, że najczęściej pod ręką jestem tylko ja! A skoro to ja muszę radzić sobie z dziecięcą dociekliwością, dlaczego nie jestem pytana na przykład o wątek prometejski w twórczości Mickiewicza albo o rodzaje tropów stylistycznych? Ach, błysnęłabym wtedy wiedzą i elokwencją!

     Dzieci specjalizują się nie tylko w trudnych pytaniach, ale także w wyszukiwaniu sytuacji najmniej odpowiednich do ich zadawania. Na przykład w samochodzie, na'środku ruchliwego skrzyżowania. Tak właśnie było dziś. Jechałyśmy do domu. Marysię zaintrygowały słowa piosenki zespołu ewangelizacyjnego, której akurat słuchałyśmy: - Dlaczego ta pani, która śpiewa, chce usłyszeć swoje imię w głosie ogrodnika? - spytała. - Ogrodnik to zmartwychwstały Jezus - rzuciłam wymijająco, bo właśnie rozważałam szansę na bezpieczny skręt w lewo, a potem wjechałam na szybką trasę i zamiast tematu rozwijałam już tylko prędkość...

     - Czy Jezus był ogrodnikiem? - zaskoczyła mnie w domu Marysia.

     - Ależ nie! - roześmiałam się i sięgnęłam po Biblię, żeby przeczytać córce fragment o Marii Magdalenie, która wzięła zmartwychwstałego Jezusa za ogrodnika.

     Pytanie Marysi wróciło do mnie podczas modlitwy i nagle dotarło do mnie, jak mało czasu zostało, by przygotować się na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem! Jestem pewna, że takie pytania podpowiada moim dzieciom Bóg, żeby ich mama na bieżąco porządkowała swoje życie.

Monika Staniszewska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 28 marca 2010


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej