Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
W chwilach krytycznych wołajcie o pomoc do świętych

     Teksty wybrane z objawień prywatnych Księdza Prałata Ottavio Michelini (zm. 15.10.1979) z książki "Confidenze di Gesu a un Sacerdote".

     10. 11. 1976 r. Don Ottavio, to ja, Marysa.

     Czekam, aż zechcesz ze mną mówić i jestem zadowolona, że mi to umożliwiłeś. Już ci tyle powiedziano o Świętych Obcowaniu, ale można jeszcze wiele więcej powiedzieć.

     Ja, a ze mną wszyscy mieszkańcy Nieba, pragniemy utrzymywać z wami łączność. To święta rzecz, owoc nieskończonej Dobroci Boga, odpowiada dobru całego Ciała Mistycznego, którego wszyscy jesteśmy członkami. Lecz jest to dobro zwłaszcza dla was, którzy jesteście w drodze i znosicie niedostatki, trudności, lęki, obawy, niepewności, zmęczenie i cierpienie.

     Możemy wiele pomóc i ulżyć ale tylko W miarę jak wy wierzycie i ufacie w naszą pomoc i jak o to prosicie. Ta łączność między wami w drodze a nami W Niebie musi być świadoma i upragniona.

     Otóż z naszej strony trwa on§i zawsze, ale z waszej nie ma jej prawie wcale, chyba tylko u niewielu dusz.

     Taka łączność powinna być skutkiem waszej wiary i miłości, bo u nas wiara już nie istnieje. My już nie wierzymy bo widzimy i dlatego wiary już ne potrzebujemy. Don Ottavio, materializm, ta gęsta mgła, zaciemniła światło Objawienia i z tak wielkiego cennego dziedzictwa mało co pozostało w sercu tego pogańskiego pokolenia. W krytycznej chwili życia Kościoła, kiedy wielu chrześcijan zdaje się utraciło zrozumienie sensu i wartości życia, chciałam powrócić do tego dogmatu, do tej zadziwiającej rzeczywistości Ciała Mistycznego.

     Cień wiary, który jeszcze pozostał w sercach bardzo często ulega interesom ludzkim, egoizmowi i pysze i to właśnie w chwili krytycznej dla Kościoła, w której czeka go czołowe starcie z wszystkimi ciemnymi mocami zła i piekła.

     Oczekują was żałoby, głód i pragnienie, przelew krwi, epidemie i inne nieszczęścia...

     Czyż więc ta trwożna zapowiedź nie jest aktem miłości i braterskim wezwaniem, abyście się zwrócili do tych, którzy mogą i chcą wam pomóc?

     Nie odkładajcie zwrócenia śię do nas na chwilę rozpaczy! Niech wszyscy wiedzą, że chwila strasznego oczyszczenia nie jest z Woli Bożej ani przez Niego wywołana, lecz spowodowaną będzie przez wasze grzechy i moce Złego.

     Don Ottavio, nie bój się niczego! Wierzysz - a wiara twoja nie będzie bezpłodna lecz wyda swoje owoce.

     Marysa


Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   


List pocieszenia List pocieszenia
Henri J. M. Nouwen
Sześć miesięcy po śmierci matki Henri J. M. Nouwen, pragnąc ukoić ból ojca po stracie najbliższej mu osoby, zaczął pisać do niego długi list. Snując rozważania nad znaczeniem śmierci, umieścił je w kontekście śmierci i zmartwychwstania Chrystusa... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej