Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najdrożsi przyjaciele Jezusa

Żywienie miłości i ufności wobec Jezusa w sytuacji cierpienia czyni z nas Jego rzeczywistych współpracowników w dziele Odkupienia, czyli Jego najdroższych i najbardziej zaufanych przyjaciół. Na mocy tej szczególnej przyjaźni, dzieli się z człowiekiem najcenniejszym, lecz najtrudniejszym darem: zbawczym cierpieniem.

Cierpienie nie ma wartości samo w sobie. Nabywa ją wtedy, gdy staje się drogą oczyszczenia i uszlachetnienia miłości. Jakże powierzchowna i niestała byłaby miłość, gdyby nie wypróbowała się w ogniu wyrzeczeń i ofiar? Mówienie Bogu "kocham" w ciemnościach cierpienia ma sens! Miłość staje się coraz prawdziwsza, ilekroć przezwycięża pozory nieobecności i milczenia Boga pośród rozmaitych udręk. Staje się tym głębsza, im głębiej w człowieku toczy się walka z pokusą zwątpienia i rozpaczy, a niekiedy - przeklinania własnego losu. Na samym dnie cierpienia jest Jezus Ukrzyżowany... Odkupiciel ludzkości. Zwycięzca śmierci. Właśnie przez cierpienie najbardziej zbliżamy się do tajemnicy tego SERCA, które pośród najokrutniejszych udręk duchowych i fizycznych, ludzkiej nienawiści, upodlenia i opuszczenia NIESKOŃCZENIE UMIŁOWAŁO.

Jezus umarł na Krzyżu raz jeden, lecz dzieło odkupienia nieustannie trwa. Kościół - to Jego Ciało, którego jesteśmy żywymi członkami. W naszym ciele dopełnia się Jego zbawcza ofiara miłości, ponieważ ciała nasze są przeznaczone na "ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną" (Rz 12, 1). W sercach najdroższych przyjaciół Jezusa - Jego cierpiących Apostołów - ciągle ponawia się tajemnica miłości potężniejszej niż grzech, zwątpienie, słabość... Zbawienie dokonuje się w sercu świata! "Niech Moje życie odtwarza się w twoim - mówi Jezus do naznaczonej stygmatami mistyczki Conchity. Sama niczego nie dokonasz, lecz w zjednoczeniu ze Mną wypełnisz twoją misję zbawiania innych dusz, poprzez ofiarę całopalną, znaną jedynie Bogu samemu".

Przyjaciele Jezusa składają niezwykle przekonywujące świadectwo prawdzie, że Bóg jest Miłością. Wielu ludzi przechodzi z obojętnością wobec Boga, lecz nie potrafi obojętnie przejść wobec zdumiewającego cudu, że ze zdruzgotanych cierpieniem ciał tryska doskonałe zdrowie duchowe, radość i pokój, których świat nie posiada. Ponieważ biorą oni szczególny udział w Męce i Śmierci Chrystusa - wezmą szczególny udział w Jego wiecznym Zmartwychwstaniu. Wtedy okaże się, że nie ma wspólnej miary pomiędzy utrapieniami obecnego czasu a chwata, która się w nas objawi.

ks. Andrzej Trojanowski TChr - Paryż

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 5-8/1998


   

Wasze komentarze:
 kk: 18.01.2009, 11:46
 Osoby które mają niepełnosprawne dziecko bardzo często zastanawiają się nad tym "dlaczego akurat to mnie spotkało?!" Takie osoby nie mogą sobie pozwolić na wszystko co by chcieli, bo dziecko potrzebuje ciągłej opieki. Ale mówię wam - Bóg dał wam wielki skarb! On doskonale wiedział, że poradzicie sobie z tym krzyżem, wiedział, że to dziecko znajdzie w waszej rodzinie miłość której tak bardzo potrzebuje. Bądźcie dumni, że macie takiego człowieka w rodzinie. On przez swoje cierpienie zbawia dusze...
 xxx: 12.01.2009, 19:50
 św. Faustyna Kowalska (+ 1938): "+ O, gdyby dusza cierpiąca wiedziała, jak ją Bóg miłuje, to skonałaby z radości i nadmiaru szczęścia; poznamy kiedyś, czym jest cierpienie, ale już będziemy w niemożności cierpienia. Chwila obecna jest nasza." (Dz. 963)
 wiatr: 21.09.2008, 09:24
  Panie ... PRZYJACIÓŁ ...wielu ...Posiadasz ..., których bardzo Umiłowałeś ...bo Sam do ...Zbawiennych Cierpień Wybrałeś ! ONI ... WIELKODUSZNIE Odpowiedzieli ...i KRZYŻ ...swój Bolesny ... OCHOTNIE Przyjęli !!! Codziennie ICH ...Sobą Karmisz ...i Wspierasz i UCZYSZ ...sobie Umierać !Świat ... się DZIWUJE ... bo Radość w Nich czuje , Pokój ...niesamowity od Nich bije ..., choć mają bólu ... aż tyle ! Życie Ich w Tobie ZANURZONE ...Obmywa Twoje Ciało Poranione , Ulgę ... Ukojenie Ci daje ... o jak miło Panie ! Inni Twoi Przyjaciele ... Ucztę Sprawują ...i też Bardzo Ciebie Miłują !!! a Ty ... Im się Odwdzięczasz ... Łaski zsyłasz ...Proroków dajesz ...; Świętymi CZYNISZ ... Już tu na ziemi !
 Monika: 19.09.2008, 15:50
 Czy jest na swiecie kobieta ktora tak bardzo kocha mezczyzne ze oddalaby za Niego zycie ? Tak jest i pozwoli Mu kochac inna. Z czasem jest szczesliwa bo On jest szczesliwy. Moze Ona potrafi Go uszczesliwic, a ja nie. Moja Milosc moze byc iluzja.
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej