Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pozwólcie Mu się prowadzić!

Msza w intencji uzdrowienia, jaka odbywa się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w kościele Ojców Jezuitów w Łodzi, jest dla wielu czasem szczególnej nadziei. Autokarami, samochodami i pociągami przyjeżdżają wierni z całej Polski. A że każdy, kto sam doświadczył "jak dobry jest Pan", nie zostawił tej radości dla siebie, lecz podzielił się nią z bliskimi - coraz częściej ratunku szukają tu także Polacy z zagranicy. Wzruszeni jesteśmy często wiarą tych, którzy potrafią dobę spędzić w podróży, pokonując setki (lub tysiące) kilometrów, żeby spotkać się z Jezusem Miłosiernym na Eucharystii. Podobnie pewnie było i wtedy, gdy On w sposób widzialny przemierzał okolice Jerozolimy, szukając stroskanych, zmęczonych, chorych i opuszczonych. Jezus jest taki sam wczoraj i dziś, tak samo podnosi na duchu, przywraca wiarę, przebacza grzechy, uwalnia i uzdrawia. Oblężone podczas mszy konfesjonały uświadamiają nam nieustannie, że to uzdrowienie duszy jest największym darem, nawet jeśli pozostanie choroba ciała. W końcu wszyscy kiedyś umrzemy. Ale pojednanie z Bogiem, nawrócenie i przebaczenie innym (po którym często następuje uzdrowienie) - są tym, co poniesiemy stąd na dalsze życie, a nawet poza nie. Bóg nie tylko pragnie; abyśmy byli zdrowi - On daje nam łaskę współcierpienia z Chrystusem w trosce o zbawienie innych. A kocha nas tak bardzo, że chce spędzić z nami później całą wieczność...

Posłuchajmy podziękowań, jakie składali ci, którzy w czasie jednej z takich mszy doświadczyli łaski uzdrowienia:

* * *

Chciałabym serdecznie podziękować Panu Bogu za dar macierzyństwa. Jesteśmy trzy lata po ślubie. W lutym ubiegłego roku doświadczyliśmy uzdrowienia." Lekarze twierdzili, że bardzo długo będę musiała czekać na dziecko. Przyjechałam więc z przyjaciółką na mszę z modlitwą o uzdrowienie i gorąco modliłyśmy się o to, aby stało się to jak najszybciej. I Pan Bóg zadziałał w cudowny sposób! Msza była w poniedziałek, w środę byłam umówiona na wizytę u lekarza, który jeszcze raz stwierdził, że to jeszcze dłuższy czas będzie trwało. A jak się okazało - w lutym zaszłam w ciążę... Obecnie mój synek ma pięć i pół miesiąca. Lekarz mówił, że jeśli nawet stanie się to w krótkim czasie, to nie gwarantuje, że dziecko będzie zdrowe. Dziecko jest zdrowe! Dziękuję Panu za to, co się wydarzyło. Chwała Ci, Panie!

* * *

Żona: Przez kilkanaście lat mój mąż nie mógł sobie poradzić z piciem alkoholu. Dochodziło do strasznych historii. Szukaliśmy lekarstwa, ale nie tam, gdzie należy. Chrystus był obok, wystarczyło tylko sięgnąć ręką, wystarczyło tylko powiedzieć: "Ufam Ci, Panie, bezgranicznie". Ale człowiek jakoś tak: tu do lekarza, tam do lekarza... Wszystko na nic. Wreszcie od księdza, który opiekuje się ministrantami w katedrze, dowiedzieliśmy się o mszach, jakie tu się odbywają. Uzgodniliśmy z mężem, że przyjdziemy. Bardzo cieszył się, przygotowaliśmy się, ale tego dnia nałóg znowu był silniejszy od niego. Jednak my z synem nie poddaliśmy się. Przyszliśmy tutaj miesiąc temu i oddaliśmy Chrystusowi swój największy problem, nie do pokonania przez kilkanaście lat. Od czasu tej mszy mój mąż został uzdrowiony i uwolniony!

Jezu, jestem żywym świadkiem tego, mój syn, mój mąż i moja teściowa - że jesteś żywy, że uzdrawiasz! Mówiłam: "Nie jestem godna, abyś przyszedł do mojego domu, ale jedno Twoje tchnienie, jedna Twoja myśl sprawi, że mój mąż będzie zdrowy". I tak się stało! Będę świadkiem Twojej obecności do końca moich dni i na wieki wieków. Chwała Ci, Panie!

Mąż: Ja chcę Ci podziękować, Jezu, że wreszcie stałem się człowiekiem. Zacząłem szanować siebie i wiem, co to znaczy rodzina. Teraz wiem, jak pięknie wygląda świat. Jestem przekonany, że Chrystus jest tu z nami. On jest jedynym Lekarstwem na wszystko! Ile razy próbowałem nie pić kilka dni - chodziłem rozdygotany, nerwowy. Teraz jestem spokojnym człowiekiem, bez problemów. Budzę się rano : przyjemnością i z radością idę do pracy. Wracam z pracy - widzę mojego syna uśmiechniętego, który rzuca mi się na szyję, a przecież przez kilka lat oddaliłem się od nich tak bardzo... Boże, ufam Ci! Wiem, że jesteś w moim sercu na zawsze!

* * *

Mam na imię Klaudia, mam 29 lat, pochodzę z Kalifornii. Zeszłego roku zostałam nowonarodzona i uzdrowiona, a stało się to, gdy zmarł nagle mój trzyletni syn. Nie był chory, Bóg go powołał. Będąc z nim w szpitalu, dwie godziny po jego śmierci, mówiłam sobie, że ja tego nie przeżyję, że umrę, że nie wyjdę z tego szpitala. Byłam zszokowana i nie mogłam pogodzić się z tym, że utraciłam go tak nagle. Ale stał się cud. Wkrótce potem wstąpiłam do grupy modlitewnej, przeszłam Seminarium Odnowy i chrzest w Duchu Świętym, przeżyłam rekolekcje prowadzone przez o. J. Kozłowskiego SJ z zespołem „Mocni w Duchu" w San Jose. To wszystko zmieniło moje życie. Wcześniej, po śmierci syna straciłam sens życia, nie wiedziałam, jak mam żyć bez niego. To nie był mój plan. Ja sobie inaczej planowałam swoje życie: z rodziną, z moimi dziećmi. A wszystko to rozpadło się w jednej sekundzie. Ale Jezus uzdrowił mnie, On daje mi łaskę nawrócenia, poznania prawdy o sobie. A przede wszystkim dał mi nowe życie! Podał mi rękę i wyprowadził mnie z ciemności. Teraz moje życie ma sens! Straciłam dziecko, ale zyskałam Jezusa, którego nie znałam, chociaż chodziłam do kościoła i wierzyłam, jednak okazało się, że moja wiara była bardzo płytka. Teraz pogłębia się z dnia na dzień i wciąż poznaję nowe drogi Pana.

* * *

Mam na imię Teresa, przyjeżdżam ze Zgierza. Pan uwolnił mnie z wielu chorób, najważniejsze dla mnie było uzdrowienie z epilepsji. Stało się to w wyniku przeżywania Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, w domu, gdy korzystałam z książki Jezus uwalnia w Eucharystii.

W tutejszym kościele też zostałam dotknięta ciepłem miłości Bożej - poczułam je na plecach i Pan powiedział, że uzdrawia mój kręgosłup i moją lewa nogę, na której znów będę mogła stać. Chcę jeszcze oddać Bogu chwałę i podziękować Mu bardzo, że zabrał mi depresję. Dwa miesiące temu padło takie słowo poznania: "42-letnia kobieta będzie uzdrawiana z depresji" i Pan powiedział: "Córko, uchwyć się mojej miłości. Zaufaj Mi". Kupiłam tu książkę „Jak zwyciężyć depresję", zaczęłam ją czytać i analizować. I coś się stało. Najpierw dziękowałam Panu Jezusowi za to, że jestem na tym świecie, że żyję; za moment mojego poczęcia, za to, że zaplanował mnie i kochał mnie jeszcze przed poczęciem. Poczułam, że bardzo chcę przebaczyć wszystkim, którzy mi zawinili. Kiedy był tu ks. Falvo, mówił nam, że trzeba chcieć przebaczyć. Więc powtarzałam przez cały tydzień: "Panie Jezu, chcę przebaczyć wszystkim". I zrozumiałam coś - jeśli sama nie będę mogła przebaczyć, to On za mnie przebaczy. Chwała Panu!

* * *

Nazywam się Aneta, mam 33 lata, od 25 lat mieszkam w Szwecji. Pierwszy raz byłam tutaj wkrótce po poronieniu. To było bardzo oczekiwane dziecko, zaraz po Natalce - Natalka miała dostać rodzeństwo... Moim wewnętrznym pragnieniem było przyjechać tutaj. To była taka pielgrzymka duchowa, żeby powtórnie odnaleźć Boga w swoim życiu, ponieważ wydawało mi się, że jak dał mi dziecko i zabrał, to tak jakoś "nie po kolei". Konsekwencją tamtego przyjazdu było to, że o. Kozłowski wraz z częścią zespołu "Mocni w Duchu" został zaproszony do Malmo w Szwecji i tam też mogli pomóc wielu ludziom.

Drugi raz byłam tu z prośbą o pomoc dla umierającego taty. Wiele łask otrzymaliśmy. I choć tato umarł, ale to, co działo się przy jego zgonie i w mojej rodzinie - było naznaczone Bożą opatrznością. Teraz jestem tu razem z Mariuszem, moim mężem, Natalka i Magdalenką, która urodziła się rok po moim pierwszym pobycie tutaj. A przecież lekarze po poronieniu nie dawali mi szans na to dziecko... Dziękuję Jezusowi za wszystko, co czyni dla mojej rodziny. Chwała Ci, Panie!

Mąż: Bardzo dużo przeszedłem w swoim życiu. Moi rodzice zostali bardzo wcześnie zabrani do Boga, oboje chorowali na raka. Zostałem sam, lecz Pan Bóg nigdy mi nie pozwolił stracić wiary. Zawsze z nadzieją w sercu patrzyłem w przyszłość i modliłem się. Dzisiaj dziękuję Ci, Jezu, za moją rodzinę...

* * *

Mam na imię Tadeusz, przyjeżdżam z Oleśnicy. Chcę podziękować Jezusowi za moje uzdrowienie. Chciałem rzucić nałóg palenia papierosów i nie mogłem sobie z tym poradzić. Dowiedziałem się o tych mszach i przyjechałem tu pierwszy raz we wrześniu 1999r. Podobało mi się bardzo, więc przyjechałem też na następną, w październiku. Padły słowa poznania, że Jezus uzdrawia człowieka, który chce rzucić nałóg. Więc po przyjeździe zostawiłem papierosy i od tego czasu nie zapaliłem żadnego. Dziś w rocznicę chciałem więc złożyć temu świadectwo. Chwała Panu Bogu!

* * *

Mam na imię Alina. Chciałam złożyć mojemu Panu najgorętsze uwielbienie za pracę, jaką mnie obdarował. Jeszcze miesiąc temu stałam pośród was jako osoba bezrobotna. Pracy szukałam przez pół roku. Chodziłam wszędzie tam, gdzie usłyszałam, że jest jakieś wolne miejsce, ale nigdzie nie byłam przyjęta. Po prostu wybierano inną osobę. Po każdym takim niepowodzeniu nie czułam jednak żadnego rozgoryczenia. Mówiłam: "Panie, Ty wiesz, co mam na myśli. Ty mnie prowadź, a ja pozwalam Ci, abyś mnie prowadził". I w końcu po pół roku znalazłam taką pracę, o jakiej do tej pory nawet mi się nie śniło. Błogosławię Pana za to. I jeśli mogę wam coś powiedzieć - jeśli prosicie o coś Pana, to ofiarujcie Mu swoją cierpliwość, swoją wytrwałość, pozwólcie Mu się prowadzić, a On wybierze dla was to, co najlepsze...

Oprac: A.Z.

Tekst pochodzi z Dwumiesięcznika
Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

Marzec/Kwiecień 2001


   

Wasze komentarze:
 Michał : 15.09.2021, 21:48
 Jezu, proszę Cię o uwolnienie mnie z padaczki, choroby z którą zmagam się od kilkudziesięciu lat. Wiem, że Ojciec da Ci wszystko o co Go poprosisz. Błagam Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie.
 Izabela: 16.06.2021, 13:33
 Panie Jezu proszę Cię aby mój 6 letni synek Wojtuś wyleczył się z epilepsji i nadpobudliwości i żeby wyrósł na zdrowego i dobrego chłopca to jest moje największe pragnienie. Dziękuję Panie Jezu że wyszłam z choroby nowotworowej i lekko znioslam chemioterapię.
 Beata: 07.06.2021, 00:08
 Proszę Boże o uzdrowienie mnie z padaczki
 Krystyna: 24.03.2021, 16:52
 Panie Jezu proszę z całego serca o uzdrowienie mojej córki Nicole z ataków epileptycznych i drgawek które tylko ty wiesz skąd pochodzą Pomóż jej Boże Amen
 Anna : 15.06.2018, 21:44
 PROSZĘ O UZDROWIENIE Z EPILEPSJI CÓRKI 3 letniej Nadii i męża który zmaga się lata z chorobą.... powierzam Ci swoją rodzinę
 Maria: 19.02.2018, 17:42
 Szczesc Boze. Bardzo prosze o łaske uzdrowienia z padaczki i chorob serca dla Pawla.
 Anna: 28.06.2017, 22:15
 Panie Jezu Chryste proszę Cię uzdrów mnie z epilepsji. Mocno wierzę, że mnie wysluchasz i nie opuścisz w tych trudnych chwilach.
 Iwona: 06.01.2017, 13:25
 Duchu Swiety prosze napelnij serce nojego meza moloscia do mnie.Prosze aby zaczal sobie zdawac sprawe jak bardzo mnie ranil.jak bardzo sie go boje i prosze aby zaczal naprawiac to co zaniedbal i zaczal sie mnie opiekowac jak zona ktora kocha .Aby przyjal moja milosc .polacz nas Panie ,duchu Swiety .pojednaj i polacz jednym cialem i dusza! niech wroci do nas w odpowiednim czasie prosze iwona
 malgorzata: 05.01.2017, 12:46
 Panie jezu prosze cie uratuj moje malzenstwo


 doriss: 30.03.2016, 16:20
 Panie Jezu przyjdż z pomocą mojej rodzinie;proszę Cie ze wszystkich sił o uzdrowienie mojej chorej córki ,która czeka na cud spędzając wiekszość swojego życia modląc się każdego dnia -by mogła być zdrowa i normalnie żyć,uzdrów ją Panie Jezu przywróć w jej sercu nadzieje do lepszego życia bez cierpienia w tej ciężkiej chorobie dodaj jej wiary i sił by wyszła z tej ciężkiej depresji i z choroby reumatologicznej.Wspieraj Boże moją rodzinę w tych ciężkich chwilach ,spraw by mój mąż się zmienił na lepsze i nie topił swoich smutków w alkoholu .Proszę Cię Panie miej w opiece moją drugą córkę ,która wybrała sobie na partnera człowieka ,który nie wie co to BÓG i WIARA i ma bardzo negatywny wpływ na jej osobę.Boże nie dopuść do tego by związała się z nim na zawsze ,pokieruj jej życiem tak by żyła jak najdalej od tego złego człowieka,dla którego liczą się tylko dobra materialne i zasiewa zło w duszy mojej córki,postaw na jej drodze Panie innego człowieka takiego ,który będzie wiedział co znaczy Bóg i Wiara , tak by mogła szczęśliwie spędzić z nim swoje życie.Proszę Cie JEZU o zdrowie dla niej.Obdarz zdrowiem również mojego męża i mnie i spraw byśmy byli szczęśliwą ,kochającą się rodziną ,a rodzina mojego męża by przestała nam dokuczać i się opamiętała raz na zawsze.
 Meg: 21.01.2016, 13:21
 Ja też chcę podziękować Panu Jezusowi za uzdrowienie z objawu pewnej choroby, z nałogu zajmowania się ezoteryką oraz usunięcie zjawisk nadprzyrodzonych. I za ochronę przez Niego, Matkę Bożą oraz Anioła Stróża oraz za wszelkie otrzymane łaski. Chwała Im wszystkim! Ufajcie Panu całkowicie!
 Karolina S: 03.11.2015, 03:04
 prosze o uzdrowienie mojej glowy, neurologicznych problemow, padaczki, hormonalnych i cukrowych oraz o wyleczenie z przejadania sie. Wierze i Jezu Ufam Tobie <3 Dziekuje :)
 Aneta: 09.06.2015, 22:00
 Prosze o modlitwe za Mojego meza aby zostal uwolniony od zlych uczuc tj, nienawisc i msciwosc ktory dazy Mnie swoja zone. Prosze o laske dla Nas w pojednaniu bo 15 czerwca aby rozprawe rozwodowa, prosze aby maz sie opamietal i dal nam szanse. By te zle uczucia znikly a powstaly dobre, by jego lęk przed kolejnym zranieniem zniknął.
 R: 02.09.2014, 08:58
 Boże natchnij moją narzeczoną miłością, uzdrów ją z choroby, skłoń do leczenia. Niech na nowo odkryje we mnie swojego życiowego partnera.Pozwól jej aby mogła na mnie patrzeć tak jak do tej pory z miłością i zaufaniem. Nie pozwól aby osoby złe kierowały moją narzeczoną przeciwko mnie. Proszę podaruj jej światły rozum, daj jej Błogosławieństwo i otocz swą miłością. Ufam Ci Panie Boże!!
 maria: 28.04.2014, 11:14
 Panie Boże daj nawrółcenie ks.Piotrowi i powrót do kapłaństwa.amen
 Krysia 38: 14.03.2014, 19:29
 Panie Jezu spraw bym nie powróciła do nałogów .
 Ania: 07.10.2013, 20:13
 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus proszę o modlitwę wstawienniczą dla siebie mam na imię Ania mam 38 lat od 21 lat cierpię na zespól depresyjno-lękowy, agorafobię, nadczynność tarczycy, meteopatię i ogólną słabość. Wszystkiego się boję nie pracuje nie mam męża ani partnera żyje na utrzymaniu już nie młodych rodziców nie wiem co będzie ze mną nie mam siły już walczyć o siebie lecze się u psychiatry i psychologa rodzice sie o mnie bardzo martwią boją sie o moją przyszłość Z Panem Bogiem
 Aneta: 27.08.2013, 13:45
 Panie Jezu Prosze Cie spraw i pomoz mi aby Lukasz powrocil do mnie Prosze Cie uzdawiaj byly zwiazek Prosze Cie przemieniaj go calego i nawracaj Jezu Prosze dopomagaj mi
 kamila: 20.08.2013, 20:47
 Prosze Cie Chryste ,spraw zeby mi wybaczyl i wrócił...
 Panietywiesz: 05.08.2013, 12:30
 Panie Jezu Chryste proszę cię z całego serca o szczęśliwą kurację lekiem Curacne, ty wiesz Panie jakie jest to dla mnie ważne
(1) [2] [3] [4]


Autor

Treść

Nowości

Litania do bł. Jerzego PopiełuszkiLitania do bł. Jerzego Popiełuszki

Na tamie we WłocławkuNa tamie we Włocławku

Co nam może dziś dać ksiądz Jerzy?Co nam może dziś dać ksiądz Jerzy?

Bł. Aniela Salawa Wobec duszy mojej Pan Bóg miał zamiary wielkieBł. Aniela Salawa Wobec duszy mojej Pan Bóg miał zamiary wielkie

Wiersze o świętym Franciszku z AsyżuWiersze o świętym Franciszku z Asyżu

Wspomnienie o ks. Jerzym PopiełuszceWspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce

Krótki życiorys Księdza Jerzego PopiełuszkoKrótki życiorys Księdza Jerzego Popiełuszko

Wierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekamiWierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami

U mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzieU mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzie

Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej