Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nadmiar energii

Drogi Boże, czy wszystkie sześciolatki są hałaśliwe, rozkrzyczane, gadatliwe jak ten? Mały człowieczek, a tak ruchliwy i to od momentu jak tylko wstanie z łóżka, przez cały dzień aż do wieczora, gdy padnie na pościel i to dopiero wtedy, jeśli akurat nie ma niczego interesującego w telewizji!

Ma apetyt wilka, kocią ciekawość, wyjątkowy talent do barykadowania swojego pokoju i siłę głosu śpiewaka operowego. Jest za duży, aby traktować go jak niemowlaka, a jednocześnie za maly, aby dać mu całkowitą swobodę.

Boże, czasami wydaje mi się, że on sam nie wie, jak ma poradzić sobie z całą tą energią, która go rozpiera, a do tego jest beztroski, dlatego Anioł Stróż musi cały czas czuwać nad nim!

Prosimy, pomóż mu, Boże. I nam pomóż. Pomóż nam poznać sposób na to, aby jego energia znalazła bezpieczne ujście. Dziękujemy Ci za szkołę, kluby sportowe, pływalnie, biblioteki, parki, muzea i wszystkie te rzeczy, które możemy odnaleźć na placu zabaw. Dziękujemy Ci za tyle radości, którą on przeżywa każdego dnia. Pomóż nam cieszyć się nim takim, jaki jest teraz i zachęć nas do przeżywania wspaniałych przygód razem z naszym sześciołatkiem.

Marion Stroud

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej