Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Prawdziwy sposób na sukces

     "Wygrywa ten, kto umierając posiada najwięcej", "Czy tylko o to chodzi w życiu?".

     Wielu młodych ludzi okazuje uą zdezorientowanych i zagubionych. Inni wiedzą, co chcieliby zrobić z życiem, ale nie wiedzą jak. Niezależnie od okoliczności potrzebują ukierunkowania i poprowadzenia. Mogą nim służyć rodzice, nauczyciele i bliscy przyjaciele, którym ufamy.

     Biblia to inne źródło osiągania w życiu sukcesu. Jezus powiedział, że jeśli szukamy najpierw królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, to otrzymamy wszystkie pozostałe, potrzebne nam rzeczy. Zbyt często normy sukcesu w naszym świecie mierzy się poprzez zdobyte przez nas wykształcenie, ilość pieniędzy w banku, wielkość domu, w którym mieszkamy, czy majątek osobisty.

     Nie jest niczym złym posiadanie wysokiego wykształcenia, dobrej pracy i zdrowia. Jednak w dalszej perspektywie, na długo po tym jak odejdziemy z tego świata, ludzie będą pamiętać nas za to, jak traktujemy innych, co robimy ze swoim wykształceniem i pieniędzmi. Gdy umieramy, nie możemy nic zabrać ze sobą. Pozostanie to, co dobrego uczyniliśmy dla innych w imię Jezusa. Prawdziwy sukces daje się zmierzyć dopiero przy końcu naszego życia, w kategoriach duchowych.

     Ważne zasady:

     - Mieć jasno określone cele
     - Wytrwać w obliczu przeciwności
     - Być optymistycznym i wierzyć w siebie
     - Wymagać doskonałości
     - Pilnie pracować
     - Zachowywać uczciwość osobistą i wysokie normy etyczne
     - Poświęcić wszystkie sprawy Bog

Modlitwa

Boże, chciałbym, żebyś był ze mnie zadowolony pod koniec życia, kiedy stanę z Tobą twarzą w twarz. Będę pilnie się uczyć i wytrwale pracować, aby osiągnąć sukces w tym życiu. Rozumiem jednak, że muszę swoją wiedzę i to, co posiadam, i wykorzystywać w celu pomocy innym, którzy mają mniej niż ja szczęścia. Udziel mi całej pomocy, jakiej potrzebuję, oraz mądrości, żebym dobrze zarządzał wszystkimi zasobami i zdolnościami, jakie mam, a także pokory, bym traktował innych w taki sposób, jak sam chcę być Itraktowany.Dobra Nowina


   

Wasze komentarze:
 Adonai: 18.11.2015, 17:14
 Tak, Bóg jest przy nas. Jednak to nie sprawia samo w sobie, że mamy modlić się bez wiary... Bóg jest przy nas, przy swoich dzieciach... jest najlepszym rodzicem na świecie! :) Obłudni sądzą, że nie ma Go, mylą się i bluźnią w obecności Ojca swojego, bo On jest przy nas... módlmy się ;)
 Czyli: 17.11.2015, 14:56
  # Nie wyrażaj małej rzeczy w wielu słowach, lecz rzecz wielką w niewielu. DZIĘKI za modlitwę będę pracować nad sobą ciężej i praktykować od więcej .Szczesc Boże
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej