Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Punkt oparcia

     "Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do Miłosierdzia Mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy, ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu Moim. Czynię cię szafar- ką miłosierdzia Swego" - te słowa Pana Jezusa zapisała w swoim Dzienniczku sekretarka Miłosierdzia Bożego bł. s. Faustyna Kowalska.

     Niezwykły jest związek bł. s. Faustyny ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus - najmłodszym Doktorem Kościoła. Karmelita o. Maria Eugeniusz od Dzieciątka Jezus OCD, który uznawany jest za jednego z największych uczniów świętej Teresy z Lisieux pisał: "Misją Małej Błogosławionej jest, jak mi się wydaje, rozlanie w duszach Bożej miłości, i to pod taką postacią jakiej Pan Bóg życzy sobie w naszych czasach".

     Dużo tego wstępu przed jeszcze jednym wypisem z Rad i wspomnień siostry Genowefy od Najświętszego Oblicza, która skrzętnie zapisywała wypowiedzi świętej Teresy: O czym myślisz? - zapytałam.

     - Rozmyślam nad Ojcze nasz- odpowiedziała. - To tak słodko nazywać Pana Boga naszym Ojcem!... P>      I w oczach jej zabłysły łzy.

     

* * *

     Kochała Pana Boga tak, jak dziecko kocha ojca, okazując to niewymowną serdecznością. Podczas choroby, kiedy jej przyszło mówić o Nim, użyła innego wyrazu niż zwykle i nazwała Go "Tatusiem".

     Zaczęłyśmy się śmiać, ale powtórzyła drugi raz cała wzruszona: "Ale tak! On jest moim "Tatusiem", a jakże to słodko jest nadawać Mu to imię." Trzeba mieć wielką odwagę i śmiałość, aby do Wszechmogącego Boga Ojca zwracać się tak po prostu - Tatusiu! A może wystarczy być dzieckiem? Wystarczy! - uczy nas najmłodszy Doktor Kościoła.

STANISŁAW TOMASZ PESTKA
Pismo Katolickie Pielgrzym
nr 7/99


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej