Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa za dzieci

Spis modlitw w intencji dzieci

Modlitwa za dzieci

O Boże, dziękujemy Ci za dzieci, które nam dałeś i powierzyłeś opiece. Ponosimy odpowiedzialność i trud, które na nas spoczywają, by pomóc im dorosnąć jako osobom wolnym i odpowiedzialnym, i dojrzewać w wierze, którą wybraliśmy dla nich w dniu chrztu.

Prowadź ich światłem Twojego ducha, aby mogli odnaleźć przeznaczenie, które im wyznaczyłeś, i byli gotowi do ofiarowania siebie i swojej miłości. Pozwól nam im pomagać.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiej łaski i błogosławieństwa, wspieraj plany i uczciwe zamiary moich dzieci, aby wszystko czyniły w duchu prawdy, sprawiedliwości i miłości. Spraw, aby zawsze oddawały Bogu, co jest Bożego, a co ludzkie, ludziom.

Błogosław im, kiedy będą Ci wiernie służyć, ale w szczególny sposób, gdy o Tobie zapomną, gdy znajdą się nad brzegiem przepaści. Ratuj wtedy, o Boże, dzieci moje. Chroń je od śmierci duszy i od potępienia wiecznego.

Błogosław im w ostatniej chwili ich życia, przeprowadź szczęśliwie na drugi świat, aby cała moja rodzina mogła się tam spotkać w Twoich ramionach, Ojcze najlepszy. Amen.

Modlitwa rodziców za dzieci

Boże, który powołując nas do małżeństwa, raczyłeś je wzbogacić potomstwem, polecamy Ci gorąco nasze najukochańsze dzieci. Oddajemy je pod Twą ojcowską opiekę, aby wzrastały w Twej świętej bo jaźni, wiodły życie prawdziwie chrześcijańskie i przyniosły pociechę nie tylko nam, ale i Tobie, naszemu Stwórcy i Ojczyźnie.

Spójrz, Panie, wśród jakich ludzi się obracają. Udziel im, Panie, pomocy i obrony, nam zaś dopomóż, abyśmy świadomi niebezpieczeństwa jakie nam grozi, przykładem naszego życia i obyczajów, najdoskonalszym zachowaniem świętych praw Twoich i Twego Kościoła, zdołali ich doprowadzić ścieżkami cnoty i Twoich przykazań do nieba, gdzie będziemy sławić Ciebie na wieki. Amen.

Modlitwa za dzieci do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

O Matko Nieustającej Pomocy, Najszczęśliwsza Matko Boskiego Dzieciątka, przychodzę do Ciebie z sercem ciężko zatroskanym, pełnym jednak ufności w Nieustającą Pomoc Twoją. Błagam Cię przez miłość Twego Boskiego Syna, przez boleści i troski, jakieś dla Niego poniosła, bądź i dla moich dzieci mego dziecka) - które Ci poświęciłam i dziś na nowo oddaję - dobrą czułą Matką. Weź je pod Swoją obronę i otocz opieką w tych licznych niebezpieczeństwach, jakie im w życiu doczesnym zagrażają. Ojciec Niebieski powierzył mi te dzieci, jako najcenniejsze dobro. Są one odkupione najdroższą Krwią Syna Bożego. Moim obowiązkiem jest tak je wychować nauką i przykładem, by stały się dziedzicami Królestwa Niebieskiego. Biada mi jeżeli by jedno z nich z mojej winy miało zginąć na wieki. Jakże bym za to ciężko odpowiedział(a) na Sądzie Bożym! Lecz jestem słaby(a). Bez łaski Bożej, bez Twojej Pomocy i pośrednictwa, o droga Matko, tego nie dokonam. Pomóż mi więc i błagaj Syna Swego, by mi udzielił potrzebnej siły i łaski. Naucz mnie co mam czynić. Chętnie wszystko wykonam, by tylko dzieci moje dobrze wychować, by je do Boga i do Ciebie doprowadzić. Lecz niebezpieczeństwa ze strony świata im grożące są wielkie a ja nie wszędzie mogę być obecny(a).

Jeżeli Ty, Najdroższa Matko ich nie obronisz i nie zachowasz, to wszelkie moje wysiłki będą nieskuteczne. Broń więc moje dzieci, o Matko Najlepsza, Maryjo. Wszak Ty zawsze pomagasz, a one do Ciebie należą. Oby zawsze Twoimi zostały, oby żadne z nich nie zginęło, żadne nieszczęśliwe nie było. Spraw to Matko Nieustającej Pomocy. Amen.

Modlitwa do Matki Najświętszej za dzieci

Oto do stóp Twoich, Najświętsza Matko, garną się matki ze swymi dziećmi. Jako Matka Zbawiciela okazałaś tyle macierzyńskiej miłości dla św. Gerarda, naszego Opiekuna. Dlatego, licząc na jego pośrednictwo, chcemy się Tobie poświęcić w szczególny sposób.

Dziecię, które nosiłaś na swoich ramionach to prawdziwy Bóg. Jezus Chrystus, Syn Boga Najwyższego, zechciał być Twoim Synem. Przez Niego stałaś się tak wielka i można. To On uczynił Cię Królową świata i nieba. Cieszymy się z Twego wyniesienia ponad wszystkie stworzenia.

Znając Twoją dobroć, ufamy mocno, że weźmiesz nas pod płaszcz swojej opieki i obronisz nas przed każdym niebezpieczeństwem oraz pomożesz nam święcie wypełniać nasze posłannictwo i nasze obowiązki macierzyńskie.

Przez pośrednictwo św. Gerarda poświęcamy Tobie nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i przede wszystkim nasze dzieci, które są naszą dumą, radością i światłem domowego ogniska.

O, Maryjo Niepokalana, prowadź przez życie nasze dzieci, aby tak jak Gerard stały się podobne do Twego Syna Jezusa. O Matko Błogosławiona, wspomnij, jak drżało Twoje Serce, gdy na życie Bożego Dzieciątka czyhał Herod. Jakże często ogarnia nas trwoga, bo przypadło nam żyć w trudnych warunkach pośród smutnego i okrutnego świata. Ty jedynie, Matko Boża, możesz nas ratować. Ratuj nasze dzieci i czuwaj nad naszymi rodzinami. A Ty, św. Gerardzie, zanieś naszą modlitwę do Matki Najświętszej, aby spieszyła nam z nieustanną pomocą. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Matka: 27.06.2020, 21:59
 Boże Miłosierny dziękuję z całego serca za Twoja dobroć i pomoc . Błagam za wstawiennictwem Mateczki Bożej nie opuszczaj mojej córki. Proszę dla niej o dobrego męża katolika. Amen.
 Justyna: 25.06.2020, 22:27
 Boze badz zawsze przy moim synku.spraw aby zaczal mowic.prosze ciebie o to.
 Magda: 18.02.2020, 09:11
 Boże, bądź zawsze przy mojej córce
 Wierze : 13.11.2019, 04:04
 Boże spraw aby moj syn w Ciebie ponownie uwierzył, aby był zdrowy i uczył się, aby poradził sobie w życiu, chciał kontynuować naukę, zdobył dobra i wymarzona prace, aby kochał i szanował mnie i innych ludzi.Boze spraw aby moja córcia była zdrowa, inteligentna.Abym znalazła dla niej chrzestnych bo bardzo chce aby przyjęła chrzest
 Wierze : 13.11.2019, 04:01
 Boże spraw aby moj syn w Ciebie ponownie uwierzył, aby był zdrowy i uczył się, aby poradził sobie w życiu, chciał kontynuować naukę, zdobył dobra i wymarzona prace, aby kochał i szanował mnie i innych ludzi.Boze spraw aby moja córcia była zdrowa, inteligentna.Abym znalazła dla niej chrzestnych bo bardzo chce aby przyjęła chrzest.Dziekuje Ci Boże za ten cud po tylu latach.Dziekuje za moja rodzine.Kocham Cię, wybacz moje błędy.
 Joanna: 01.07.2019, 00:06
 Prosze o modlitwe za mojego wnuka Kareem. I za jego mame o modrosc I zeby im sie nic zlego w zyciu nie Stalo. Zeby Kareem byl ochrzczony. Prosze pomoz w tym jezu I swieta Rito. Jezu ty sie tym zajmij. Prosze o ich zdrowie. I Milosc I stability umyslowe. Zeby osiognol dobre wyksztalcenie I byl kochanym grzecznym dzieckiem. Zeby nigdy nie ciognelo mojego wnuka Do zllych Rzeczy prosze cie Panie I wszystko how swietych I swietych Duchow. I aniolkow.
 Anna: 23.06.2019, 09:50
 Proszę Cię Boże , aby moja córka zdała sesje egzaminacyjna na studiach . Wiem jakie to dla niej ważne . Błagam Jezu
 Beata: 19.06.2019, 04:57
 Panie Boże proszę cię weź w opiekę moje dzieci aby zawsze odnajdywały twoje ścieżki i pełniły twoją wolę. A mnie wskaż jak być dobrą matką.
 renata: 11.06.2019, 12:45
 Panie Boże miej w opiece mojego syna Macieja ,aby wyszedł z długów finansowych ,Jezu ufam Tobie


 Wiesia: 12.04.2019, 17:28
 Boże błagam cie o zdanie egzaminu na prawo jazdy dla mojej córki Malwiny . Dziękuję za wszystkie łaski otrzymane
 Marta: 26.03.2019, 23:06
 Panie Boże proszę cię z całego serca, żebym stała się lepszą matką dla swoich 3 dzieci. Pomóż mi i wskaż co robić żeby moje dzieci były szczęśliwe, żeby wierzyły w Ciebie Boże. Proszę miej je w swojej opiece
 Magda: 27.02.2019, 18:28
 Boże, miej w opiece moją córkę.
 Mama Marta: 25.01.2019, 03:58
 Kochany Boże. Proszę Cie o zdrowie dla moich dzieci.Cały czas chorują ...Chron od złego i spraw aby nie zeszły na złą drogę.Amen
 A.b.: 12.01.2019, 11:04
 Panie Boże mniej w opiece moje dzieci.
 Teresa: 27.12.2018, 23:42
 Boże dziekuje Ci za moje dzieci mogą dawac mi codziennie w kosc. Aby tylko byli zdrowi i szczęśliwi otocz ich swoją opieką
 Tp: 27.12.2018, 23:31
 Boże miej w opiece moje kochane dzieci Bartusia i karolincie
 Wiola: 08.06.2018, 15:37
 Boże opiekuj się moimi dziećmi. Proszę o zdrowie dla nich i całej naszej rodziny.
 matka: 19.11.2017, 17:57
 Dobry Boże proszę czuwaj nad moimi dziećmi,ocal je od zła.Spraw by Klaudia szła dobrą drogą i spotkała na niej pomocnych ludzi żeby jej nie skrzywdzili.Spraw też żeby zrozumiała błędy i wróciła do domu.
 Ciocia: 01.11.2017, 19:40
 Panie Boże, Matko Najświętsza proszę o zdrowie dla mojego bratanka Marcelka, miej go w swojej opiece. Amen.
 Magda: 09.08.2017, 19:52
 Boże, daj mojej córce zdrowie i chęci do nauki. Prowadź ją, Boże.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej