Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Bez prądu

     Nie ma prądu - oznajmiła Zuzia, pstrykając włącznikiem przy drzwiach do łazienki. - A gdzie poszedł? - zapytał zaraz Kubuś. Zawsze boję się takich pytań, bo nie mam pojęcia, jak na nie odpowiadać. Kompletnie się na takich sprawach nie znam i nawet nie umiem sobie wyobrazić, jak to się dzieje, że w rozmaitych kablach i przewodach płynie coś, co nazywamy prądem. To dla mnie czysta abstrakcja. Na szczęście z opresji wybawiła - mnie Marysia, która postanowiła narysować dla Kubusia prąd, a maluch natychmiast do niej dołączył, twierdząc, że doskonale wie, jak taki prąd wygląda.

     Usypali na środku stołu górę z kredek i zabrali się do rysowania. Szło im tak dobrze, że po chwili mogli się pochwalić kilkoma różnymi wizjami prądu. Przeważały splątane bazgroły w kolorze rudo-czerwonym, ozdobione wściekle wyszczerzonymi zębami i bystrymi oczkami łypiącymi groźnie spod zmarszczonych brwi. - Ale ten prąd wściekły! Co go tak rozgniewało? - zapytałam. - Nie wiadomo! - rozłożył rączki Kubuś. - Ale musiał się mocno rozzłościć, skoro sobie poszedł - podsumował i zaraz dodał z niepokojem: - Ale wróci, prawda? To pytanie zaniepokoiło też Marysię, która przypomniała sobie nagle, że dziś rano to ona miała wybierać bajkę do oglądania na DVD. - No właśnie, kiedy włączą prąd?

     Chciałabym obejrzeć moją bajkę, a bez prądu przecież nie da rady! - zasmuciła się. - Ja też chcę oglądać bajkę! - chlipnął smętnie Kubuś. I nagle wszystkie dzieci zapragnęły oglądać telewizję - koniecznie i natychmiast! Bo tak to już jest, że jeśli czegoś nie można zrobić, to tym więcej się o tym myśli.

     - Przecież zamiast oglądać, możemy przeczytać bajkę! - zaproponowałam. Kuba z radością przystał na ten pomysł, a po chwili wykrzyknął: - Jak to dobrze, że mama nie jest na prąd i może nam poczytać! A ja pomyślałam: Jak to dobrze, Panie Boże, że moje "zasilanie" jest wieczne i niewyczerpane!


Monika Staniszewska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 29 sierpnia 2010


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TresćPoprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej