Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Turystyka najmłodszych

     Na dalszą wycieczkę połączoną z biwakowaniem można wyruszyć z grupą jedenastolatków i ze starszymi. Jakie atrakcje przewidzieć dla młodszych? Nic chyba nie zastąpi uroku nocy spędzonej pod kolorowym namiotowym płótnem. Toteż z młodszymi dziećmi warto wybrać się na biwak do pobliskiego lasu. Odejść 2 lub 3 kilometry i tam w ładnym miejscu urządzić całodzienny biwak połączony z gotowaniem na kuchni polowej i nocowaniem pod namiotami. W rozbijaniu namiotów i przyrządzaniu posiłków może pomóc kilka osób ze starszej grupy.

     A więc rano po śniadaniu wymarsz, potem rozbijanie biwaku, przyrządzanie posiłku. Po odpoczynku popołudnie wypełnić mogą gry terenowe. Po kolacji urządzamy wieczorne ognisko.

     Nazajutrz po śniadaniu przystępujemy do likwidacji biwaku.

     la siedmio-, ośmiolatków warto na jedną ciepłą, pogodną noc rozstawić namioty tuż przy kolonijnym budynku. Albo też można rozstawić na terenie kolonii Mika lekkich, przewiewnych namiocików uszytych z kolorowego kretonu. Dzieci będą chętnie urządzać w nich najrozmaitsze zabawy tematyczne. Naśladowanie obozowego życia starszych, to przecież jedno z najmilszych zajęć malców. Namiot taki według załączonego wzoru może wykonać każdy usługowy punkt krawiecki, a jeżeli na kolonii jest maszyna do szycia, mogą go zrobić najstarsze dziewczęta, będzie to dla nich również ciekawe zajęcie.

     Potrzeba na to 6,75 m kretonu o szerokości 80 cm. Kroi się długie na 2,25 m bryty i zszywa na maszynie wzdłuż brzegu tkaniny. Na ścianki szczytowe namiotu należy wyciąć cztery jednakowe trójkąty, których boki po obrębieniu będą miały długość 100, 89 i 45 cm. Najdłuższe boki przyszywa się krytym ściegiem do dachu. Pośrodku wielkiego prostokąta i na brzegach stebnujemy 5-centymetrowe plisy, w które następnie wsuwamy długie 160 cm drewniane kijki (jak do szczotek). W obu końcach zamocowujemy kółka, przez które przeciąga się linki, by przytwierdzić je czterema kółkami do ziemi. Za pomocą linek wiesza się namiot na drzewie albo też przy użyciu dwóch stelaży rozstawić go można na łące.


KM


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej