Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przygotować drogę Panu

     W drugą Niedzielę Adwentu - czasu oczekiwania na przyjście Chrystusa - czytamy pierwsze wersety Ewangelii św. Marka. Autor ten, w przeciwieństwie do pozostałych ewangelistów, pomija wszelkie wstępy i prologi. Już w pierwszym wersecie pisze, o Kim będzie jego dzieło. To Ewangelia o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym.

     W kolejnych wersetach, zgodnie z najstarszą apostolską tradycją katechetyczną opisuje działalność Jana Chrzciciela. Korzysta przy tym ze słów proroka Izajasza, mówiących o powrocie narodu wybranego z niewoli Babilońskiej do ojczyzny. W tym poetyckim obrazie Bóg jako wódz prowadzi swój naród do ziemi praojców. Pochód poprzedza herold, który obwieszcza jego zbliżanie się.

     A ponieważ droga wiedzie przez pustynię, herold wzywa do naprawy dróg niezdatnych do użytku i do budowy nowych.

     Przez słowa proroków - Izajasza i Jana Chrzciciela - Bóg mówi nam, jak mamy przeżywać nasz Adwent.

     Trzeba nam przede wszystkim otwierać nasze serca dla przychodzącego Pana, zapraszać Go do każdej dziedziny naszego życia. "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" - wołał Jan Paweł II. Nasze życie osobiste, rodzinne, zawodowe, towarzyskie ma stać przed Nim otworem. Jeżeli w którejś z tych rzeczywistości nie ma Chrystusa, to miejsce to stanowi "wyrwę" powodującą co najmniej nieprzyjemne wstrząsy życiowe, gorzej gdy jest powodem bólu i łez.

     Trzeba nam prostować drogi naszych serc. Korzystać przy tym należy regularnie z pomocy najlepszego na świecie architekta i projektanta dróg duchowych, Tego, Który sam jest Drogą wiodącą do pełnego pokoju. Ten projektant posługuje się specjalnymi narzędziami, dostępnymi dla ludzi w konfesjonałach. Działa przez nich w sposób pewny i niezawodny i jeżeli tylko tego pragniemy, prostuje i poszerza drogi naszych serc.

     W ten sposób Boże dary: miłość, mądrość, moc i radość mogą rozprzestrzeniać się w nas, przemieniając nasze życie i napełniając nas wdzięcznością wobec Miłości, Która zbawia, oczyszcza i leczy.

     Niech Maryja, Matka Boża - Przewodniczka po drogach Adwentu wyprasza nam serca czyste, proste, pokorne, serca, w których uprzywilejowane miejsce zajmuje Ten, Który przychodzi - Jej Syn.


ks. Mariusz Ochnik


Tekst pochodzi z Tygodnika
Warszawsko-Praskiego "Idziemy"

7 grudnia 2008


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej