Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy piekło jest puste?

W ostatnim czasie pojawiły się publikacje niektórych teologów i publicystów, którzy kwestionują naukę Kościoła o realnej możliwości wiecznego potępienia. Twierdzą, że wypełnione potępionymi wieczne piekło świadczyłoby o porażce Boga i dlatego piekło musi być puste. Równocześnie jesteśmy świadkami natrętnej reklamy grzechu w środkach masowego przekazu, który rzekomo ma ludziom przynieść prawdziwe szczęście.

Propaguje się pornografię, prostytucję, aborcję, antykoncepcję, rozwody, wolne związki, cudzołóstwo, nieograniczoną konsumpcję i inne dewiacyjne zachowania, o których czytamy w Piśmie św.: Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą (Ga 5, 19-21). Propaganda grzechu jest zachętą do takiego stylu życia, który prowadzi ludzi najprostszą drogą do piekła. Nie ma się co dziwić, że w sytuacji natrętnej demoralizacji siły zła inspirują debatę teologiczną, w której kwestionuje się prawdę objawioną o realnej możliwości wiecznego potępienia. Strategia działania szatana ma na celu wmówienie ludziom, że grzech jest źródłem szczęścia i żeby nie bali się grzeszyć, bo i tak nikt nie będzie potępiony. Św. s. Faustyna ostrzega, że w piekle jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło.

Kiedy Jezusa zapytano: Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?, odpowiadając, nie mówił: miejcie nadzieję, że wszyscy będą zbawieni. Nie zaspokoił czysto intelektualnej ciekawości. Odpowiedział krótko i zdecydowanie: Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi (Łk 13, 23-24), czyli idźcie drogą, którą wyznaczają przykazania. W ten sposób Chrystus wezwał nas do porzucenia jałowego teoretyzowania i dociekania, czy piekło jest puste czy też nie. Zaapelował do naszego sumienia, abyśmy podjęli zdecydowany wysiłek nawracania się i wiary w Ewangelię, bo jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie (Łk 13, 3).

Pan Jezus przypomina i ostrzega, że jeżeli nie wykorzystamy czasu, który został nam dany i nie nawrócimy się, to w momencie śmierci nie będziemy zdolni przejść przez ciasne drzwi i uczestniczyć w wiecznym szczęściu zbawionych. W ten sposób Odkupiciel uczy nas, że tylko przez osobiste nawrócenie i trud życia wiarą będziemy pośrednikami Jego zbawczej miłości ogarniającej i pragnącej zbawienia wszystkich ludzi. Tylko wtedy autentycznie będziemy zatroskani o innych ludzi i uczynimy wszystko, aby uchronić siebie i innych od wejścia na drogę grzechu, która prowadzi do utraty życia wiecznego.

O. Jacek Salij pisze, że tej postawy ratowania ludzi, co do których można się lękać, że są zagrożeni potępieniem wiecznym, znajdziemy bardzo dużo w pismach i żywotach świętych. (...) Tradycja katolicka dostarcza niezliczonych przykładów takiej właśnie postawy. Gdyby św. Monika zastanawiała się nad tym, czy mogłaby być szczęśliwa w niebie, gdy jej syn Augustyn byłby w piekle - to zapewne ona nie byłaby święta, zaś Augustyn skończyłby jak najgorzej. Niewiele lepiej byłoby, gdyby pocieszała się w sposób pusty i jałowy, że przecież miłosierdzie Boże jest nieskończone i Bóg z pewnością zlituje się w końcu nad jej synem. Na szczęście Monika liczyła się na serio z tym, że jej syn może się zmarnować na wieki, i podjęta żarliwą i długotrwałą modlitwę za niego (Poszukiwania w wierze, Poznań 1991, s. 116).

Matka Boża, objawiając się w Fatimie, przypomniała, że największą tragedią i nieszczęściem człowieka jest grzech i trwanie w grzechu, które może doprowadzić do całkowitego odrzucenia Boga, czyli do piekła. Dlatego pierwsza część fatimskiej tajemnicy mówi o wizji piekła, którą mieli Łucja, Hiacynta i Franciszek. Widzieliście piekło - mówiła im Matka Boża na koniec tej przerażającej wizji - do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je ratować. Bóg chce rozpowszechniać na świecie nabożeństwo mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co want powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie. Orędzie fatimskie wzywa nas, abyśmy uczyli się wiary i bezgranicznego zaufania Bogu od Jego Matki Maryi przez zjednoczenie się z Jej Niepokalanym Sercem i w ten sposób szli drogą prowadzącą do nieba. Powinno się to dokonywać każdego dnia: 1. w codziennej modlitwie różańcowej i medytacji tekstów Pisma św., a także w praktyce postu; 2. w odwróceniu się od grzechu i życiu zgodnym z przykazaniami i nauką Kościoła Katolickiego; 3. w comiesięcznej lub częstszej spowiedzi, aby zawsze być w stanie łaski uświęcającej i jak najczęściej przyjmować Jezusa w Eucharystii.

Zmarła w opinii świętości w 1942 r. krakowska pielęgniarka, Rozalia Celakówna, otrzymała od Jezusa we wrześniu 1939 r. niezwykle ważne orędzie: Moje dziecko, tak strasznie ranią Mnie i napełniają boleścią grzechy nieczyste, zabijanie nienarodzonych, nienawiść i inne... Już dalej nie mogę znieść tej obrazy i zniewag, jakie zadają Mi grzechy nieczyste. Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci swoich grzechów, to zginie... Dziecko, to nie było puste złudzenie, lecz upomnienie i przestroga, by Polska i inne narody zechciały poprawić życie swoje. Jedynie całkowite odrodzenie duchowe i oddanie się pod panowanie Mego Serca może uratować od całkowitej zagłady nie tylko Polskę, ale i inne narody.

MPWasze komentarze:
Tomasz: 17.05.2020, 13:27
Hej prorocy moje z gniewnych lat obrastacie w tłuszcz. Już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust.
czloax: 13.01.2020, 23:54
Może zróbmy referendum czy piekło ma być czy nie. A na poważnie: Niewiasta jedna wszeteczna, Zoe, chcąc pustelnika Martyniana przywieść do upadku, przebrała się w żebracze łachmany i pod wieczór zapukała do jego celi, prosząc o nocleg gdyż boi się pustyni, gdzie by ją dzikie zwierzęta pożarły. Zezwolił wreszcie pustelnik na prośby, a sam oddalił się do pobliskiej jaskini. Nazajutrz wraca do celi, patrzy, a tu niewiasta stawa przed nim we wspaniałych szatach i w niewypowiedzianych wdziękach. Ucieka – wraca i zbiera gałązki drzewa, roznieca ogień, potem przykłada nogi do ognia, przypieka je, a nie mogąc już wytrzymać od bólu, wije się po ziemi woła: "Ach, jakże ja wytrzymam ogień piekła, kiedyć tego doczesnego ognia znieść nie mogę!". Zadrży na ten widok niewiasta: przed oczyma duszy jej stanie żywo piekło z wszystkimi mękami, – idąc za natchnieniem łaski Bożej wszystkie ozdoby swe rzuca w ogień, pada do nóg Martynianowi i ślubuje odtąd czynić pokutę. Ten radzi jej udać się do klasztoru św. Pauli w Betlejem. Zoe poszła i przez dwanaście lat żyła w surowej pokucie i do takiej doszła doskonałości, że jej Pan Bóg łaski czynienia cudów udzielił. Źródło: ultramontes.pl
Loverad: 28.08.2019, 11:21
Ako ima Boga…
netia: 06.05.2019, 19:49
przez 6 lat chorowalem na bardzo silna nerwice natrectw na tle religijnym na poczatku choroby zwrocilem sie do Jezusa o pomoc. nerwica zamiast malec ciagle wzrastala przez 6 lat natrectwa religijne byly tak ogromnie mocne ze moje zycie stalo sie calkowicie dysfunkcyjne. bylem oczywiscie u 2 egzorcystow poniewaz bylem pewien ze to sprawka diabla . Wykluczyli taka mozliwosc na koniec mojej przygody z katolicyzmem bylo natrectwo ze zgrzeszylem przeciw duchowi sw przez ktore moglem popwlnic samobojstwo. bylem bardzo mocno wierzacy ale zeby ratowac zycie zrezygnowalem z wiary w Boga , po tym zaczelem mocno stosowac sie do psychoterapi bechawioralnej i nerwica natrectw na tle religijnym zniknela. Prosze wiec nastepnym razem uwzglednic osoby z zaburzeniami ktore nie praktykuja bo religia( w moim przypadkyu katolicyzm ) trzykrotnie zwieksza chorobe wiec nie kazdego ladnie straszyc nieskonczonymi mekami. pozdrawiam
jacek krzysztof tomasz: 29.03.2019, 17:55
życzliwosc posunięta az do prawdziwej troski o kogokolwiek [chyba że ktoś wyrażnie powie 'nie'] jest niewątpliwie tą wąską drogą do BOGA TRÓJJEDYNEGO I NIEBA przygotowanego dla wszystkich którzy miłują ,kochają pod koniec jesieni będziemy rozliczani z Miłości .
jedno z tych pięknych miast co: 06.10.2018, 19:43
Tomasz Komenda niewinnie skazany za gwałt i morderstwo 15 latki przesiedział w kryminale 18 lat, a wiecie o w kryminale z takimi robią on już przeżył piekło
iwona: 31.07.2016, 18:12
Bóg jest dobry. Wiele lat modliłam się o uratowanie, o uzdrowienie mojej duszy. Zaczęłam już tracić nadzieję. I....w niedzielę Bożego Miłosierdzia moja dusza została uzdrowiona. Potem, modliłam się na koronce do Bożego Miłosierdzia i zostałam uzdrowiona z choroby. Dzisiaj jestem blisko Jezusa. Matki Bożej. Czuję ich obecność i opiekę. Kocham ich całym sercem. Ufam całkowicie i bezgranicznie. Do tego stopnia, że moje dzieci Im zawierzyłam. Z wiarą i ufnością. Jezu ufam Tobie.
iwona: 31.07.2016, 18:11
Bóg jest dobry. Wiele lat modliłam się o uratowanie, o uzdrowienie mojej duszy. Zaczęłam już tracić nadzieję. I....w niedzielę Bożego Miłosierdzia moja dusza została uzdrowiona. Potem, modliłam się na koronce do Bożego Miłosierdzia i zostałam uzdrowiona z choroby. Dzisiaj jestem blisko Jezusa. Matki Bożej. Czuję ich obecność i opiekę. Kocham ich całym sercem. Ufam całkowicie i bezgranicznie. Do tego stopnia, że moje dzieci Im zawierzyłam. Z wiarą i ufnością. Jezu ufam Tobie.
Tomasz: 19.11.2015, 21:19
Zastanawia mnie sens tego typu stron, nawet nie wiadomo kto to pisze. Pomyślcie o tym Bóg jest miłością
darek: 14.03.2013, 11:43
mnie potepił
Tomasz: 06.12.2011, 19:30
Bóg jest miłoscią i nas nie potepia
KAsia: 20.01.2010, 12:20
Nawet nie wiem co napisać... Tęsknie za Bogiem :(
(1)

Autor

Tresć

Poprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej