Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Cóż to za Wspaniały Król! W żadnej, nawet najpiękniejszej na świecie bajce nie znajdziesz takiego. Sprawił, że przyszedłeś na ten świat, który z tak wielką, Bożą hojnością stworzył dla ciebie. Ofiarował się za ciebie abyś, mimo twojej niedoskonałości i grzechów, mógł żyć wiecznie.

A ten świat, który położył u twoich stóp, jest tak niepojęcie i niewymownie cudowny i bogaty, że przez całe życie jest dla ciebie źródłem radości i pociechy w chwilach smutku i zmartwienia. Chociaż każdego dnia wciąż na nowo go odkrywasz, to wciąż i wciąż niezmiennie zadziwia cię swą doskonałością i urodą.

Możesz oglądać na przykład setki razy ten sam kwiat, czy tego uwijającego się wokół swoich spraw robaczka, a ciągle niezmiennie zachwyca cię ich tajemnica i piękno. A przecież są one zaledwie tysiączną mikrona tych dóbr, którymi zapełniona jest nieogarniona umysłem ludzkim przyroda, I to wszystko, czego nawet nie dostrzegasz wzrokiem i nie obejmujesz wyobraźnią daje ci szczodrym, Bożym sercem - Król Wszechświata.

Bądź Mu za to wdzięczny, dziękuj w każdej modlitwie. Za słońce i delikatną mgłę rano, gdy idziesz do szkoły. Za drgające perliście na siatce pajęczyny kropelki dżdżu; za złote liście pod stopami; za piękny rysunek bezlistnego jesiennego drzewa na błękicie nieba. Za cudne małe kotki i pieski, które cię rozweselają za rozbrykanego źrebaczka na łące. Widok tego wszystkiego sprawia, że łagodniejesz, stajesz się lepszy...

Za rodziców i dziadków, dzięki którym czujesz się bezpiecznie. Za nauczycieli, księdza lub siostrę, którzy uczą cię cierpliwie byś był dobrym człowiekiem. Itd., itd.

Nie obrażaj Stwórcy narzekaniem, że coś w twoim życiu jest nie tak jak marzysz, że nie masz tyle, co inni, że nauka przychodzi ci z trudem. Wierz mi, iż nawet to, że czasem musisz cierpieć jest dobrem dla ciebie. Ktoś bowiem, kto nie zaznał niedostatku, bólu, tęsknoty, nawet czasem głodu nie może być w pełni szlachetnym człowiekiem, nie zrozumie drugiego, nie potrafi współczuć. Także ten, któremu zbyt łatwo wszystko przychodzi, nie umie docenić w pełni tego co ma.

Moditwy na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i PanaModlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana Litania do Chrystusa KrólaLitania do Chrystusa Króla

Ewa Kunicka

Mały PielgrzymWasze komentarze:
 marzena aneta: 26.11.2023, 00:18
 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dziękuję Chrystusie Królu Wszechświata kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Chrystusie Królu Wszechświata kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Chrystusie Królu Wszechświata kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 ....: 11.02.2021, 20:34
 Można przechodzić przez życie tylko cierpiąc i doświadczając mnogości różnych bolączek ale to nie wartość dla kogoś kto szuka ukojenia, bezpieczeństwa, szczęścia. Nie ma żadnego tak zwanego wyważenia pomiędzy osobą cierpiącą na niedostatek a osobą żyjącą ponad stan. Takie rozważania, że podobnie przeżywają różne problemy jest brednią. Prawda co gorsze jest taka, że na domiar złego, jedno drugiego nie zrozumie. Brak chęci zrozumienia. Przepaść między dwoma umysłami. Taka, że ani mostu nie postawisz ani liny nie rzucisz, bo druga strona popatrzy w tym czasie w inną stronę. Jakoś tak.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej