Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Będziesz szczęśliwy

     "Pewnego razu do furty klasztoru w Tokio przyszedł jakiś włóczęga w łachmanach i niesamowicie zaniedbany. Wówczas «Franciszkański opiekun ubogich» nie tylko darował mu ubranie i bieliznę, lecz przedtem ułatwił mu kąpiel, wreszcie poczęstował obiadem. A mógł po prostu dać mu pieniądze i odprawić. Jak świadczą wspomnienia współbraci, nie był to odosobniony przypadek... Biedacy na zapytanie, jaką wyznają religię, oświadczali, iż taką, jaką im okazuje br. Zenon".

     Br. Zenon Zebrowski wyjechał na misje do Japonii wraz ze św. Maksymilianem i podbił serca Japończyków, ukazując oblicze chrześcijaństwa jaśniej niż niejeden kaznodzieja i teolog. W postawie dzielenia się dobrami materialnymi i duchowymi, w postawie miłosierdzia, zawarta jest siła Ewangelii, moc Boża, moc miłosierdzia, którym jest sam Pan.

     Czasem nam się zdaje, że żyjemy coraz bardziej w świecie biznesu, zimnych rachunków, statystyk, opłacalności, globalnych rozwiązań. Zapominamy o zdaniach, które wyszły z ust Jezusa, a które mają być życiowym drogowskazem chrześcijanina: "...ubogich zawsze macie u siebie i kiedy zechcecie, możecie im dobrze czynić..." I w innym miejscu: "Gdy wydajesz obiad lub wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych".

     Będziesz szczęśliwy - bo pójdziesz dalej niż rachunek zysków i strat, barier opłacalności, podziałów religijnych, środowiskowych; bo będziesz przekraczał siebie, wzrastał w miłości.

     Będziesz szczęśliwy - bo zobaczysz szczęście drugiego człowieka.

     Będziesz szczęśliwy - bo będzie wzrastała twoja wiara w zmartwychwstanie i pełnię szczęścia wszystkich sprawiedliwych.

     Będziesz szczęśliwy - bo będziesz naśladował Boga w Jego działaniu, a On sam będzie bardziej znany i kochany przez innych.


Andrzej Prugar OFMConv

Rycerz Niepokalanej
Kwiecień 2002


   

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 pawel: 04.01.2016, 17:07
 piękne
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej