Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przestań się lękać

     Szymon Piotr po męczeńskiej śmierci swego Mistrza wrócił do dawnych swych zajęć: Idę łowić ryby (J 21,3). Dołączyli do niego inni uczniowie. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili (J 21,3). Gdy doświadczył bezradności w swojej pracy, usłyszał radę Kogoś z brzegu, posłuchał. Zarzucili sieć we wskazane miejsce i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć (J 21,6b). Wówczas Jan rozpoznał, że to jest Pan, zaś Piotr poszedł za tym rozeznaniem.

     A Pan zapytał apostoła, czy Go kocha. Jest to pytanie także o zaufanie i wierność w przyjaźni. Potwierdziwszy to trzykrotnie, Piotr przestaje ufać tylko sobie, swoim umiejętnościom i wiedzy. Odkrywa swą kruchość: Panie, Ty wszystko wiesz (J 21,17c). Odtąd Piotr będzie pozwalał prowadzić się w dziele bezgranicznego miłosierdzia Boga wobec ludzi aż do własnej śmierci na krzyżu, podobnej do tej, jaką zginął jego Mistrz.

     Przestań skupiać się na zwalczaniu własnymi siłami grzechów, z którymi sobie nie radzisz. Przestań w lęku rachować swoje błędy, a zacznij patrzeć na Chrystusa. Więcej wysiłku włóż w poznawanie Pana i Jego miłości. Szukaj okazji, by to czynić, by być z Nim, przyjmować Jego dary, które ciągle tobie daje. Zmień myślenie tak, by to od Niego przyjmować (Cóż masz, czego byś nie otrzymał - 1 Kor 4,7), przyjmuj cuda twojej przemiany w tej czy innej słabości - to już Jego troska, nie twoja.

     Misją Chrystusa nie było osiąganie doskonałości moralnej, tylko ufne twoje przyjście do Boga ze świadomością słabości i tego, że ona Bogu nie przeszkadza, że pomimo niej możesz Mu rzucić się w ramiona jak syn marnotrawny, jak łotr, który Mu zaufał i jak celnik - przyjąć Go w gościnę. Postaraj się usłyszeć własne imię i pytanie: "Czy kochasz Mnie?".

     A potem idź łowić ryby.

Jan Paweł Konobrodzki OSB
Słuchaj.... Refleksje liturgiczne
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC


   

Wasze komentarze:
 ewa: 27.04.2017, 10:41
 Adonai ...Piotra pytałeś ,czy Cię kocha .Trzykrotnie powtórzyłeś ...aby do Apostoła dotarło ,że miłość do końca ...Krzyżem się staje a dopiero potem Zmartwychwstanie.Adonai ...u stóp Twoich klękam ...i pytam cichutko ...czy miłujesz mnie Panie? czy kochasz mnie? czy kochasz mnie Panie ? A Ty ...ukazujesz mi Rany Swoje i obdarzasz pokojem.Klękam u Stóp Twoich ...i cichutko proszę ....paś owieczki moje ,nie dozwól aby się od Ciebie oddalały i w świecie zanurzały...bo tam wilki grasują i owce rozszarpują . Wołam ,z głębin ducha mojego ...paś owieczki moje ...
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej