Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea

Przez kilkanaście lat ból kręgosłupa nie pozwalał mi pracować. Po rekolekcjach i modlitwie do Ducha Świętego o uzdrowienie dolegliwości minęły bezpowrotnie - mówi Stanisław, 54-letni inżynier z Warszawy, członek katolickiej Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

Założył ją w 1992 r. we wsi Stryszawa koło Suchej Beskidzkiej o. Krzysztof Czerwionka, zmartwychwstaniec. W sześć lat później XV Kapituła Polskiej Prowincji Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego oficjalnie włączyła wspólnotę w swoje struktury. Jej powołaniem jest ewangelizacja, czyli doprowadzanie innych "do nowej, głębokiej relacji z Bogiem". Przy wspólnocie działa Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka prowadząca kursy ewangelizacyjne.

- Co roku zwiększa się liczba członków i sympatyków - mówi Mateusz, odpowiedzialny za warszawską część wspólnoty. - Na spotkania przybywa wiele osób z różnych stron Polski, które chcą się pojednać z Bogiem czy umocnić w wierze. Na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie chorych przyjeżdżają m.in. do Stryszawy, Rudy Śląskiej i Warszawy. Wiele osób odzyskuje zdrowie duchowe i fizyczne. Ksiądz Leszek Nowiński, opiekun wspólnoty w Warszawie, wyjaśnia: "uzdrowienia są w Kościele czymś naturalnym od początku jego istnienia. A dziś wiele wspólnot coraz bardziej otwiera się na działanie Ducha Świętego i tym samym pozwala Mu czynić cuda".

W Galilei jest obecnie ponad 700 osób, a obszar działania wspólnoty został podzielony na regiony, tzw. Winnice. Obecnie istnieje sześć Winnic: Stryszawa, Ruda Śląska, Częstochowa, Chełm, Warszawa i Wiedeń. Ponadto wspólnota spotyka się m.in. w Poznaniu i Gdańsku, a także na terenie Bułgarii i Wielkiej Brytanii. Podstawowym miejscem spotkań są Domy Zmartwychwstania. Są to mieszkania animatorów, gdzie spotyka się 5-10 osób na modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, a także dzieleniu się swoim doświadczeniem życia wiary i problemami dnia codziennego. Spotkania te odbywają się raz na tydzień, a cała Winnica spotyka się raz w miesiącu.

W Warszawie członkowie wspólnoty gromadzą się w trzech Domach Zmartwychwstania istniejących na terenie parafii św. Kazimierza - przy ul. Czerniakowskiej, Chełmskiej i Grottgera.

- Jestem w Domu Zmartwychwstania od kwietnia 2007 r. Widząc, jak Bóg działa w życiu innych osób, wzmacniam swoją wiarę i ona daje mi siły, aby być wierną Bogu w codziennych sprawach - mówi Maria, psycholog. - Spotkania dają mi nieopisaną radość. Podczas wspólnego uwielbienia Boga znika zmęczenie i czuję się wolna. Dziękuję Jezusowi, że mnie tu przyprowadził - dodaje Alicja.

Znaczna część spotkań prowadzonych przez wspólnotę Galilea jest otwarta dla chętnych. Domy Zmartwychwstania są miejscem, do którego może przyjść każdy. Ponadto wspólnota zaprasza na Mszę z modlitwą o uzdrowienie chorych, która sprawowana jest w kaplicy przy kościele św. Kazimierza (Warszawa, ul. Chełmska 2la) w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Informacje o wydarzeniach z życia wspólnoty są na bieżąco zamieszczane na stronie www.warszawa.galilea.pl.

- Jesteśmy otwarci na nowe osoby; każdy, kto tylko chce uwielbiać razem z nami Jezusa, poznawać Go, czytając Jego Słowo czy też dzielić się wzajemnie swoim doświadczeniem życia wiary, może po prostu przyjść na nasze spotkania. Jeśli ktoś pragnie, abyśmy się za niego modlili, tym bardziej znajdzie swoje miejsce w Galilei - zapewnia Mateusz.

- Wśród nas są ludzie młodzi, starsi, samotni oraz całe rodziny. Przychodzą ci, którzy spotkali już Chrystusa, ci, którzy go jeszcze nie poznali, ale i ci, którzy po różnych życiowych zawirowaniach chcą do niego na nowo powrócić - podsumowuje ks. Leszek.

Mateusz Gromek

Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"
Idziemy, 12 kwietnia 2009Wasze komentarze:
 Krzysztof: 15.10.2022, 06:14
 Duch Św wieje kędy chce i ten powiew jeśli jest Boga a trwa tyle lat to jest winnicą że żrodłem które ożywia I uświęca. Dziękuję Panu za o.Krzysztofa u za jego odpowiedż na natchnienie boże...
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Apoloniuszśw. Apoloniusz

Modlitwa do św. ApoloniuszaModlitwa do św. Apoloniusza

Modlitwa do św. Ryszarda PampuriModlitwa do św. Ryszarda Pampuri

Kto zmartwił mamę?Kto zmartwił mamę?

Wielkanocny ślubWielkanocny ślub

Katedra w ChartresKatedra w Chartres

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej