Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Paznokcie i pazury

     Z dziećmi jest strasznie dużo zachodu! - poinformowała mnie znajoma, spotkana w drodze gdzieś między szkołą a przedszkolem. - Tyle pracy, koszty, bałagan... Jak ty sobie dajesz radę? Podziwiam, naprawdę - nie brzmiało to zbyt przekonująco. - Ja drugi raz już bym się na to nie zdecydowała.

     Potem rozmowa zeszła na psy, bo przy nodze znajomej szedł na smyczy szczeniak. Szczerze zachwyciłam się śliczną białą kulką z kosmatym pyszczkiem. - Bo codziennie go kąpię i czeszę. A ta fryzurka to od fryzjera - wyjaśniła właścicielka. - I pazury obcinamy regularnie. Potem usłyszałam o wizytach u weterynarza i dentysty, o pieskich karmach, odżywkach, lekach i szczepionkach, no i że mały pupil wszystko gryzie i niszczy, ale na szczęście już mniej siusia po kątach i nie skamle po nocach. Często się nudzi, domaga się uwagi, więc należy się z nim bawić. I na spacer wyprowadzić. - Ale czego się nie robi dla dziecka. Bo to dla mojego dziecka ten piesek. Trochę samotnie się czuje, wiadomo: jedynak!

     Potem każda z nas poszła do swoich spraw. Na mojej liście było między innymi: odebrać dzieci z przedszkola i szkoły, zaprowadzić na zajęcia dodatkowe - dzięki Bogu, istnieją dziadkowie! - dać obiad i kolację, zaaplikować krople i maści, zapisać najmłodszego na szczepienie, potowarzyszyć w odrabianiu lekcji i ćwiczeniu na akordeonie, poczytać książeczki dla odbiorców w różnym wieku, obejrzeć balet w wykonaniu trojga przebierańców, dla których należało znaleźć stroje wróżek, przeprowadzić kilka mediacji, ukoić kilka płaczów, zmienić kilka pieluch, zaszyć parę dziur w ubraniach, naprawić zepsutą wywrotkę, dopilnować sprzątania, ostrzyc i umyć dwie głowy, wyszorować trzy komplety zębów... Dzień jak co dzień! Na koniec obcięłam jeszcze pięć razy po dwadzieścia dziecięcych paznokci. I dziwna rzecz - nigdy wcześniej nie sprawiło mi to tyle satysfakcji.


Lidia Molak

Tekst pochodzi z Tygodnika

5 grudnia 2010


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej