Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

23 września - Wielki Znak na Niebie

W apokalipsie Świętego Jana czytamy "Potem wielki znak się ukazał na niebie. Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.". Taki właśnie układ gwiazd będzie widoczny na niebie z 23 na 24 września 2017 roku. Ostatnio taki układ pojawił się blisko 6000 lat temu.

W tych dniach będzie miało miejsce bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne, które jest ewenementem w historii ludzkości. Otóż tego właśnie dnia Jowisz, zwany Królem Układu Słonecznego, przemieści się do konstelacji Panny (na wysokości łona), gdzie spędzi – poruszając się ruchem retrogradacyjnym – 9,5 miesiąca. Ten czas odpowiada bezpośrednio okresowi brzemienności kobiety, licząc od dnia zapłodnienia. Jednym słowem wypełniają się słowa z Pisma Świętego "Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia."

Czy to znaki końca świata?

Bóg nigdy nie objawił daty Paruzji (Mt 24,36). Wiemy jednak z Objawienia, że od momentu Wcielenia historia ludzkości i wszechświata weszła w swoją ostatnią fazę dziejową. Paruzja może więc nastąpić w każdym pokoleniu. Mamy zawsze być gotowi i czuwać. Nie wolno nam jednak wierzyć tym wszystkim, którzy twierdzą, że na pewno nie przyjdzie w naszym pokoleniu (2 P 3,3-4), jak również ludziom, którzy są pewni, że na pewno się jej doczekają (2 Tes 2,1-3). Jako ludzie wierzący wiemy, że żyjemy w czasach ostatecznych, że jest to ostatnia godzina (1 J 2,18). Jednak ta ostatnia godzina dlatego wydaje się nam długa, ponieważ jeszcze trwa; gdy się skończy, wtedy odczujemy jak to krótko trwało - pisze św. Augustyn. Bo przecież jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień (2 P 3,8).

Przed ostatecznym objawieniem się Chrystusa w dniu Paruzji Kościół przejdzie przez silne prześladowania. Pan Jezus mówi: Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą, a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony (Mt 24, 9-13).

Biblia jasno mówi o znakach poprzedzających dzień Paruzji. Będą to:
1. Głoszenie Ewangelii całemu światu (Mt 24,14);
2. Nawrócenie Izraela (Rz 11,25-26);
3. Przyjście Antychrysta (2 Tes 2, 3-10; Ap 13, 1-18; 1 J 2,18-22; 2 J 7).

Wszystkie znaki zapowiadające koniec świata wskazują na pewność nadejścia dnia Paruzji - ostatecznego triumfu dobra nad złem, ale nigdy nie będziemy wiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi.

Na pytanie o dokładną datę końca świata Pan Jezus odpowiada w sposób jednoznaczny: o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec (Mt 24,36). Tak więc ten dzień jest wiadomy tylko Bogu. Każdy, kto mówi, że wie, jest kłamcą i wprowadza ludzi w błąd. Wszystkim ciekawskim Bóg mówi: nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą (Dz 1,7).

Jezus ostrzega nas przed zwodniczym działaniem ludzi będących pod wpływem złego ducha: Strzeżcie się, Żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nim (Łk 21,8).

Ci którzy przepowiadają dokładne daty końca świata, wprowadzają ludzi w błąd (por. Mk 13,6) i w ten sposób, często nieświadomie, stają się narzędziem w rękach złego ducha, któremu bardzo zależy na tym, aby oszukani ludzie przestali w ogóle wierzyć w rzeczywistą obecność i ostateczne przyjście Zbawiciela.

MP/TJWasze komentarze:
 Panna: 28.01.2021, 13:05
 Panna zapowiada apokalipsę nie koniec świata.
 Krzysztof: 28.11.2020, 22:36
 Bóg jest wszystkim. Pan Bóg decyduje i jego władza jest najsilniejsza z wszystkich. Ufam mu, kocham go szczerze!Kocham Ciebie Boże!
 Kasia: 10.10.2019, 20:38
 Czy to ważne ,że doczekamy paruzji czy nie?Gorzej jak się nie nawrócimy przed śmiercią,albo przed paruzją.Musimy być przygotowani na śmierć albo na paruzję,korzytać z sakramentów świętych i poprawiać się.Osobiście uważam,że już blisko jest ponowne przyjście Chrystusa.Kościół zawsze straszył końcem świata,a teraz to nie uraczysz straszącego piekłem kazania.
 HALINA: 14.09.2017, 11:08
 Pan już wielokrotnie dawał znaki przez przyrodę, że wszelkie nienaturalne klimatyczne zmiany na ziemi poprzedzą JEGO przyjście. Matka BOGA i Nasza ciągle płacze na ikonach bo ból grzeszności ludzi rani JEJ serce. Wracajmy więc wszyscy na łono Kościoła, w którym mieszka nasz PAN i BÓG. Niech różaniec uratuje nasze życie wieczne i przebłaga BOGA OJCA za popełnione grzechy ludzkości. JEZUS ŻYJE I JEST OBECNY PRZY KAŻDYM Z NAS. TYLKO PRZY JEDNYCH PŁACZE A DRUDZY GO UWIELBIAJĄ I PRZEPRASZAJĄ co pociesza JEGO NAJŚWIĘTSZE SERCE.
 nie rozumiem: 10.09.2017, 12:37
 Zraz, bo się pogubiłam - 23 września Jowisz przemieści się do konstelacji Panny, czy ją opuści? Bo ja słyszałam, że ma ją opuścić.
 Karola: 10.09.2017, 12:21
 @Greg Ale przecież w tekście nie jest napisane kiedy nastąpi koniec świata i jest napisane, ze nikt oprócz Ojca nie pozna tej daty.
 Luck: 09.09.2017, 22:53
 Tekst jest w porządku. Bóg mówi do nas również znakami a tym znakami natury. Czuwajcie!
 Greg: 09.09.2017, 14:22
 Brednie! Nikt poza Ojcem nie zna końca świata. Wszelkie spekulacje to szatańskie pomysły! Na katolickim portalu wydawałoby się....
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej