Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Byłem zerem a teraz jestem Człowiekiem

Czasami ciężko opowiadać o tym, kim byłem i co robiłem, ale przynajmniej napisać będzie prościej, bo jestem tylko ja, ten komputer i Bóg.

Może jestem młody, ale wiele złego narobiłem przez moje trzydzieści lat.

Byłem złodziejem, narkomanem, alkoholikiem i wszystkim tym, czego ludzie normalni się brzydzą i boją. Jak można określić człowieka, który bije innych, okrada własną rodzinę, kombinuje na wszystkie strony tak by było łatwiej i prościej w życiu. Tyle tego wszystkiego było, że ciężko przypomnieć sobie wszystkie te marne chwile które wydawały się wtedy moim życiem.

Ciężko było mi zapomnieć poprzednie życie i żyć normalnie, bo to wszystko wracało jak bumerang i mnie niszczyło. Sam się zniszczyłem i doprowadziłem do takiego stanu, że jedyne, co mogłem robić to płakać, wyć w bólu psychicznym, leżeć bezradnie i prosić Boga o przebaczenie i nowe życie.

Po piętnastu latach dorosłego i samodzielnego życia zorientowałem się, że bez wiary w Boga mogę dojść, ale tylko do ludzkiego dna w piekle na ziemi, które sobie sami przygotowujemy. Jak patrzę wstecz na "tego" człowieka, którym byłem to jestem przerażony. Zostałem sam, bo rodzina mnie opuściła a ta, która jeszcze była miał mnie dosyć.

Zrozumiałem, że człowiek musi osiągnąć swoje dno by mieć możliwość bycia innym. Może to dziwne, ale takim się teraz czuje człowiekiem tylko dzięki Bogu, który mi wybaczył i podarował nowe lepsze życie. Tylko ON może dać siłę by się podnieść się z "bagna".

Wiem, że na mojej drodze zawsze był i czuwał obserwując to, co robiłem. Wiele razy mi pomagał, ale ja tego nie dostrzegałem swoimi oczyma i przekładałem to na szczęśliwy los lub na określenie "fart".

Strasznie żałuje tych zmarnowanych lat i ludzi, których krzywdziłem, ale cieszę się z całego serca, że ta cudowna zmiana nastąpiła i mnie zmieniła, chociaż wiele czasu mi to zabrało by zmienić swoje wnętrze i uwierzyć w to, że Pan jest i pomaga tym którzy proszą.

Najgorzej było, gdy żona mnie opuściła i odeszła z moim ukochanym synem a wszyscy "pomocni" znajomi znikali z mego życia jeden po drugim także została pustka. Straciłem prace dochodową zostając w długach a jedyna myśl towarzysząca była myślą samobójczą.

Wtedy zrozumiałem, że został jeszcze Bóg, który czekał aż przyjdę czołgając i wijąc się w bólu swojej głupoty. Jak wcześniej byłem z daleka od wiary zacząłem "ćwiczyć" możność zbliżenia się do Boga na tyle blisko by mnie wysłuchał i przebaczył.

Pierwszym etapem było czytanie "Pisma Świętego" i rozmowy wewnętrzne skierowane do naszego Stwórcy. Każdą noc, dzień i czas przed snem poświęcałem na rozważania skierowane w Jego stronę. Często zasypiałem padając ze zmęczenia w tych "naszych rozmowach". Wiele siły i czasu poświęciłem gdyż jednego dnia stawałem na własne nogi by następnego się wywrócić i "skomleć" o litość by znów Pozwolił mi powstać.

Minęło wiele czasu by Bóg zmienił moje życie, ale się udało i to jest najważniejsze. Bóg "podarował" mi kobietę, którą kocham i jesteśmy razem szczęśliwi. Tak naprawdę pierwszy raz w życiu czuje, że kocham i jestem kochany.

Zmieniłem się cały i czuję, że jestem nowym lepszym człowiekiem. Wszystkie stare poglądy, poprzednie spojrzenie na świat, moje całe wnętrze umarło. Nawet błagałem Pana o lepsza prace by mieć możliwość spełnienia marzeń przyziemnych i też się wszystko udało.

Jestem innym człowiekiem w nowym miejscu i otacza mnie lepszy świat. Czasami się zastanawiam jak to wszystko się dzieje, że Pan potrafi zmienić czyjeś życie a szczególnie tych "złych zagubionych" i przychodzi mi jedna myśl - WIARA CZYNI CUDA!!!

R. Mazurkiewicz

Prosimy Portal Fronda o nie kopiowanie tekstówWasze komentarze:
 Mietek: 10.04.2022, 00:32
 No to ty musisz mieć u Boga specjalne względy skoro tak cię obdarza łaskami. Jest wielu, którzy w życiu niczego nie nawywijali, nikogo nie skrzywdzili, mało tego to ich krzywdzono a Bóg ich ma gdzieś.
 Robson: 06.01.2019, 17:30
 Jaki Pan Mietek,Krzysiek czy może Marian?
 Marcin: 02.02.2018, 21:26
 Bardzo dziękuję za świadectwo. Pomogło mi.
 Karina26: 21.04.2007, 12:28
 R- niedawno poznałam nawróconego kolege z wiezienia, który zabił z zimna krwią człowieka... otrzymał wyrok 25 lat, przesiedział juz ponad połowe kary, doznał łaski nawrócenia dzieki dzienniczkowi sw Faustyny, jego swiadectwo jest pod tytułem Jestem w wiezieniu a czuje sie wolny... Jezus czyni cuda, po ludzku niemozliwe, uzdrawia najgłębsze rany, wyprowadza z największego bagna... Ty równiez jestes tego przykładem... ale dla Niego nie byłes nawet wtedy "zerem".. dziekuje za to świadectwo, nawet ja tradycyjny katolik od zawsze- moge sie nim umacniać....;) z Bogiem;)
 Tomek: 17.03.2007, 20:34
 Dzięki za świadectwo. PAN jest najlepszym lekarzem, ma moc nas uzdrawiać.Z Nim wszystko możemy.Pozdrawiam-z Bogiem
 Tomcio: 17.03.2007, 17:31
 BRAWO
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 7Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 7

Modlitwa do św. Jakuba ApostołaModlitwa do św. Jakuba Apostoła

Litania do św. Jakuba ApostołaLitania do św. Jakuba Apostoła

Modlitwa do św. KrzysztofaModlitwa do św. Krzysztofa

Modlitwa do św. OlimpiiModlitwa do św. Olimpii

Santiago de CompostellaSantiago de Compostella

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej