Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Łzy szczęścia

     Dzień Pierwszej Komunii Św. naszej córki zaczął się nerwowym zamieszaniem. Kubuś gorączkował całą noc, więc rano byliśmy zmęczeni i niespokojni. Chory maluch nie schodził mi z rąk, dopóki mąż nie przywiózł babci, która przejęła wartę przy wnuku. Planowałam - według rad bp. Antoniego Długosza - zgromadzić wszystkich na uroczystą modlitwę przy stole, na którym stałaby świeca pamiętająca chrzest Zuzi, krzyż i wodą święcona, ale czasu starczyło tylko na pospieszne błogosławieństwo i podróż do kościoła" w strugach deszczu.

     Ulewa najwyraźniej podwoiła liczbę samochodów podwożących odświętnie odziane dzieci. Parkowanie trwało nadspodziewanie długo, a to z kolei skutecznie zablokowało ruch w ciasnych uliczkach przy kaplicy. Zuzia, przejęta obawą spóźnienia, próbowała płakać. A kiedy pod kościołem nie zobaczyła ani jednego drugo-klasisty, rozszlochała się na dobre - pewna, że przegapiliśmy uroczyste rozpoczęcie. Na szczęście okazało się, że nic nas nie ominęło, a dzieci są w środku z powodu deszczu. Chwilę później Zuzia przypomniała sobie, że zostawiła w domu kartkę z psalmem i kolejny raz z jej oczu popłynęły łzy. "To miał być taki radosny dzień, a ona wciąż płacze..." - westchnęłam. Dobrze, że stałam tuż obok niej - przynajmniej mogłam ją przytulić.

     A tuż przed Komunią Świętą, gdy dzieci szykowały się właśnie do wyjścia na środek kościoła, z przerażeniem spostrzegłam, że Zuzia znów płacze... - Co się stało? - spytałam zaniepokojona, a moja córka uśmiechnęła się przez łzy i odpowiedziała: - Ja płaczę ze szczęścia! Tak się cieszę, że to już! Jestem taka szczęśliwa... - szepnęła, otarła oczy białą pelerynką i ruszyła na spotkanie z Jezusem. Nie było tak, jak to zaplanowałam. Było piękniej... Dziękuję Ci, Panie, za taką córkę. Co za szczęście, że to Ty kierujesz jej życiem. Według swojego planu.


Monika Staniszewska


Tekst pochodzi z Tygodnika

30 maja 2010


Dzieciom o Mszy Świętej Dzieciom o Mszy Świętej
Ks. Piotr Pawlukiewicz
Eucharystia jest największym skarbem chrześcijaństwa. Jednak wiele osób nie odkrywa jej piękna. Ten problem dotyczy też dzieci, które żyją dziś w kulturze barwnego i zmiennego obrazu. Dlatego autor bardzo przystępnie opowiada najmłodszym o najistotniejszych elementach mszy świętej... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej