Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Marzenia

     "Dreeeeam, dream, dream, dream".

     Muzyka brzmiała z daleka jak małe srebrne dzwoneczki. Ogromne białe płatki śniegu tańczyły w powietrzu - wirując z wdziękiem jak baletnice z najlepszego musicalu. Zatrzymując się na moment w świetle ulicznych lamp jak modelki w świetle fleszy fotografów, całując nosy i policzki przechodniów, zmęczone, miękko opadały w dół. Ciepłe światła dekoracji Bożonarodzeniowych migotały w wystawach sklepowych. Stare miasto wyglądało jak kartonowy teatr! Och, jak cudownie, wdychałam całą sobą tę unikatową atmosferę świąt.

     Wieczorem przed snem pomyślałam, że jednak cieszę się, że biuro, w którym pracuję, przeniesiono w okolice Starego Miasta. Przypomniało mi się, że marzyłam kiedyś o tym, żeby pracować na Starym Mieście, otoczona starymi murami, pomiędzy kościołami, które przeżyły już tak wiele. Takie małe, dziecinne, zapomniane, marzenie. O którym oczywiście zapomniałam i nie szukałam pracy szczególnie w tym miejscu.

     A teraz zdumienie. Pan Bóg pamiętał o takim małym marzeniu? Zdumienie, że jednak to prawda: my śpimy, a w trakcie naszego snu, Pan Bóg spełnia nasze marzenia. Nawet te najmniejsze. Kimże jestem, że o nich pamięta?

     Myślałam o tym, kładąc się spać....

     Nagle poczułam, że ktoś mnie budzi. Otworzyłam oczy i zobaczyłam Anioła siedzącego obok mnie.

     - Przyszedłem aby odpowiedzieć na twoje pytania - powiedział.

     Wziął mnie za rękę i zaprowadził do okna:

     - Spójrz w górę.

     Spojrzałam... a w górze było czarne niebo pełne świetlistych gwiazd.

     - Widzisz gwiazdy? - kontynuował - to właśnie ludzkie marzenia i życzenia. Ludzie marzą, mają głowy pełne snów. Kładą się spać, a te marzenia są w nich, krążą nad ich głowami. A wtedy my, Anioły, w samym środku nocy przychodzimy do ludzi, aby zebrać te marzenia. I umieszczamy je na niebie!!. To jest cała tajemnica!! Zbieramy wszystkie marzenia, nawet te najmniejsze. Pan Bóg powtarza nam: "ludzkie marzenia to bardzo cenny wymiar ludzkiego życia. Dlatego uważajcie i bądźcie bardzo ostrożni. Nie pozwólcie, aby jakiekolwiek marzenie zostało upuszczone".

     Przerwał i spojrzał na mnie. Wpatrywałam się w niego, a on uśmiechnął się.

     - Ale. Musisz pamiętać. Jest jeden warunek. Jeden bardzo ważny warunek. Tylko jeśli ten warunek jest spełniony, jesteśmy w stanie zebrać marzenia. Jest to możliwe...

     Usiadł na parapecie i patrzył na mnie uważnie.

     -.... Jest to możliwe tylko wtedy, gdy marzenie zostało powierzone Panu Bogu.

     - Co to znaczy? - zdziwiłam się.

     - To jest proste. Wystarczy, że przed snem powiesz Panu, że oddajesz Jemu swoje marzenia i poprosisz, aby On się nimi zaopiekował.

     - To rzeczywiście proste! - znowu byłam zdziwiona, tym razem, że to takie proste.

     - Wydaje się to rzeczywiście proste - powiedział Anioł, ale wyglądał trochę smutno - Ale w praktyce... nie zawsze jest to takie łatwe. Są ludzie, którzy nie wierzą w Boga, nawet o Nim nie myślą, więc nie ma szans, aby oddali Bogu swoje marzenia. Inni znowu nie chcą oddać Panu Bogu swoich marzeń. Boją się, że je stracą na zawsze. Trzymają je w sobie i nie wiedzą, że przez to nie mogą być one spełnione. Inni znowu zupełnie przestali marzyć, gdy dorośli. I to wszystko jest dla nas, Aniołów, bardzo smutne.

     Westchnął. Chciałam go objąć i pocieszyć, ale bałam się ruszyć, żeby nie zniknął. Na szczęście za moment znowu się uśmiechał.

     - Jednak mamy również powody do radości. Wiele, wiele ludzi marzy i powierza Bogu swoje marzenia. A my zbieramy te powierzone Bogu marzenia i wieszamy na nieboskłonie. I w tym momencie marzenia staja się częścią świata - od tej pory nigdy już nie zgina.

     A Pan Bóg... On nigdy nie zapomina o waszych marzeniach i wie dokładnie, które gwiazdy są czyje.

     Uwielbia przechadzać się po niebie pomiędzy nimi. Ogląda je i cieszy się każdą gwiazdą, nawet jeśli jest bardzo mała i niezdarna, i świeci bardzo niepewnie. Cieszy się, bo każda gwiazda jest wyrazem zaufania człowieka do Boga.

     - No, dobrze - przerwałam - ale czy Pan Bóg spełni każde marzenie? Znam ludzi, którzy marzyli i ich marzenia nie spełniły się. No tak, mówiłeś, że mogły być marzenia nie powierzone Bogu. Ale jeśli są powierzone, czy zawsze są spełniane?

     - Masz rację. Ludzie mają też czasem marzenia, które nie zawsze są dobre dla nich. Oni sami nie zawsze to wiedzą, bo tylko Bóg jest Tym, Który Wie Wszystko. Ale ludzie, którzy ufają Bogu, wiedzą też, że On zweryfikuje ich marzenia, używając swojej Mądrości, Dobroci i Miłości. I to On decyduje, które marzenia mają zostać na zawsze na niebie - i świecić Blaskiem Gwiazd Zaufania (a cieszy się nimi, jak wszystkimi innymi), a które mają zostać spełnione i kiedy jest Czas ich spełnienia. Które gwiazdy mają zostać połączone, a które rozdzielone. Które muszą być ociosane, które muszą nauczyć się większej pokory, a którym trzeba dodać odwagi. Tutaj my Anioły mamy dużo pracy. To nasza rola przekonać Nieśmiałego Marzyciela, że bez jego działania, Bóg sam nie może wiele zdziałać. Bóg z każdego snu wyciąga tę dobrą cząstkę, łączy ją z inną i w tym sensie każde marzenie, nawet jeśli jest bardzo niedobre w filozofii Bożej, zostaje przemienione w Dobro w momencie, gdy zostanie powierzone Panu Bogu.

     Rozumiesz więc, co znaczy, że możesz spać, a marzenia się spełniają? Tylko trzeba je mieć. I mieć je w Panu. Każdy może ich mieć tyle, ile tylko zapragnie. Pan Bóg raczej smuci się ich brakiem, niż nadmiarem. I wiesz co, powiem tylko tobie, że twój zbiór gwiazd jest ostatnio bardzo mały. Pan Bóg nie za bardzo ma z czego wybierać. Czy coś się stało?

     Ach, muszę lecieć. - zerwał się nagle, nie czekając na moją odpowiedź. - Wiesz, za parę dni obchodzimy Urodziny Naszego Pana i z tej okazji przygotowujemy Program Niespodzianek dla Ziemi i na nasze przyjęcie w niebie. Mamy skrzydła pełne roboty!! Pomyśl o tym co powiedziałem, a ja wrócę pewnej nocy, by odpowiedzieć na twoje dalsze pytania.

     Wstał i ....zniknął. Po minucie zobaczyłam go za oknem, wiszącego w powietrzu. Zapukał w okno i powiedział (nie wiem, jak to się stało, że słyszałam jego łagodny cichy głos, ale słyszałam).

     - Zapomniałem powiedzieć!. To okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Bardzo ważny czas dla ludzi, w którym to czasie pojawia się szczególnie dużo marzeń i życzeń. Pamiętaj! Gdy w czasie świąt będziecie składać sobie nawzajem życzenia, wieszajcie te marzenia od razu na niebie! To bardzo pomoże nam w pracy!

     Pomachał mi i odleciał.

     A mi nasunęło się jeszcze jedno pytanie.... a może niedowierzanie....

     Czy my, dorośli, mamy rzeczywiście tak beztrosko marzyć jak dzieci?

     Ale jego już nie było, aby odpowiedzieć na moje pytanie.

     Zostałam tak z oczami utkwionymi w niebo, myśląc o gwiazdozbiorze własnych marzeń.

     Po długiej chwili.... położyłam się dalej spać. Postanowiłam mieć wiele marzeń i ogarnęło mnie silne nieodparte przeczucie, że coś pozytywnego wydarzy się wkrótce.

Dorota Ang.   

Wasze komentarze:
 ANETA: 13.07.2020, 23:17
 PANIE BOZE POMOZ ABY NASZE MARZENIA O PRACY SIE SPELNILY BLAGAM OTOCZ NAS POMOCNYMI LUDZMI UCZCIWYMI DAJ NAM SZCZESCIE KTORE JEST POTRZEBNE CZLOWIEKOWI DZIEKUJE BOG ZAPLAC
 Edyta: 13.11.2019, 13:07
 Panie Boże spelnij moje marzenia .
 EC: 13.11.2019, 13:06
 Panie Boże spelnij moje marzenia .
 Ja: 31.08.2019, 00:05
 Panie Boze powierzam Tobie moje wszystkie marzenia, prosze Cie pomoz mi je spelnic. Pomoz mi dotrzec tam gdzie tego pragne.
 Becia: 25.04.2019, 12:33
 Prosze o mieszkanie pomoz Boze otrzymac mieszkanie zeby bylo moje wlasne by mieszkac szczesliwie w zdrowiu sile pracowac zarabiac cieszyc sie codziennie radowac zeby tak lycynka odpisala mi mieszkanie bylo by swietnie pomoz jesli mozez dziekuje dziekuje dziekuje
 Basia: 10.01.2019, 22:09
 Proszę o jedno szczególne marzenie żeby teraz się stało proszę.blagam.uczyn to proszę.prosze.nie mam już siły.
 Basia: 29.08.2018, 07:15
 Ojcze Kochany,przepraszam Cie za wszystkie grzechy wyrzadzone i krzywdy.Kocham Cie i wierze w Ciebie Twoja milosc ,troske i zrozumienie.Prosze Cie spelnij moje marzenie i pozwol byc nam razem z Pawlem i zyc w czystosci pelna miloscia.
 niepoprawna romantyczka: 11.06.2018, 21:30
 Tato Kochany, pomóż mi dostać się na aktorstwo, jeśli to jest według Twojej woli. To moje marzenie, któremu potrzeba zarówno wiele odwagi i sił! <3 Kocham Cię! Twoja córka <3
 Dana: 08.01.2018, 12:58
 Boże oddaję Ci moje marzenia, zaopiekuj się nimi.. niech świecą jak najjaśniejsze gwiazdy i niech sie spełnią..


 aga: 13.10.2017, 15:00
 Panie Boże proszę o miłość tego, którego kocham.Zawsze jesteś przy mnie i choć wiesz Sam dobrze, że na to nie zasługuje, że sprawiam Ci przykrość ale zawsze wiem, że jesteś nawet w czasie mojego wątpienia. Proszę bądź zawsze. nie opuszczaj mnie i proszę dopomóż mi w tej sprawie.
 Ania: 15.06.2017, 11:09
 Proszę Ciebie Boże cud bycia razem z Tomaszem
 Paulina: 13.06.2017, 12:45
 Panie Boże spraw by moje 2 marzenia się spełniły . Proszę
 Ania: 11.06.2017, 23:09
 Panie wiesz dobrze że mam lepsze i gorsze dni. Wierzę a później wątpię...Dzieje się to dlatego, że nie rozumie Twoich decyzji w sprawie mojej miłości życia. Boże proszę Ciebie o jedno albo mi Go daj tak na dobre i złe albo pozwól odejść na zawsze. Proszę
 Filip: 12.04.2017, 17:30
 Panie Boże wszechmogący, proszę Cię o spełnienie moich marzeń, nawet jeśli są one wbrew tobie, proszę Cię o to całym moim sercem i duchem. AMEN
 Laura: 25.02.2017, 18:16
 Dziekuje, przepraszam i prosze wez moje marzenie i speln je jesli uwazasz, ze jest dobre.
 Pvtrycjv: 07.02.2017, 09:31
 Panie Boże proszę Cię o to, abym zmalała, w sensie była niższa i z 170 cm miała 161 cm. Nie chciałabym, aby mój wzrost ograniczał mnie w tym, co lubię robić. Tobie Boże powierzam i zostawiam moje marzenie. Kocham <3.
 mateusz: 09.12.2016, 17:49
 Boże Panie Ja nie potrafię sobie wybaczyć niczego, ciągle szukam, nie znajduje, widzę ale nie patrzę, czytam nie czytając i pisze nie pisząc. Moim marzeniem jest miec mieszkanie swoje a jak nie mieszkanie to samochód w ktorym mógłbym się schować przed światem. Amen. Z Bogiem.
 iwona: 24.11.2016, 08:46
 Boże wybaczam sobie wszystko co wyszło ode mnie zle i nie czyste ,wybacz mi.Dziękuję ze jestes w moim życiu.Proszę pomóż mi spełnić moje marzenie które zaowocuje pięknie i bendziesz ze mnie dumny.Bóg zapłać Amen.😊
 matka: 18.08.2016, 10:28
 marzę o powrocie mojego syna do domu i spełnienie marzeń mojego męża
 Agnieszka: 13.08.2016, 09:26
 Dziękuję za to co mam Panie i proszę o pomoc w spełnieniu marzenia.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej