Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jak uniknąć piekła - druga część tajemnicy fatimskiej Kiedy skończyła się wizja piekła, przerażone dzieci, szukając pomocy, skierowały swój wzrok ku Matce Bożej. "A Ona - relacjonuje s. Łucja - pełna dobroci i smutku rzekła do nas: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników, Bóg chce je ratować, Bóg chce rozpowszechniać na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, zostanie wielu przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie."

Druga część "tajemnicy" wskazuje na najskuteczniejszy sposób ratunku przed piekłem. Jest nim poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ojciec Święty Jan Paweł II wyjaśnia, że "poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Matki oznacza powrót pod krzyż Syna. Oznacza poświęcenie świata przebitemu Sercu Zbawiciela, przyprowadzenie go z powrotem do źródła odkupienia. Odkupienie pozostaje zawsze większe, niż grzech człowieka i «grzech świata». Moc odkupienia jest nieskończenie wyższa, niż całe zło w człowieku i w świecie. Poświęcenie się Maryi oznacza przyjęcie Jej pomocy w ofiarowaniu nas samych i całej ludzkości jedynemu naszemu Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi". To właśnie Matka Boża najpewniej prowadzi nas drogami wiary i bezgranicznej ufności do swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby mógł nas uwalniać z niewoli grzechów mocą swojego nieskończonego Miłosierdzia. "Pragnę zaufania od swoich stworzeń - mówił Jezus s. Faustynie - Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego... Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego".

Siostra Łucja powiedziała, że Matka Boża trzy razy jej powtórzyła: "Zbliżamy się do czasów ostatecznych". Najważniejszym środkiem służącym ratunkowi ludzkości jest poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu i modlitwa różańcowa. Skarżyła się również, że skoro wszystkie ofiarowane dotąd środki zbawcze nie zostały przyjęte przez ludzkość, ofiaruje teraz swoje łzy.

Fenomen płaczących krwawymi łzami obrazów i figurek Matki Bożej, tak często pojawiający się w ostatnich latach, jest kolejnym ostrzeżeniem i znakiem wzywającym ludzi do opamiętania i powrotu do Boga. Jezus powiedział do siostry Faustyny: "Zanim nadejdzie czas sprawiedliwości, daję ludzkości czas miłosierdzia". Czy w dalszym ciągu można być nieczułym i obojętnym na przestrogi i prośby Matki Bożej?

Kochani Czytelnicy! Matka Boża prosi każdego z nas o włączenie się w dzieło ratowania siebie, swoich najbliższych, Polski i świata. Wiemy, że tylko miłość Chrystusa może przezwyciężyć całą grozę zła, które ciąży nad nami i nad całą ludzkością. Chrystus potrzebuje jednak naszej zgody, aby mógł działać przez nas i docierać swoją miłością do największych grzeszników. Jesteśmy więc wezwani do zjednoczenia się z Niepokalanym Sercem Matki Najświętszej, aby nas uczyła żywej wiary i ufności, która ma się wyrazić:

1. W odwróceniu się od grzechu i życiu zgodnie z zasadami moralnymi i nauką Kościoła katolickiego;

2. W codziennej modlitwie, na którą powinien składać się różaniec i czytanie Pisma św.;

3. W praktyce pierwszych piątków i sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne i świata;

4. W comiesięcznej spowiedzi i jak najczęstszym przyjmowaniu Jezusa w Eucharystii, a także, jeżeli to jest możliwe, poście o chlebie i wodzie w środy i piątki.

Spełnienie tych żądań Matki Boskiej Fatimskiej jest jedynym ratunkiem dla każdego z nas i dla świata. Siostra Łucja wyjaśnia, że "pokuta, o którą prosi Bóg, jest następująca: prowadzić życie sprawiedliwe zgodne z Bożymi przykazaniami; ze wszystkiego czynić ofiary i składać je Bogu. On pragnie, aby wszystkie dusze w taki sposób rozumiały pokutę, ponieważ niektórzy ludzie przez pokutę rozumieją tylko ostre umartwianie się, a nie odczuwają siły i potrzeby codziennej, zwyczajnej pracy nad sobą, wiodą życie «letnie» i pozostają w grzechu. W czasie modlitwy w kaplicy w nocy z czwartku na piątek, Bóg do mnie powiedział: «Pokuta - jakiej wymagam - to składanie ofiary z wypełniania codziennych obowiązków i zachowania Moich przykazań». Tak rozumiane wezwanie do pokuty jest szczególnie aktualne i naglące w obecnym czasie, kiedy ludzie tracą ducha ofiary i lekceważą obowiązki, wynikające z ich życiowego powołania. Zamiast stawić czoła rzeczywistości, często uciekają od obowiązków. W przypadku małżeństw, duch ofiary oznacza wspólne dźwiganie przez męża i żonę ciężarów codzienności.

ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 5-8/2000Wasze komentarze:
Siewca32: 11.05.2017, 22:23
Milujmy sie wzajemnie tak jak nas Jezus umilowal
Ula: 07.08.2016, 10:29
Do Anny: cytując te słowa widać, że nie rozumiesz ich i nie umiesz kochać sercem. Nie ma nic złego w tym, że modlimy się do wizerunków Boga Ojca jego Syna, Ducha Św. i Matki Bożej oraz otaczamy się wizerunkami świętych. Są nam drodzy i kochamy ich dlatego otaczamy się ich wizerunkami i czcimy Boga poprzez te wizerunki. Sam Pan Jezus, który jest Bogiem poprosił s. Faustynę by wymalowała jego wizerunek i rozpowszechniła cześć dla tego wizerunku. Słowa które cytujesz tyczą się złotych cielców i innych Bożków, którym oddawali cześć współcześni Mojżeszowi.
Ula: 07.08.2016, 10:21
Do Anny: cytując te słowa widać, że nie rozumiesz ich i nie umiesz kochać sercem. Nie ma nic złego w tym, że modlimy się do wizerunków Boga Ojca jego Syna, Ducha Św. i Matki Bożej oraz otaczamy się wizerunkami świętych. Są nam drodzy i kochamy ich dlatego otaczamy się ich wizerunkami i czcimy Boga poprzez te wizerunki. Sam Pan Jezus, który jest Bogiem poprosił s. Faustynę by wymalowała jego wizerunek i rozpowszechniła cześć dla tego wizerunku. Słowa które cytujesz tyczą się złotych cielców i innych Bożków, którym oddawali cześć współcześni Mojżeszowi.
Anna: 05.02.2016, 16:11
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. " "Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja Pan jestem Bogiem waszym" " Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca."
elzbieta: 03.02.2014, 11:41
laska przebaczenia pomocy zly dopadl i trzyma
Ania: 08.10.2012, 23:24
O Panie, dziekuje Ci, bo dales mi pokute i uczyniles ja slodka, osladzasz mi trudy codziennego zycia, a ja, przestalam sie ta rutyna umartwiac, w zamian jestem Ci wdzieczna za kazdy szary dzien-bo zadna godzina nie jest taka sama, zadna minuta, zadna sekunda. Tak chce z godnoscia przezyc to zycie z usmiechem a nie umartwianiem sie i ubolewaniem nad swojim krzyzem. Panie, Tys tam wisial na krzyzu ubiczowany, umierajacy, przebity gwozdziami i wlocznia i nigdy nie ubolewales nad soba, a ja chce byc do Ciebie podobna. Blogoslawiony jestes, bo uczysz mnie nie uzalac sie i nie bac, ale isc przed siebie z podniesiona glowa bez wzgledu na przeciwnosci jakie los mi zgotuje. Przeto kazdego ranka jak otwieram oczy skladam Tobie dziekczynienie. I z radoscia w sercu rozpoczynam swoj kolejny dzien.
Pewien człowjek: 29.12.2011, 21:46
Chwała niebiosom,a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Wyrzekajmy się grzechu póki na to czas!!!
Dominik: 30.12.2008, 22:29
Moim zadanie pokuta po spowiedzi po winna trwać do następnej spowiedzi!
Danuta: 25.09.2008, 15:51
Dziekuję
(1)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej