Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

W Sakramencie Pokuty grzeszny człowiek wraca do Ojca

Nawracać się można tylko wtedy, kiedy potrafimy przyznać się do grzechu. Święty Jan w swojej Ewangelii przekazuje Chrystusową obietnicę, iż Pocieszyciel, Duch Święty, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu (por. J 16,8). Jednak potrzeba także naszego zaangażowania, refleksji, wrażliwego wnętrza i rachunku sumienia.

Miłosierny Ojciec

W przypowieści o synu marnotrawnym wyraźnie można dostrzec mechanizm odejścia i nawrócenia. Najpierw syn chce być wolny. Ojca postrzega jako tego, który go ogranicza, a więc zabiera swoją część majątku i odchodzi. Używa życia, hula, przepija wszystko. Kończą się pieniądze, odchodzą kobiety, znikają pseudoprzyjaciele (prawdziwi nie odchodzą nigdy). Zostaje sam, zdany na pojedynek z tajemnicą upadku. A jego upodlenie jest wielkie, bo musiał żywić się karmą dla świń. Wówczas przypomina sobie o cieple domu rodzinnego, o ojcu pełnym miłości. Boi się wracać, ale przecież nie ma wyjścia, po ludzku jest skończony. Wraca więc zapewne pełen obaw, czy znajdzie wybaczenie. Tymczasem ojciec wychodzi mu naprzeciw, czeka z rozwartymi ramionami, pełen miłości i przebaczenia. Ojciec nie tylko przebacza marnotrawnemu synowi, ale wyprawia wielką ucztę na jego cześć.

W Sakramencie Pokuty grzeszny człowiek wraca do Ojca. Często poraniony, zdruzgotany, rozczarowany powraca do prawdziwej Miłości. Miłosierny Ojciec czeka na każdego grzesznika. W prefacji do 1. Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania możemy przeczytać: "Ty, Boże, nieustannie wzywasz grzeszników do odnowy w Twoim Duchu i najpełniej objawisz swoją wszechmoc w łasce przebaczenia. Wiele razy ludzie łamali Twoje przymierze, a Ty zamiast ich opuścić, zawarłeś z nimi nowe przymierze przez Jezusa, Twojego Syna i naszego Odkupiciela: przymierze tak mocne, że nic nie może go złamać".

Bóg pragnie nam przebaczyć nasze grzechy, ale nie ogranicza naszej wolności. Czeka na naszą decyzję. Jest takie stare kaznodziejskie porównanie: Bóg idzie w naszym kierunku, ale ten ostatni krok musimy zrobić sami. Nie zmarnujmy szansy!

Ks. WIESŁAW ŚMIGIELWasze komentarze:
 marzena aneta: 03.12.2023, 11:51
 w sakramencie pokuty grzeszny człowiek wraca do Ojca dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę o nawrócenie wiesława sochy edwarda celebuckiego sławomira z rowerem zbigniewa pitury sergieja koncevoja wasilija bielikova walerego ignacienke antona reginy szymczak zbigniewa szymczaka arkadiusza szymczaka danuty ziętek tomasza ziętka małgorzaty grzegułki piotra z nidzicy piotra z grzmiącej ryszarda mosice józefa waluka roberta stranza grzegorza wincka ryszarda mosice józefa waluka jana z rybocic aliny justyny faustyny dolnej damiana dolnego wiesławy cyrulik dariusza cyrulika sebastiana cyrulika anety cyrulik marty ilnickiej arkadiusza czarneckiego sylwestra ilnickiego weroniki ilnickiej iwony ilnickiej mirosława ilnickiego emila ilnickiego willego hansena ruth hansen elżbiety stanisławskiej mirosława stanisławskiego dziękuję o krwi i wodo któraś wytrysnęła z serca jezusowego jako zdrój miłosierdzia dla nas ufam tobie dziękuję wiedz że modlitwa o nawrócenie dusz grzesznych zawsze jest wysłuchana dziękuję módl się i ufaj Bóg jest miłosierny i wysłucha modlitwe twoją dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 25.01.2023, 16:40
 W Sakramencie Pokuty grzeszny człowiek wraca do Ojca dziękuję Boże kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Boże kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Ekspedytśw. Ekspedyt

Modlitwa do św. EkspedytaModlitwa do św. Ekspedyta

Litania do św. EkspedytaLitania do św. Ekspedyta

św. Elfegśw. Elfeg

św. Leon IXśw. Leon IX

Urodziny jeżyka JasiaUrodziny jeżyka Jasia

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej