Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jak szatan ocenia człowieka

     Relacja sporządzona przez znanego jezuitę, o. Oomenico Mondrone, który bezpośrednio doświadczył spotkania ze złym duchem podczas rytualnego wykonywania egzorcyzmów:

     Nigdy nie zdołasz zrozumieć - mówi szatan - jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu "naukowców", którzy są na mojej służbie, i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni.

     Pomyśl o tym, czym poję i karmię przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców. Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolności. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie, ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie... Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten - tam, że przelał krew, aby was odkupić? Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty.

     Innym razem szatan wyznaje: Maryja jest tą, która wprowadza ogromne zamieszanie w moich planach. Jest niszczycielką mojego królestwa. Nie pozwala odnieść mi zwycięstwa i już przygotowuje mi klęskę? Ciągle plącze mi się pod nogami, wciąż przeszkadzając mi, przecinając mi drogę, podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz. Tam, gdzie sięgają moje głośne podboje, Ona w rozprzestrzeniającej się ciszy mnoży swoje zwycięstwa.


D. Mondore, W cztery oczy ze złym duchem,
Echo, 82/20 i 84/22 1991 r.


   

Wasze komentarze:
 Krzysztof: 27.02.2019, 05:37
 Jezus jest moim Królem i Synem Boga, a Najświętsza Maryja Niepokalanie Poczęta Dziewica Jest jego Mamą, której jestem niegodnym niewolnikiem, Jej a nie szatana. Bardzo mi przykro jeśli ludzie opowiadają takie brednie o naszej kochanej MAMUSI. z Panem Bogiem, życzę wszystkim samego dobra i odnalezienia prawdy, do której prowadzi Najświętsza Maryja Panna.
 Art : 05.08.2017, 08:04
 W każdą pierwszą sobotę idzmy do kościoła i na spowiedz aby wynagradzać Matce Bożej wszystkie obelgi ludzi
 Sławek: 10.09.2016, 00:51
 Kochani, po objawieniu się Matki Boskiej w Guadalupe w krótkim czasie usłyszało o Jezusie i ochrzciło się ponad 8 mln Indian. Nigdy nie doszło do nawróceń na taką skalę jak wtedy. Wydarzyło się to w 1531 roku po odkryciu i podbiciu Ameryki przez Europejczyków. Obraz, który po dziś jest niesamowitą zagadką, gdzie ujawnione symbole stanowią swoisty kodeks chrześcijański dla Indian wierzących do tamtej pory w swoich bożków. Obraz, który wciąż odkrywa przed nami kolejne tajemnice. Czy to miałby być cel sztana??? Nie uważam. Pozdrawiam wszystkich.
 st: 09.06.2016, 19:07
 ludzie są żli bo są pod wpływem diabła
 st: 09.06.2016, 19:05
 to demon powiedział że matki bożej boi się najbardziej bo matka boża to szatan i jest przywódcą demonów ta matka boża co się objawia nie jest tamtą Marią z której narodził się Jezus
 st.: 09.06.2016, 18:56
 a strzelaj sobie paciorkami paciorki to szatana gadżet jak by tak nie było to by się tak o ludziach nie wyrażał
 st.: 08.06.2016, 20:15
 szatan zwycięstwo odnosi jak zwiedzie jakiegoś człowieka bo wtedy o tego jednego człowieka dłużej żyje no bo musi się narodzić następny człowiek w miejsce tego zwiedzonego i nie dać się zwieść żeby raj odtworzyć to musi być jakaś liczba ludzi im więcej ludzi zwiedzie to opużnia zbawienie całej ludzkości jak się uzbierają ludzie do raju to szatan będzie unicestwiony dlatego jemu zależy żeby zwieść jak najwięcej ludzi
 st.: 08.06.2016, 19:43
 Maryja to kolejne wcielenie szatana robi was szatan w konia jak chce aż trudno mi uwierzyć że ludzie są tacy głupi i tak jemu się dają zwodzić
 stanisław: 06.06.2016, 22:03
 to co się objawia jako matka boża to jest szatan
 stanisław: 06.06.2016, 21:48
 to co się objawiło w Fatimie trojga dzieciom to szatan był demony pozdrawiają go zdrowaś Maryjo
 st: 04.06.2016, 06:30
 ci święci to zwiedzeni przez szatana wsadziliśta ich na obrazy i się jeszcze modlita do nich blużniercy
 st: 03.06.2016, 18:10
 Maryja to najgorsze zło ona wojny robi ale łeb jej urwią dlatego płacze na obrazach
 stanisław: 02.06.2016, 20:09
 te objawienia maryjne to szatan ludzi zwodzi
 stacho: 02.06.2016, 20:02
 szatan tylko udaje że się boi krzyża wody święconej itp. po to żeby robić krzyże [wizerunki pogańskie] święcić wodą [czary]
 Andrzej: 19.03.2016, 23:24
 Czytam te komentarze i w głowie mi się przewraca waszą przewrotnosc bracia i siostry, że aż tak bladzicie . Jestem katolikiem i wierzę, że Jezus jako syn Boży i ludzki przestrzegał 4 przykazania, czcij ojca swego i matkę swoją, jeśli byłoby inaczej łamałby Boskie nakazy, to właśnie podszept szatana spowodował rozłam wiary i tezy Lutra. Który dogmat jest bardziej prawdy pochodzący od Jezusa, czy od człowieka, który pousuwał księgi z bibli, które mu nie pasowały, czy może od innego, który, nie mogąc dostać kolejnegou unieważnienia małżeństwa mianował się głową kościoła, sory ale mimo wszystko ja zaufania temu co zapoczątkował Jezus. Przypomnijcie sobie modlitwę jaką nauczyła Maryja dzieci w Fatimie, czy szatan kazałby modlić się do Jezusa????
 Damian: 04.09.2015, 20:56
 Jezus jest Droga,prawda i życiem!!!
 lora : 17.06.2015, 19:22
 jedynie biblijny komentarz zamieścił MARIUSZ i tylko z nim sie zgadzam pozostałe komentarze to nic wiecej jak babskie gadanie przed którymi przestrzega nas ap PAWEŁ jak widac katolicy nie znaja nauki PISMA SWIĘTEGO jedynie katolickie baśnie które zwiedzeniem Biedni ci katolicy nie wiedzą jaka drogą idą i dokad zmierzają ufając swoim przewodnikom idą droga zatracenia bo nie konfrontują nauk z BIBLIĄ i to jest największe zagrożenie Upamiętajcie sie katolicy i odwróccie sie od bałwanów i nawróccie sie do BOGA ŻYWEGO w którym jest MOC i zbawienie Pozdrawiam wszystkich komentatorów
 Asd: 11.04.2015, 16:34
 Pod przymusem wypowiedziałby nawet całe Pozdrowienie Anielskie, tak jak to było w przypadku Analysse.
 Grzesiek: 11.02.2015, 08:52
 Odnośnie jednej z komentatorek bodajże Ewa. Jasna sprawa że w tekście jest albo błąd, albo co gorsza to co powiedział diabeł jest wymyślone. Zauważcie że w tekście szatan rzekomo miałby wypowiedzieć imię Najświętszej Maryji co jest niemożliwe z racji tego iż Matki Bożej boi się najbardziej i nie byłby w stanie wymówić tego imienia.
 Biblista lecz nieróżańcowy: 08.08.2014, 13:03
 Maria to nie ta sama osoba co Maryja w kościele rzymsko-katolickim. Ona nigdy nie chciała aby ludzie na świecie skupiali się na niej, aby nie umniejszać Jezusowi Chrystusowi. Tym który nas ochroni przed nadziemskimi zwierzchnościami - jest tylko Jezus Chrystus - bo to On, a nie Jego biologiczna matka, zatryumfował umierając za każdego z nas na krzyżu i rozbroił nadziemskie władze wystawiając je na pokaz...!
(1) [2] [3]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej