Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Odwieczne Słowo

     Kiedy dziś rozważamy prolog z Ewangelii św. Jana, jawi się nam Chrystus, jako odwieczne, w Bogu istniejące i z Nim stwarzające "Słowo", które staio się człowiekiem i "zamieszkało między nami" (J 1,14). Gdy patrzymy na to "Słowo" leżące w żłóbku, rodzi się pytanie: Kim jest i co nam, ludziom, niesie? Po pierwsze jest Słowem mającym moc stwórczą samego Boga. Potwierdzenie tego znajdujemy w Księdze Rodzaju "I rzekł Bóg: i stało się" (Rdz 1,3).

     W innym znaczeniu "Słowo" u Boga oznacza Jego mowę, gdy przemawiał do proroków. Zaś prorocy głosili je i przepowiadali, aż zostało ono ostatecznie spisane w postaci Słowa Bożego, zawartego w Piśmie Świętym. Tę Bożą mowę słyszymy codziennie, karmimy się nią uczestnicząc w Liturgii Słowa, bądź rozważając je prywatnie. Odkryjmy je na nowo, otwórzmy się na nie i zakochajmy się w nim, jak zachęca nas do tego Kościół po ostatnim Synodzie Biskupów w Rzymie.

     To odwieczne "Słowo", które przyjęło ludzkie ciało, poprzez swoje narodzenie rozproszyło Boską światłością ciemności w sercach ludzkich. Wlało światło wiary, nadziei i miłości. Nie bójmy się zbliżyć do tego światła bijącego od betlejemskiej groty i pozwólmy Jezusowi rozgrzać nasze serca i umysły. Wtedy zapanuje w nas pokój, miłość i szczęście. Niech Słowo Boże oświetla ścieżki życia każdego z nas, niech pomaga wchodzić w głęboki dialog z Bogiem.

     Każda Msza św. jest dla nas Bożym Narodzeniem, dzięki Eucharystii poprzez słowo pisane dochodzi do nas łaska Słowa Wcielonego. Wtedy rodzi się w naszych sercach Chrystus.

     Ale przede wszystkim "Słowo" żyje dzięki temu, że jest życiem i źródłem wszelkiego życia. Zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, co wskazuje, że życie ludzkie jest święte. Skoro otrzymujemy je od Boga, stąd jest ono ograniczone i zależy tylko od Niego. Jezus jest życiem, więc my żyjemy. Dzięki Niemu działamy i istniejemy.

     Chciejmy podziękować Boskiemu Dziecięciu za ten wielki dar. Zachwyćmy się darem życia, szanujmy, życie własne, a także życie innych ludzi i stworzonego świata. Otoczmy troską życie!


ks. Mariusz Bagiński


Tekst pochodzi z Tygodnika

4 stycznia 2009

Bożonarodzeniowa owieczka i inne opowiadania Bożonarodzeniowa owieczka i inne opowiadania
Avril Rowlands
Legenda mówi, że w tamtą noc, w pierwsze Boże Narodzenie, zwierzęta uklękły przed żłóbkiem betlejemskim, ażeby złożyć hołd nowonarodzonemu Królowi. Kto wie, może lepiej nawet rozumiały to, co się wówczas wydarzyło, niż wielu ludzi mieszkających w tych czasach w Betlejem. Posłuchajmy więc ich opowieści o Bożym Narodzeniu... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej