Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Mój syn jest hazardzistą

Mój syn jest hazardzistą, ale nie chce się leczyć. Kiedy pospłacaam jego długi, zostaje mi nieraz sto złotych na jedzenie na cały miesiąc. Już nie mam sil. Co robić?

Tym razem się odegram

Uzależnienie od hazardu jest jak alkoholizm czy narkomania. To postępująca i podstępna choroba, której nie można wyleczyć. Można ją jedynie zatrzymać.

Hazardzista wie, że niszczy samego siebie i swoją rodzinę, ale dalej marzy o wygranej. Po dziesięciu latach abstynencji od grania może mieć wpadkę i np. przez jedną dobę przegrać dom i cały majątek rodzinny. Drugą specyficzną cechą tego zniewolenia jest niesamowity poziom kłamstw. Nie dać się oszukać, ale samemu przechytrzyć drugiego człowieka czy maszynę - to natura hazardu. Kontaktując się z hazardzistami, miałem poczucie, że nigdy nie mówią oni do końca prawdy. Kiedyś, poproszony przez przestraszoną rodzinę, poszukiwałem w ogromnym kasynie pewnego miłośnika gier, który nie potrafił wrócić do domu. Znalazłem go skrajnie wyczerpanego i oderwałem silą od maszyny o piątej rano. Byłem jednak zdziwiony podczas tych poszukiwań, że wielu ludzi po całonocnym graniu wyglądało niezwykle świeżo i spokojnie. Zaskoczyły mnie te "nadnaturalne" zdolności hazardzistów i niewytłumaczalne szczęście w grach losowych. Istnieje również teoria, że hazardziści podświadomie chcą przegrać, aby ukarać siebie - i wiele wskazuje na to, że teoria ta nie jest pozbawiona sensu. Mam osobiste przypuszczenie, że to diabeł mocno nęci w hazardzie. A diabeł wypuszcza z niewoli jak faraon - dopiero po dziesięciu plagach od Boga. Stąd bardzo potrzebny będzie wielki wysiłek modlitwy i postu w intencji Pani syna.

Co powinien zrobić Pani syn, jeśli zechce przestać grać? Po pierwsze, ma udać się na mitingi dla uzależnionych, takie jak dla AA, anonimowych alkoholików. Przez pierwsze tygodnie powinien chodzić tam codziennie. W Warszawie jest taka możliwość. Hazardzista musi spotkać ludzi, którzy mają podobne problemy i dlatego nie dają się oszukiwać. Po drugie, musi stawić czoła wszystkim faktom dotyczącym swojej choroby, bo inaczej odnowi się w nim destrukcyjny wzór zachowania. Według reguł postępowania anonimowych hazardzistów, nie powinna Pani szukać pomocy dla syna. Nadmiar troski o hazardzistę, ratowanie go. pożyczanie mu pieniędzy, wyszukiwanie specjalistów opóźnia tylko powrót do abstynencji. Uzależniony powinien najpierw sam chcieć sobie pomóc, a dopiero później można mu tę pomoc zaoferować.

Zatrzymanie choroby hazardowej polega na głębokiej zmianie własnego charakteru. Należy przejść proces terapeutyczny i utrzymać zasady programu anonimowych hazardzistów. Dołączający do anonimowych hazardzistów przestają grać i kiedy uczciwie nawracają się, Bóg pozwala wyjść nawet z tarapatów finansowych.

ks. Marek Kruszewski


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, nr 727


   

Wasze komentarze:
 Józef: 24.09.2008, 11:17
 Do UDRĘCZONEJ. Miłosierdzie Boże jest Wielkie i Nieograniczone. Dopóki człowiek żyje może się Jemu oddać, zaufać /bez względu na dotychczasowe życie/. Czasem jest to jedyny ratunek. W działaniu Miłosierdzia nie ma żadnej logiki ludzkej /wszystko dzieje się wbrew wszelkiej logice, pozostaje tylko wiara/. Życzę tego zaufania z Panem Bogiem.
 UDRĘCZONA: 17.09.2008, 10:07
 NIE pytajcie nigdy szatana o nic nawet o nim nie myślcie on jest tak przebiegly i zły ,zniszczy ciebie zniszcz wszystko co święte ,piękne a jak masz słabą wiarę albo sobie myślisz że jesteś tak mądra że ze wszystkim sobie sama dasz radę to niedaleko jestes od zguby tak możesz się zamotac że koniec nie umiesz walczyc z pokusą i własną pycha to zły cię ma ,wiem coś o tym zależy w co udeży ijestes pokonany ,we mnie zabił nie to ja zabiłam 'BOGA I WSZYSTKO CO ŚWIĘTE po ludzku nie ma dla mnie ratunku WYDAJE MI SIĘ ŻE BOG MNIE NIE CHRONI A ZŁY ROBI CO CHCE, mYśli złe i straszne mną miotaja modlitwa nie pomaga żyję tu ale paraliżuje mnie strach przd życiem smiercią sądem BOŻYM i potępieniem to straszne . Proszę was wszystkich modlcie się i czowajcie bo zło nie śpi ono strasznie miesza żeby tylko kogoś złapac w swoje szpony . BOŻE TY JESTEŚ TAK DOBRY I MĄDRY I WSZYSTKO CO POCHODZI OD CIEBIE A JA TO WSZYSTKO ZROZUMIAŁAM I POKOCHAŁAM JAK TO STRACIŁAM .MODLCIE SIĘ DUŻO DO DUCHA ŚW. I KAŻDEGO DNIA ODDAJCIE SIĘ W OPIEKĘ DOBREMU BOGU MATCE BOŻEJ POD JEJ PŁASZCZEM OPIEKI BĘDZIECIE ŻYC BEZOIECZNIE . ZE MNĄ NIEWIEM CO BĘDZIE ŻYJE MI SIĘ STRASZNIE KAŻDA MINUTA TO UDRĘKA A MOGLAM ŻYC I BYC PIĘKNIE KOCHAJCIE PANA JEZUSA PROŚCIE O TĄ MIŁOŚC ON WAS NAUCZY SIEBIE KOCHAC TYLKO JEZUS DAJE PRAWDZIWĄ MIŁOSC I SZCZĘ SCIE A PRZEZ JEGO MIŁOSC I Z JEGO POMO CĄ ZNAJDZIESZ SZCZĘSCIE TU NA ZIEMI TYLKO O TYM PAMIĘTAJ I0 PRZYKAZAN TO JEST JEDYNA DROGA DO BOGA Z BOGIEM
 Marcin: 12.03.2007, 19:49
 To jest strona gdzie jest więcej na temat: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/ Tutaj są na niej adresy księży egzorcystów: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=256&Itemid=160
 Barbara z Florydy: 26.02.2007, 02:53
 do g: przeczytaj komentarz w temacie: Joga doprowadzila mnie do przedsionka piekla , w tym samym dziale ZAGROZENIA, zycze odwagi, z Bogiem!
 g: 24.02.2007, 14:41
 jak skontakowac sie z egzorcysta
(1)


Autor

Treść

Nowości

Litania na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi PannyLitania na Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dlaczego błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóz w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?Dlaczego błogosławimy zioła, kwiaty i kłosy zbóz w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny?

Hymn na uroczystość Wniebowzięcia NMPHymn na uroczystość Wniebowzięcia NMP

Po śladach bitwy warszawskiejPo śladach bitwy warszawskiej

Dziedzictwo CuduDziedzictwo Cudu

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej