Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Od tej chwili będziesz mógł słyszeć

     Życie i działalność o. Pio jest szczególnym "znakiem czasu" dla współczesnych ludzi, którzy tak często zapominają o Bogu i żyją uwikłani w wielorakim złu. O. Pio jest dla dzisiejszego świata czytelnym znakiem wzywającym do nawrócenia i powrotu do Chrystusa - Drogi do zbawienia i szczęścia wiecznego. O. Pio zmarł 23 września1968 r. W ciągu całego swojego skromnego życia odznaczał się heroiczną wiarą. Poprzez kapłańską posługę, wspartą żarliwą modlitwą i cierpieniem, doprowadził do nawrócenia dziesiątki tysięcy ludzi. Mówi się o nim, że był w naszych czasach świadkiem Chrystusa na miarę św. Franciszka z Asyżu. Ludzi najbardziej fascynowały jego charyzmatyczne dary, które otrzymał od Chrystusa: m. in. dar mistycznych przeżyć i wizji istot nadprzyrodzonych, umiejętność przenikania ludzkich sumień, jasnowidzenia, bilokacji i uzdrawiania poprzez modlitwę wstawienniczą. O. Pio byt wyjątkowym "narzędziem" w rękach Boga. Sam mówił i pisał, że wszystko co uczynił innym, zdziałał Bóg przez jego ręce. Po śmierci o. Pio nie zakończył swojej obecności i działalności wśród nas. W dalszym ciągu przez jego pośrednictwo dokonują się cudowne nawrócenia i uzdrowienia. Jedno z nich miało miejsce na początku lipca 1994 r. w San Giovanni Rotondo. W czasie Eucharystii przy grobie o. Pio., dziesięcioletni Antonio Russo, po przyjęciu Komunii św., zobaczył o. Pio i natychmiast został uzdrowiony.

10-letni Antonio
trzymający obraz o. Pio
     Antonio urodził się głuchoniemy. Jako trzecie, najmłodsze dziecko, nie słyszące, a przy tym bardzo inteligentne, został otoczony szczególną miłością i opieką. Rodzice jeździli do najlepszych profesorów i specjalistów z nadzieją, że zostanie wyleczony. Niestety, wszycy zgodnie stwierdzali, że z medycznego punktu widzenia nie ma żadnych szans na odzyskanie słuchu. Nie mogła mu pomóc nawet bardzo skomplikowana operacja. Współczesna medycyna była bezsilna. Antonio musiał rozpocząć naukę w szkole z nauczycielką specjalnie przygotowaną do pracy z dziećmi głuchoniemymi. Rodzice czynili wszystko co było w ich mocy, aby wychować i kształcić swojego najmłodszego syna. Nie tracili także nadziei na uzdrowienie dziecka. Codzienna modlitwa różańcowa w rodzinie, miesięczna spowiedź, wspólne uczestniczenie w niedzielnej Mszy św. umacniało ich wzajemną miłość i nadzieję, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. W ich kościele parafialnym w Mercogliano jest piękny obraz o. Pio i przed nim często się zatrzymywali na krótką modlitwę z prośbą o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia Antonia. Na początku lipca 1994 r. wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do San Giovanni Rotondo, aby przy grobie o. Pio modlić się o łaskę uzdrowienia. W czasie Mszy św. odprawianej w krypcie, gdzie pochowany jest o. Pio, dziesięcioletni Antonio, po przyjęciu Pana Jezusa w Komunii św., zobaczył o. Pio, który powiedział mu, że od tego momentu już będzie słyszał. Uśmiechając się pobłogosławił chłopca i zniknął. Antonio w milczeniu powrócił na swoje miejsce i pogrążył się w cichej, żarliwej modlitwie nie mówiąc o niczym swoim rodzicom. Wtedy rzeczywiście stał się cud: Antonio po raz pierwszy od urodzenia ustyszat wspaniały świat dźwięków - śpiew, ludzkie gtosy. Po wyjściu z kościoła rodzice byli zaszokowani, kiedy po raz pierwszy usłyszeli, że ich syn zupełnie poprawnie zaczyna opowiadać o tym, że widział o. Pio i, że już doskonale słyszy. "Ojciec Pio objawił mi się ubrany jako ksiądz w białej szacie". Ze wzruszenia i ogromnej radości rozpłakali się. Wzbudziło to zaciekawienie pielgrzymów z ich parafialnej grupy, gromadzących się szybko wokół Antonia i jego rodziców. Usłyszeli wtedy bezpośrednio od Antonia relację o tym cudownym uzdrowieniu. Zaczęli pytać jeden przez drugiego, obejmować i całować Antonia i jego rodziców. Chłopiec po pewnym czasie powiedział jednak zdecydowanym głosem: "basta - dosyć, wróćcie na swoje miejsca i módlcie się, a ty, mamusiu, nie płacz więcej, przecież słyszę".

     Fakt tajemniczego, całkowitego wyleczenia Antonia potwierdziły późniejsze dokładne badania lekarskie.

     Tak działa Bóg poprzez ludzi, którzy są Mu w pełni oddani. O. Pio był mężem modlitwy. Rozmowa z Bogiem rozpalała jego serce miłością i pragnieniem jak najpełniejszego uczestnictwa w zbawczym posłannictwie Chrystusa. O. Pio ciągle modlił się za grzeszników o ich nawrócenie. Tak pisał: "Zdaje mi się, że dźwigam ciężar wszystkich. Tak bardzo pragnę, by wszystkie dusze dostąpiły usprawiedliwienia i łaski. Zadręcza mnie i wprost torturuje myśl o tych, którzy bezmyślnie pogardzają najwyższym dobrem... modliłem się i chcę się modlić, płakałem i chcę płakać za mych braci, którzy są na wygnaniu..." O. Pio dzięki głębokiej wierze widział, jak ludzie straszliwie obrażają Boga, okazują niewdzięczność za łaski, narażają się na wieczne potępienie. Całe jego życie było naznaczone jedną wielką troską o zbawienie, o nawrócenie ludzi żyjących bez Boga. Również dzisiaj o. Pio spieszy z pomocą wszystkim, którzy proszą go o orędownictwo u Boga. Jeżeli go z serca poprosisz, przyjdzie z pomocą również tobie.


oprac. Jan Zieliński


Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 9-10/1997


   

Wasze komentarze:
 Maria: 12.07.2016, 20:02
 Ojcze Pio błagam o wyzwolenie z nałogów alkoholu i nikotyny Adama cybuli i o uzdrowienie mnie z niedosłuchu choruje na uszy od dziecka mnie Marie a moja córkę o chrzest proszę żeby Ilona ochrzczona była
 Adam J.: 02.03.2016, 21:02
 Ojcze Pio proszę cię wstaw się za mną u Boga Ojca, Jego Syna Jezusa Chrystusa zrodzonego z Marii Dziewicy aby za sprawą Ducha Świętego odzyskał w pełni słuch w uchu oraz chroń mnie i moją rodzinę od wszelkich dolegliwości i chorób.
 Mama: 09.12.2015, 08:13
 Ojcze Pio błagam Cię ulecz słuch mojej córeczki, ona jest taka malutka i bezbronna, spraw by zaczęła słyszeć. Błagam.
 sylwia: 05.12.2015, 20:50
 Blagam cie ojcze pio o uzdrowienie lewego uszka mojego synka tak bardzo sie boi ...upros mu laske u pana
 Beata: 18.09.2015, 16:21
 Ojcze Pio błagam Cię o moje uzdrowienie
 Viola: 13.09.2015, 18:13
 Kochany O.Pio wtawiaj sie za nami niedosłyszącymi u Pana Jezusa za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi.
 Viola: 13.09.2015, 05:30
 Najukochańszy O.Pio, błagam za Twoim wstawiennictwem przez Niepokalane Serce Maryi, uproś Pana Jezusa aby obmył Swoją Najdroższą Krwią wszystko co w nas jest chore. Błagam o uleczenie mnie oraz moich braci i sióstr z chorób uszu, niedosłuchu, szumów i wszystkich naszych dolegliwości duszy i ciała. Uproś nam łaskę przyjmowania woli Pana Boga we wszystkim czego od nas zażąda. Kocham Cię O.Pio.
 Tesia: 23.06.2015, 18:05
 Kochany Ojcze Pio..proszę Cię!o uzdrowienie słuchu i szumów w uszach..dotknij i ulecz zaćmę w oku..przymnóż mi wiary i nadzieję...ulecz moją duszę i ciało,naucz mnie kochać Matkę Bożą i Jezusa..
 Tesia: 23.06.2015, 17:46
 Święty Ojcze Pio.. wstaw się za mną do Jezusa Miłosiernego.. o uzdrowienie mojego niedosłuchu, proszę,Cię..życie z szumami jest nie do zniesienia...przez niedosłuch cierpię ,jest mi ciężko i walczę z tym codziennie,dotknij moich uszów bym mogła słyszeć..umocnij moją wiarę i nadzieję! Dziękuję!Ci Ojcze Pio..kocham Cię.
 Renia : 18.06.2015, 21:11
 Proszę ojcze o pomoc w zdaniu egzaminów pisemnego i ustnego mojej córce Magdalenie
 ela: 31.05.2015, 21:00
 Ojcze Pio proszę uzdrów moją duszę i moje ciało abym mogła umieć cieszyć się swoim życiem.Zawsze byłeś dla mnie kimś wielkim.
 Anka: 22.04.2015, 13:03
 Ojcze pio proszę usłysz prośby wszystkich nie słyszących i ulecz ich
 Anka: 22.04.2015, 12:58
 Ojcze pio proszę usłysz prośby wszystkich nie słyszących i ulecz ich
 Anka: 22.04.2015, 12:42
 Ojcze pio proszę usłysz prośby wszystkich nie słyszących i ulecz ich
 Kuba: 24.03.2015, 22:01
 Ojcze Pio, wstaw się za mną, pozwól mi słyszeć i funkcjonować jak normalni ludzie. Niech Jezus Chrystus dotknie mojego słuchu, sprawi cuda. Pobłogosław moją rodzinę i przyjaciół. Bardzo proszę o uzdrowienie chociaż jednego ucha. Błagam...
 beata: 09.02.2015, 20:02
 proszę Cię o. Pio o wstawiennictwo dla mojego syna Łukasza, o przymnożenie mu wiary , o jego nawrócenie, o przybliżenie do św.Kośćioła i do miłości miłosiernej Pana naszego Jezusa Chrystusa proszę też o poprawę stanu zdrowia nogi p.Beaty , leczy się , ale grozi jej amputacja- wstaw sie za nią ...
 anna: 05.02.2015, 17:18
 Ojcze Pio, prosze Cie o stawiennictwo równiez i ja.pragne słyszec dobrze, boje sie przez to rozmawiac , i pracowac, prosze ulecz mnie, wstaw sie zamna do Pana Jezusa.Kocham Cie.
 Magda: 04.02.2015, 16:01
 Prosze ulecz moj niedosluch..tak bardzo bym chciala dobrze slyszec bez aparatow sluchowych. Modle sie o to codziennie
 Iwona: 04.01.2015, 22:35
 Ojcze Pio uratuj moje małżeństwo i uproś łaskę nawrocenia dla mojego meża Artura .
  mama : 16.12.2014, 13:20
 ojcze Pio pobłogosław moja rodzinę a w szczególnosci córkę Julię przywróć jej słuch
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej