Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Bądź jak góra

     Damian zawsze uważał się za najsłabsze ogniwo całej struktury jego znajomych. To własciwie oni pracowali na jego potęgę i autorytet, nie dostrzegał nigdy tego, jak wiele sam osiągnął. Zawsze się przekreślał, ni potrafił uwierzyć w siebie i był nękany przez wiele złych rzeczy. Widział więcej niż inni, widział anioły. Bał się ich, bo były to upadłe anioły, demony, wysłannicy z głębin piekła. Nigdy nie zobaczył czystego anioła.

     Pewnego razu Damian będąc w górach usiadł sam na łące. Oglądał, podziwiał piękno szczytów górskich. Gdy tak adorował szczyty wokół siebie, usłyszał głos, wołający: "Bądź jak ta góra!"

     Rozejrzał się dookoła, ale nic nie zobaczył. Mruknął tylko pod nosem "Nie rozumiem..."

     Po chwili usłyszał jeszcze wyraźniej ten sam głos krzyczący: "Żaden człowiek nie ruszy tej góry choćby nawet bardzo chciał. A gdy zechce ją zburzyć, staną inni ludzie w jej obronie. Bądź jak ta góra, nie daj się tknąć!"

     Damian wciąż nie wiedział o co chodzi. Szedł więc dalej wzdłuż szlaku. Idąc kopał kamyk po ścieżce, nagle ujrzał coś dziwnego.

     Przeniósł się w jednej chwili do świata, rozdzielonego na dwie części. Stał po środku. Z lewej swojej strony zobaczył ciemność, która pochłaniała wszystko, jedynie jej własna armia potrafiła z niej wyjść. Wielki i potężny demon w czarnej zbroi, z zakrwawionym mieczem wyłonil się z ciemności i próbował uderzyć Damiana. Jednak z prawej Jego strony biła wielka światłość, która sprawiała wrażenie bardzo ciepłej. Mimo iż jej blask był potężny, nie oślepiał, a wręcz przeciwnie, Damian widział o wiele więcej niż mógłby się spodziewać.

     Ze światłości wybiegł mały anioł z twarzą dziecka. Był naprawdę lichy w porównaniu z demonem ciemności. Uśmiechnął się do Damiana i powiedział: "Teraz powiedz, którą stronę wybierasz?". Damian spojrzał na demona ciemności i zorientował się, że jego miecz wcale nie jest skierowany w stronę Damiana, a w stronę światłości. Przestał się bać, zaczął się zastanawiać. "O co chodzi?" - myślał cały czas. Nagle ze światłości odezwał się ciepły głos mówiący: "toczę teraz walkę o Ciebie z ciemnością". Ceną jest Twoja dusza, Twoje życie. Jej los, wynik tej walki zależy teraz od Ciebie. Powiedz, po czyjej staniesz stronie? Nie możesz cały czas stać na środku!". Damian już wiedział o co chodzi. "Odrzucam całe zło, cały syf przeszłości, ciskam nim jak kamykiem w niezmąconą taflę wody, by poruszyć siebie i świat!"

     Ta zmiana poruszyła Damiana, stanął po stronie jasności, która rozświetliła nagle ciemność. Teraz jednak światłość stała się zbyt jasna, oślepiając na chwilę Damiana. Po krótkiej chwili Damian otworzył oczy, spojrzał w prawo... Nie było już jasności, było jezioro, na którego tafli rozchodziły się kręgi falując i poruszając delikatnie powierchnią wody w jeziorku. Damian usiadł, podziwiał piękno szczytów gór wokół niego. Ta adorację przeszkodził mu wyraźny głos, krzyczący: "Bądź jak ta góra! Wybrałeś swoje miejsce, trwaj w nim!"

     A fundamentem góry zawsze jest modlitwa i wiara. Im mocniejsze i głębsze, tym stabilniejsza góra. Ty też bądź jak góra, życzę Ci tego z całego serca!

Wojciech   

Wasze komentarze:
 Tadek: 12.06.2011, 03:40
 przypadkiem trafiłem na występy uliczne, gdzie aktorzy byli przebrani jeden za Anioła a drugi za demona. biała i czarna postać . aktorzy grali te rolę stojąc na szczudłach. treścią inscenizacji była walka dobra i zła o dusz (widzów). I co dalej. czarna postać powiedziała do Anioła że chce zabrać jedną z dusz wskazując na mnie. Do tego momentu patrzyłem na to jak na jakąś sztukę. ale kiedy Anioł na tych szczudłach stanął nad moją głową i wypowiedział się do złego tymi słowy" NIE ! TEJ DUSZY CI NIE ODDAM BO BĘDZIE MI SZCZEGÓLNIE POTRZEBNA " dostałem takich dreszczy jak by to działo na prawdę. Tak jak w te opowieści Bądź Górą, Anioł i demon walczyli o duszę. tak tamto , o czym napisałem, też tak wyglądało. to działo się jakieś 15 lat temu. do dzisiaj pamiętam to wielkie, dla mnie, wzruszenie.
 Gosia: 24.03.2010, 16:42
 Piękna historia.
 Ania: 18.11.2009, 18:22
 Piękne
 Tomasz: 06.08.2007, 15:41
 Bardzo poruszająca historia. Czas abyś i Ty wybrał odpowiednią stronę..
 Joanna: 12.05.2007, 19:47
 To opowiadanie pomogło mi zrozumiec moj stan duszy to wewnętrzna walka i to ja wybieram po ktorej chcę być stronie CHWAŁA PANU BO JEST WIELKI I JEST MOIM BOGIEM.
 Agus: 09.05.2007, 12:16
 Wspaniele! Od nas zalezy... Bóg nie przestaje o nas walczyc , bo Kocha! miloscia jaka nie snila sie!
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej