Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Dogmat Świętych Obcowanie w Ciele Mistycznym

     Teksty wybrane z objawień prywatnych Księdza Prałata Ottavio Michelini (zm. 15.10.1979) z książki "Confidenze di Gesu a un Sacerdote".

     5. 11. 1976 r.

     Pisz, synku, jestem Ludwika.

     Dogmat Świętych Obcowanie w Ciele Mistycznym ma takie znaczenie jak krążenie krwi w ciele ludzkim. Wszystkie hałasy i huki świata, wszystkie niedorzeczności dyskusje tylu osób nie są warte jednej godziny milczenia i skupienia u stóp Pana. W tym, co wiesz odnośnie bliskich już zdarzeń muszę cię upewnić, wiedz, że wszystko jest pod kontrolą Najwyższego, toteż postępuj z zupełną ufnością i pełnym zawierzeniem. Powiedziałam ci już, że masz wielu przyjaciół w Niebie, a inni ci to potwierdzili.

     Wszystkim zawsze wpajaj konieczność praktycznego stosowania i konkretnego korzystania z tego wspaniałego dogmatu Obcowania Świętych. Tam są olbrzymie skarby duchowego i bogactwa zapomniane i skazane na bezowocność.

     Kościół Jezusowy i zarazem nasz nie znalazłby się w takiej udręce gdyby ci, do których to należy, wychowali i oświecali wiernych co do cudu Świętych Obcowania. Na to nigdy nie będziesz dość nalegał. W Kościele odrodzonym dogmat Świętych Obcowanie będzie jednym z głównych przeżyć.

     Jasne, aby ten dogmat zrozumieć, jak i też inne, potrzeba pokory, wiary, nadziei i miłości.

     Ludzkie ciało, doskonałe w swym kształcie zewnętrznym i budowie wewnętrznej byłoby bez krążenia krwi tylko trupem...

     A Ciało Mistyczne czymże by było bez cudu tego krążenia, czyli bez Obcowania Świętych?

     Więc widzisz jak materializm zagasił nawet ten drogocenny płomień.

     Ale odwagi! Nie lękaj się! Zastanów się, jak tajemniczymi drogami prowadził cię Pan dotąd a potem powiedz mi, czy możesz jeszcze wątpić?

     Błogosławię cię Ludwika.


Maria Simma
Moje przyżycia z duszami czyśćcowymi


   


List pocieszenia List pocieszenia
Henri J. M. Nouwen
Sześć miesięcy po śmierci matki Henri J. M. Nouwen, pragnąc ukoić ból ojca po stracie najbliższej mu osoby, zaczął pisać do niego długi list. Snując rozważania nad znaczeniem śmierci, umieścił je w kontekście śmierci i zmartwychwstania Chrystusa... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej