Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nawrócenie Mitsuko

Mitsuko z córką
Kiedy w gimnazjum, zaczęłam uczyć się języka angielskiego, cieszyłam się, że wreszcie będę mogła poznać język, który daje możliwości komunikowania się z całym światem. Już po kilku miesiącach nauki angielskiego, a było to już 30 lat temu, zaczęłam korespondować z Teresą, dziewczyną z Polski.

Ówczesna sytuacja polityczna w Polsce była niespokojna. I choć moim największym marzeniem był wyjazd do Europy oraz spotkanie się z Teresą, z ważnych powodów nie mogłam tak szybko zrealizować swoich planów. Pozostawa ły nam spotkania na stronach coraz dłuższych listów. Nie zapomnę nigdy upadku muru berlińskiego w 1989 roku. Zobaczyłam to w TV, drżąc z wrażenia na całym ciele. W Polsce zaczął wiać wiatr wolności, i latem 1992 roku, mój przyjazd do Polski mógł wreszcie dojść do skutku. To, co tam spotkałam i przeżyłam całkowicie przerosło wszystkie moje wcześniejsze oczekiwania i wyobrażenia. Na lotnisku, podczas serdecznego przywitania z Teresą, ze wzruszenia obie płakałyśmy się.

Jeszcze w Japonii, na długoprzed przyjazdem do Polski, chciałam się jak najwięcej dowiedzieć o ojczyźnie mojej przyjaciółki, chodziłam więc często do bibliotek i chyba przeczytałam wszystkie japońskie książki dotyczące Polski. Dowiedziałam się wiele o historii i kulturze tego kraju. Dla mnie, osoby nie znającej chrześcijaństwa, bardzo intrygujący był temat wiary Polaków. W wielu opracowaniach spotykałam się z informacjami, że jest to ostatni europejski kraj, w którym świątynie nie świecą pustkami.

Po raz pierwszy w Polsce udałam się do kościoła, było to w Niepokalanowie. Zauważyłam tam, że na wystawie poświęconej Ojcu Kolbe znajdują się również eksponaty pochodzące z Nagasaki. Dowiedziałam się, że Ojciec Kolbe poniósł męczeńską śmierć w Oświęcimiu, a przedtem głosił prawdę o Jezusie Chrystusie w Nagasaki. Potem pojechałam do klasztoru i Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Tam długo, z wielkim zainteresowaniem, właściwym komuś niewtajemniczonemu, przyglądałam się ludziom, którzy patrząc na obraz Matki Boskiej - zwanej tu Czarną Madonną - modlili się, płakali, uśmiechali się. Ten widok szczerze modlących się wiernych, zabrałam ze sobą do Japonii. Dzisiaj już wiem, że właśnie na Jasnej Górze Pan Bóg zasiał we mnie ziarenko wiary, które powoli zaczęło kiełkować.

Dwa lata temu, postanowiłam zmienić mój dotychczasowy tryb życia i wszystko zacząć od początku. Zrezygnowałam z pracy, którą wykonywałam przez 14 lat. Mój dotychczasowy dzień wyglądał w ten sposób, że po powrocie z pracy, około godziny 21, zabierałam się do przygotowania kolacji oraz sprzątania domu. Tak wyglądała moja codzienność, wypełniona tylko pracą. Co prawda moja rodzina bardzo mi w tym pomagała, ale ja i tak czułam się bardzo zmęczona. W czerwcu 1998 roku przeprowadziliśmy się, a w lipcu w moim sercu narodziło się pragnienie, wyrażone w uparcie powracającej myśli: "Muszę pojechać do Polski, spotkać się z Czarną Madonną". Było to zupełnie niezależne od mojej woli, zupełnie irracjonalne. Powtarza łam więc sobie: "Teraz, wyruszyć w podróż?" A jednak się spełniło. Latem 1998 roku udałam się na Jasną Górę przed obraz Czarnej Madonny. Siedziałam tam przed Nią całymi godzinami. Nie umiałam się modlić, ale podobnie jak innym klęczącym wokół, do oczu napływały łzy. W pewnej chwili poczułam dziwny spokój i pomyślałam: "Dam sobie radę ze wszystkim, jeśli dalej będę żyć w ten sposób".

Skończyły się wakacje i wróciłam do Japonii. Czułam wielką potrzebę chodzenia do świątyni. Regularnie, w każdą niedzielę, zaczęłam uczęszczać do znajdującego się w Osace kościoła katolickiego. Nie odnajdowałam tam jednak tego uczucia pokoju i oczyszczenia, których doświadczałam będąc w świątyniach polskich. W tutejszym kościele ogarniał mnie smutek i odczuwałam ogólne rozbicie. W nocy często płakałam. Straciłam radość życia.

Zeszłego roku latem, znajomy, który jest protestantem, przysłał mi egzemplarz "Rycerza Niepokalanej", wydawanego w Nagasaki. Był to numer sierpniowy z 1999 roku. Przejrzałam go bez szczególnego zainteresowania i odłożyłam. W styczniu tego roku, pewnego niedzielnego poranka, włączyłam TV, choć zwykle tego nie robię. Właśnie pokazywano bezpośrednią relację z ceremonii wyniesienia na ołtarze Ojca Pio. Przypomniałam sobie wówczas o tym zaledwie przerzuconym numerze "Rycerza Niepokalanej". Naprędce wyjęłam czasopismo i zaczęłam je czytać. I zdarzyło się coś takiego, co można by chyba określić że, "łuski spadły mi z oczu". Jednym tchem przeczytałam artykuły poświęcone Ojcu Pio, na temat Lourdes, o s. Faustnie, japońskiej autorki Takahashi Takako i wiele innych. Pośpiesznie zadzwoniłam do wydawcy "Rycerza Niepokalanej" w Nagasaki i poprosiłam o przysłanie opracowań dotyczących Ojca Kolbe. Przysłano mi numer styczniowy z 1983 roku, w całości poświęcony Świętemu. Szczególnie utkwiły mi w pamięci następujące słowa o. Kolbe: "Kochaj Maryję i przez serce Maryi kochaj Jezusa." W dziwny i niewytłumaczalny sposób pojęłam sens tych słów, wspominając wzruszające przeżycia, których doznałam przed obrazem Czarnej Madonny z Jasnej Góry. Wywołało to we mnie wielką radość. Od tego czasu zawsze czytam "Rycerza Niepokalanej, a całe moje życie przybrało jakby odwrotny porządek. Wszystko stało się wielkim przygotowaniem do wydarzeń, które miały niedługo nastąpić. Odczuwałam to coraz mocniej.

Latem Jubileuszowego Roku, z wielką radością wyruszyłam w podróż do Rzymu. W środę 26 lipca znalazłam się na placu św. Piotra wraz z moją polską przyjaciółką Teresą i jej siostrą. Czekałyśmy już tam od godziny ósmej. Punktualnie o godzinie dziesiątej "papa mobile" wjechał na plac. Dookoła słychać było okrzyki radości i pozdrowienia skierowane do Ojca Świętego. Zaczęło się przedstawianie pielgrzymów, którzy przybyli z całego świata, tego dnia również z Japonii, z miejscowości Sendai i Kagoshima. Niecierpliwie czekałam na ich prezentację. Nie mogłam się doczekać wywołania, bądź co bądź niecodziennych w tym miejscu pątników. Osłupiałam jednak, kiedy to zupełnie na koniec prezentacji, Ojciec Święty zwróciłszczęścia. Potem się po japońsku: "Witajcie w Rzymie, dziękuję Wam!". Słysząc to, z moich oczu popłynęły łzy, łzy, jako jedyna Japonka, zosta łam bezpośrednio przedstawiona Ojcu Świętemu. Było to dla mnie wspaniałe ukoronowanie Jubileuszu. Moje serce wypełniło uczucie radości i pokoju. Teraz jestem przepełniona myślami o Bogu. Czuję, że ziarno wiary, zasiane przed obrazem Czarnej Madonny, stało się już ukorzenioną roślinką. Cieszę się, że mogę już tak myśleć i znać to uczucie Bożego wyróżnienia, Bożej nobilitacji. Dziękuję z całego serca wszystkim ludziom, którzy pomogli mi uzyskać wiarę w Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga, który dla mojego zbawienia 2000 lat temu stał się prawdziwym człowiekiem.

Mitsuko Otaguro
tłum. Robert Kasza
oprac. Agata Suszczyk

Prosimy Portal Fronda o nie kopiowanie tekstówWasze komentarze:
 oti: 24.06.2010, 16:18
 Witaj Mitsuko ciesze się że się nawróciłaś, Oby Bóg zawsze udzielał ci i twojej rodzinie swojej łaski to smutne że w Japonii panuje buddyzm i shintoizm te dwie religie oddzielają Japończyków od prawdziwego Boga
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej