Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak szatan ocenia człowieka

Relacja sporządzona przez znanego jezuitę, o. Oomenico Mondrone, który bezpośrednio doświadczył spotkania ze złym duchem podczas rytualnego wykonywania egzorcyzmów:

Nigdy nie zdołasz zrozumieć - mówi szatan - jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu "naukowców", którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni.

Pomyśl o tym, czym poję i karmię przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców. Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolności. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie, ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie... Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten - tam, że przelał krew, aby was odkupić? Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty.

Innym razem szatan wyznaje: Maryja jest tą, która wprowadza ogromne zamieszanie w moich planach. Jest niszczycielką mojego królestwa. Nie pozwala odnieść mi zwycięstwa i już przygotowuje mi klęskę? Ciągle plącze mi się pod nogami, wciąż przeszkadzając mi, przecinając mi drogę, podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz. Tam, gdzie sięgają moje głośne podboje, Ona w rozprzestrzeniającej się ciszy mnoży swoje zwycięstwa.

D. Mondore, W cztery oczy ze złym duchem,
Echo, 82/20 i 84/22 1991 r.Wasze komentarze:
 Aaa: 24.04.2023, 11:02
 Hahahahah. Kk wypełnia definicje sekty którą stworzył kk.
 Ola: 11.08.2019, 23:38
 Maryja matka A wy ja obrazacie
 Krzysztof: 27.02.2019, 05:37
 Jezus jest moim Królem i Synem Boga, a Najświętsza Maryja Niepokalanie Poczęta Dziewica Jest jego Mamą, której jestem niegodnym niewolnikiem, Jej a nie szatana. Bardzo mi przykro jeśli ludzie opowiadają takie brednie o naszej kochanej MAMUSI. z Panem Bogiem, życzę wszystkim samego dobra i odnalezienia prawdy, do której prowadzi Najświętsza Maryja Panna.
 Art : 05.08.2017, 08:04
 W każdą pierwszą sobotę idzmy do kościoła i na spowiedz aby wynagradzać Matce Bożej wszystkie obelgi ludzi
 Sławek: 10.09.2016, 00:51
 Kochani, po objawieniu się Matki Boskiej w Guadalupe w krótkim czasie usłyszało o Jezusie i ochrzciło się ponad 8 mln Indian. Nigdy nie doszło do nawróceń na taką skalę jak wtedy. Wydarzyło się to w 1531 roku po odkryciu i podbiciu Ameryki przez Europejczyków. Obraz, który po dziś jest niesamowitą zagadką, gdzie ujawnione symbole stanowią swoisty kodeks chrześcijański dla Indian wierzących do tamtej pory w swoich bożków. Obraz, który wciąż odkrywa przed nami kolejne tajemnice. Czy to miałby być cel sztana??? Nie uważam. Pozdrawiam wszystkich.
 Andrzej: 19.03.2016, 23:24
 Czytam te komentarze i w głowie mi się przewraca waszą przewrotnosc bracia i siostry, że aż tak bladzicie . Jestem katolikiem i wierzę, że Jezus jako syn Boży i ludzki przestrzegał 4 przykazania, czcij ojca swego i matkę swoją, jeśli byłoby inaczej łamałby Boskie nakazy, to właśnie podszept szatana spowodował rozłam wiary i tezy Lutra. Który dogmat jest bardziej prawdy pochodzący od Jezusa, czy od człowieka, który pousuwał księgi z bibli, które mu nie pasowały, czy może od innego, który, nie mogąc dostać kolejnegou unieważnienia małżeństwa mianował się głową kościoła, sory ale mimo wszystko ja zaufania temu co zapoczątkował Jezus. Przypomnijcie sobie modlitwę jaką nauczyła Maryja dzieci w Fatimie, czy szatan kazałby modlić się do Jezusa????
 Damian: 04.09.2015, 20:56
 Jezus jest Droga,prawda i życiem!!!
 lora : 17.06.2015, 19:22
 jedynie biblijny komentarz zamieścił MARIUSZ i tylko z nim sie zgadzam pozostałe komentarze to nic wiecej jak babskie gadanie przed którymi przestrzega nas ap PAWEŁ jak widac katolicy nie znaja nauki PISMA SWIĘTEGO jedynie katolickie baśnie które zwiedzeniem Biedni ci katolicy nie wiedzą jaka drogą idą i dokad zmierzają ufając swoim przewodnikom idą droga zatracenia bo nie konfrontują nauk z BIBLIĄ i to jest największe zagrożenie Upamiętajcie sie katolicy i odwróccie sie od bałwanów i nawróccie sie do BOGA ŻYWEGO w którym jest MOC i zbawienie Pozdrawiam wszystkich komentatorów
 Asd: 11.04.2015, 16:34
 Pod przymusem wypowiedziałby nawet całe Pozdrowienie Anielskie, tak jak to było w przypadku Analysse.


 Grzesiek: 11.02.2015, 08:52
 Odnośnie jednej z komentatorek bodajże Ewa. Jasna sprawa że w tekście jest albo błąd, albo co gorsza to co powiedział diabeł jest wymyślone. Zauważcie że w tekście szatan rzekomo miałby wypowiedzieć imię Najświętszej Maryji co jest niemożliwe z racji tego iż Matki Bożej boi się najbardziej i nie byłby w stanie wymówić tego imienia.
 Biblista lecz nieróżańcowy: 08.08.2014, 13:03
 Maria to nie ta sama osoba co Maryja w kościele rzymsko-katolickim. Ona nigdy nie chciała aby ludzie na świecie skupiali się na niej, aby nie umniejszać Jezusowi Chrystusowi. Tym który nas ochroni przed nadziemskimi zwierzchnościami - jest tylko Jezus Chrystus - bo to On, a nie Jego biologiczna matka, zatryumfował umierając za każdego z nas na krzyżu i rozbroił nadziemskie władze wystawiając je na pokaz...!
 Joanna: 10.06.2014, 09:26
 jeśli szatn już przegral wyrzeknijmy się szatana już dziś i pojdzmy za zbawicielem Jezusem Chrystusem jesteśmy slabi ale nasza sila jest nasza slabosc i wrazliwosc tylko zagluszajac własne sumienie stajemy się niegodni ale Matka Boska czuwa nad nami i jeje należy skladac nieustające podziękowania Matko Boska która ocalilas mnie dziekuje i proszę o pokoj dla dusz które sa atakowane dzis
 złyiniedobrywpytkiejonaszjapie: 28.06.2013, 12:13
 zło i niedobro w pyte jonasza co nie???
 piotr: 26.01.2013, 13:17
 Dlaczego Bóg go nie usunie.ale pozwala mu istnieć
 Egzorcyzmy Emily Rose: 16.01.2013, 14:31
 E.: W Imię Przenajśw. Trójcy, Niepokalanego Poczęcia, Matki Bożej z Góry Karmelu, Św. Proboszcza z Ars i Katarzyny Emmerich mów nadal, co masz do powiedzenia! Allida: Nigdy jeszcze nie było takiego zamieszania jak teraz. Panował wprawdzie w czasie reformacji wielki kryzys, ale wtedy było raczej rozdwojenie. Dobrzy pozostali na prawej stronie, a inni przeszli po prostu do protestantyzmu. Luteranie byli jednak lepsi od złych katolików. Wtedy dla Kościoła był to straszny minus, ale teraz znajduje się wsyzstko w jeszcze o wiele gorszym stanie. Wtedy masy wiedziały, nawet u protestantów, że uczyniły coś nieprawego. Wtedy podzieleni zostali na trzy grupy: Lutra, Zwinglego i Kalwina — spostrzegli wkrótce, że nie może to być prawdziwym Kościołem, szczególnie z tego powodu, że ci trzej zwalczali się wzajemnie. Wtedy wprawdzie katolicyzm był kryzysowy, ale przynajmniej protestanci widząc tych dobrych wiedzieli, że są ci katolicy jednolici. Byliby chętnie wrócili z powrotem, w każdym razie Luter, ale było już za późno. My (wskazuje w dół) uwikłaliśmy go już za mocno... E.: Mów w Imię...! Co masz do powiedzenia Allido! AL: Lutra myśmy natchnęli, a Zwinglego stary (Lucyfer). Zwinglem musiał się już zająć stary, aż ten mógł się tak rozwinąć, jak roślina w cieplarni, która rośnie w górę jak chwast (burczy złośliwie). Chwast taki nie potrzebuje nawet wiele deszczu, zło jak wiadomo — strzela (rośnie) o wiele szybciej w górę, aniżeli dobro. Rozrasta się gwałtownie i można go zaledwie obciąć. Dobro jest zawsze twardsze i cięższe, dobro nie rozwija się tak łatwo, a nawet wtedy kiedy już wyrosło, a ten, którego to dotyczy gdy sądzi, że już jest wysoko w górze, może spaść do połowy góry i zaczynać od nowa. Zło strzela natomiast jak chwast i rozwija się gwałtownie bez upadku w dół. Strzela w górę i rośnie i nikt tego nie może zatrzymać. Zło podobne jest do ogromnej góry, która wszystko zaciemnia, zaraża, zagęszcza, zapowietrza. Jeżeli zło się raz zagnieździło, podobne jest ono morowemu powietrzu, które kładzie całe masy. Cnota natomiast wyrasta z trudem. Nie jest ona taka łatwa, przyciągająca i masowa, my jednak nie chcemy tego mówić, co musimy mówić! (burczy wściekle).
 rybik: 26.09.2012, 13:52
 Tak, tak. Ludzie nie są źli. To wszystko sprawka tego podstępnego szatana. Oto genialne wytłumaczenie.
 Tomasz: 14.04.2012, 18:01
 Można szukać ochrony przed diabłem w Bogu, jednak często to sam człowiek musi dokonać wyboru, a decyzja ta zwykle jest ciężka i niewygodna. Życzę Ci powodzenia w walce z Diabłem, niech prowadzi cię wiara ku zbawieniu.
 Marcin: 18.09.2011, 09:28
 >> Czytam wasze wpisy z wielkim zdziwieniem, lecz żadne z nich nie odwołuje się bezpośrednio do PISMA ŚWIĘTEGO! ...To smutne jest zjawisko i niepokojące uważam! Sprawiacie ponadto wrażenie na zewnątrz, iż Biblia was jednak gorszy, że posiadacie wprawdzie poznanie, ale pochodzące/ jak widzę/ wyłącznie od rzekomych objawień maryjnych, na których temat/ o dziwo... SŁOWO BOŻE jakoś milczy/ a jeśli się wypowiada, to daje każdemu mocno do zrozumienia, ze: "UMIŁOWANI, NIE KAŻDEMU DUCHOWI WIERZCIE, LECZ BADAJCIE DUCHY, CZY SĄ Z BOGA, GDYŻ WIELU FAŁSZYWYCH PROROKÓW WYSZŁO NA TEN ŚWIAT" (I Jn 4:1); "I NIC DZIWNEGO WSZAK I SZATAN PRZYBIERA POSTAĆ ANIOŁA ŚWIATŁOŚCI" (II Kor 11:14) „ALE CHOĆBYŚMY NAWET MY ALBO ANIOŁ Z NIEBA ZWIASTOWAŁ WAM EWANGELIĘ ODMIENNĄ OD TEJ, KTÓRĄ MYŚMY WAM ZWIASTOWALI – NIECH BĘDZIE PRZEKLĘTY!” (Gal 1:8). Za to przytaczacie nie biblijne argumenty, iż rzekomo Matka Jezusa jest naszą zbawicielką, pośredniczką czy pocieszycielką. SŁOWO BOŻE przestrzega nas przed tym jednak, a mianowicie: "KTO SIĘ ZA DALEKO ZAPĘDZA I NIE TRZYMA SIĘ NAUKI CHRYSTUSOWEJ, NIE MA BOGA. KTO TRWA W NIEJ, TEN MA I OJCA I SYNA"; "JEŻELI KTOŚ PRZYCHODZI DO WAS I NIE PRZYNOSI TEJ NAUKI, NIE PRZYJMUJCIE GO DO DOMU I NIE POZDRAWIAJCIE" (II Jn 1:9-10). „NIE WSTYDŹ SIĘ WIĘC ŚWIADECTWA O PANU NASZYM, A NI MNIE, WIĘŹNIA JEGO, ALE CIERP WESPÓŁ ZE MNĄ DLA EWANGELII, WSPARTY MOCĄ BOGA” (II Tym 1:8). (1) Kto jest naszym Zbawicielem?: „ON TO JEST OWYM KAMIENIEM ODRZUCONYM PRZEZ WAS, BUDUJĄCYCH. ON STAŁ SIĘ KAMIENIEM WĘGIELNYM. I NIE MA W NIKIM INNYM ZBAWIENIA; ALBOWIEM NIE MA ŻADNEGO INNEGO IMIENIA POD NIEBEM, DANEGO LUDZIOM, PRZEZ KTÓRE MOGLIBYŚMY BYĆ ZBAWIENI” (Dz.Ap.4:11-12) << >> „I rzekł jej JEZUS: JAM JEST ZMARTWYCHWSTANIE I ŻYWOT; KTO WE MNIE WIERZY, CHOĆBY UMARŁ, ŻYĆ BĘDZIE. A KTO ŻYJE I WIERZY WE MNIE, NIE UMRZE NA WIEKI. CZY WIERZYSZ W TO?” (Jn 11:25) << (2) Kto jest naszym Pośrednikiem?: „ALBOWIEM JEDEN JEST BÓG, JEDEN TEŻ POŚREDNIK MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI, CZŁOWIEK CHRYSTUS JEZUS” (I Tym 2:5) << (3) Kto jest naszym Pocieszycielem?: „LECZ JA WAM MÓWIĘ PRAWDĘ: LEPIEJ DLA WAS, ŻEBYM JA ODSZEDŁ. BO JEŚLI NIE ODEJDĘ, POCIESZYCIEL DO WAS NIE PRZYJDZIE, JEŚLI ZAŚ ODEJDĘ, POŚLĘ GO DO WAS. A ON, GDY PRZYJDZIE, PRZEKONA ŚWIAT O GRZECHU I O SPRAWIEDLIWOŚCI I O SĄDZIE; O GRZECHU, GDYŻ NIE UWIERZYLI WE MNIE; O SPRAWIEDLIWOŚCI, GDYŻ ODCHODZĘ DO OJCA I JUŻ MNIE NIE UJRZYCIE; O SĄDZIE ZAŚ, GDYŻ KSIĄŻĘ TEGO ŚWIATA ZOSTAŁ OSĄDZONY” (Jn 16:7-11) oraz „LECZ GDY PRZYJDZIE ON, DUCH PRAWDY, WPROWADZI WAS WE WSZELKĄ PRAWDĘ, BO NIE SAM OD SIEBIE MÓWIĆ BĘDZIE, LECZ COKOLWIEK USŁYSZY, MÓWIĆ BĘDZIE, I TO CO MA PRZYJŚĆ, WAM OZNAJMI. ON MNIE UWIELBI, GDYŻ Z MEGO WEŹMIE I WAM OZNAJMI. WSZYSTKO CO MA OJCIEC MOJE JEST; DLATEGO RZEKŁEM, ŻE Z MEGO WEŹMIE I WAM OZNAJMI” (Jn 16:13-15). P.S.: JEZUS nie jest i nigdy nie był zależny od Maryi - nie jest tez jej zakładnikiem - ponieważ jest całkowicie suwerenny w swoim działaniu i postępowaniu. ALE TO NIE PASUJE DO WASZYCH WYOBRAŻEŃ, KTÓRE POCHODZĄ Z INNYCH ŹRÓDEŁ NIŻ BIBLIA !!! Pozdrawiam:)))
 Ela: 12.10.2010, 00:13
 Szatan nie wypowie imienia Maryi, mówi "Ona". Z tego wynika, że odwołanie się do imienia Matki Jezusa, powiedzenie np. Matko Boska, daje Moc Bożą. A my tak bezmyślnie wypowiadamy imię Maryi, to wielka zniewaga.
 baj900: 14.09.2010, 08:20
 Boże ,prowadz nas drogą prawdy, byśmy nie zbładzili bo wiele niebezpieczeństw czeka na nas na drodze naszego ziemskiego życia.Sami pchamy się w ręce szatana a póżniej trudno z nich ucieć. Bez Ciebie zginiemy,okaż nam swoje miłosierdzie i daj nam swoje zbawienie bo ty jestes naszym Panem i Zbawicielem.
(1) [2] [3]


Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej