Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Od tej chwili będziesz mógł słyszeć

     Życie i działalność o. Pio jest szczególnym "znakiem czasu" dla współczesnych ludzi, którzy tak często zapominają o Bogu i żyją uwikłani w wielorakim złu. O. Pio jest dla dzisiejszego świata czytelnym znakiem wzywającym do nawrócenia i powrotu do Chrystusa - Drogi do zbawienia i szczęścia wiecznego. O. Pio zmarł 23 września1968 r. W ciągu całego swojego skromnego życia odznaczał się heroiczną wiarą. Poprzez kapłańską posługę, wspartą żarliwą modlitwą i cierpieniem, doprowadził do nawrócenia dziesiątki tysięcy ludzi. Mówi się o nim, że był w naszych czasach świadkiem Chrystusa na miarę św. Franciszka z Asyżu. Ludzi najbardziej fascynowały jego charyzmatyczne dary, które otrzymał od Chrystusa: m. in. dar mistycznych przeżyć i wizji istot nadprzyrodzonych, umiejętność przenikania ludzkich sumień, jasnowidzenia, bilokacji i uzdrawiania poprzez modlitwę wstawienniczą. O. Pio byt wyjątkowym "narzędziem" w rękach Boga. Sam mówił i pisał, że wszystko co uczynił innym, zdziałał Bóg przez jego ręce. Po śmierci o. Pio nie zakończył swojej obecności i działalności wśród nas. W dalszym ciągu przez jego pośrednictwo dokonują się cudowne nawrócenia i uzdrowienia. Jedno z nich miało miejsce na początku lipca 1994 r. w San Giovanni Rotondo. W czasie Eucharystii przy grobie o. Pio., dziesięcioletni Antonio Russo, po przyjęciu Komunii św., zobaczył o. Pio i natychmiast został uzdrowiony.

10-letni Antonio
trzymający obraz o. Pio
     Antonio urodził się głuchoniemy. Jako trzecie, najmłodsze dziecko, nie słyszące, a przy tym bardzo inteligentne, został otoczony szczególną miłością i opieką. Rodzice jeździli do najlepszych profesorów i specjalistów z nadzieją, że zostanie wyleczony. Niestety, wszycy zgodnie stwierdzali, że z medycznego punktu widzenia nie ma żadnych szans na odzyskanie słuchu. Nie mogła mu pomóc nawet bardzo skomplikowana operacja. Współczesna medycyna była bezsilna. Antonio musiał rozpocząć naukę w szkole z nauczycielką specjalnie przygotowaną do pracy z dziećmi głuchoniemymi. Rodzice czynili wszystko co było w ich mocy, aby wychować i kształcić swojego najmłodszego syna. Nie tracili także nadziei na uzdrowienie dziecka. Codzienna modlitwa różańcowa w rodzinie, miesięczna spowiedź, wspólne uczestniczenie w niedzielnej Mszy św. umacniało ich wzajemną miłość i nadzieję, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. W ich kościele parafialnym w Mercogliano jest piękny obraz o. Pio i przed nim często się zatrzymywali na krótką modlitwę z prośbą o wstawiennictwo w intencji uzdrowienia Antonia. Na początku lipca 1994 r. wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do San Giovanni Rotondo, aby przy grobie o. Pio modlić się o łaskę uzdrowienia. W czasie Mszy św. odprawianej w krypcie, gdzie pochowany jest o. Pio, dziesięcioletni Antonio, po przyjęciu Pana Jezusa w Komunii św., zobaczył o. Pio, który powiedział mu, że od tego momentu już będzie słyszał. Uśmiechając się pobłogosławił chłopca i zniknął. Antonio w milczeniu powrócił na swoje miejsce i pogrążył się w cichej, żarliwej modlitwie nie mówiąc o niczym swoim rodzicom. Wtedy rzeczywiście stał się cud: Antonio po raz pierwszy od urodzenia ustyszat wspaniały świat dźwięków - śpiew, ludzkie gtosy. Po wyjściu z kościoła rodzice byli zaszokowani, kiedy po raz pierwszy usłyszeli, że ich syn zupełnie poprawnie zaczyna opowiadać o tym, że widział o. Pio i, że już doskonale słyszy. "Ojciec Pio objawił mi się ubrany jako ksiądz w białej szacie". Ze wzruszenia i ogromnej radości rozpłakali się. Wzbudziło to zaciekawienie pielgrzymów z ich parafialnej grupy, gromadzących się szybko wokół Antonia i jego rodziców. Usłyszeli wtedy bezpośrednio od Antonia relację o tym cudownym uzdrowieniu. Zaczęli pytać jeden przez drugiego, obejmować i całować Antonia i jego rodziców. Chłopiec po pewnym czasie powiedział jednak zdecydowanym głosem: "basta - dosyć, wróćcie na swoje miejsca i módlcie się, a ty, mamusiu, nie płacz więcej, przecież słyszę".

     Fakt tajemniczego, całkowitego wyleczenia Antonia potwierdziły późniejsze dokładne badania lekarskie.

     Tak działa Bóg poprzez ludzi, którzy są Mu w pełni oddani. O. Pio był mężem modlitwy. Rozmowa z Bogiem rozpalała jego serce miłością i pragnieniem jak najpełniejszego uczestnictwa w zbawczym posłannictwie Chrystusa. O. Pio ciągle modlił się za grzeszników o ich nawrócenie. Tak pisał: "Zdaje mi się, że dźwigam ciężar wszystkich. Tak bardzo pragnę, by wszystkie dusze dostąpiły usprawiedliwienia i łaski. Zadręcza mnie i wprost torturuje myśl o tych, którzy bezmyślnie pogardzają najwyższym dobrem... modliłem się i chcę się modlić, płakałem i chcę płakać za mych braci, którzy są na wygnaniu..." O. Pio dzięki głębokiej wierze widział, jak ludzie straszliwie obrażają Boga, okazują niewdzięczność za łaski, narażają się na wieczne potępienie. Całe jego życie było naznaczone jedną wielką troską o zbawienie, o nawrócenie ludzi żyjących bez Boga. Również dzisiaj o. Pio spieszy z pomocą wszystkim, którzy proszą go o orędownictwo u Boga. Jeżeli go z serca poprosisz, przyjdzie z pomocą również tobie.


oprac. Jan Zieliński


Publikacja za zgodą redakcji

nr 9-10/1997


   

Wasze komentarze:
 ewelina: 25.04.2013, 18:33
 św ojcze Pio błagam o twoją pomoc proszę o uzdrowienie moich córek z choroby genetycznej proszę wstaw się za nimi u Miłosiernego Jezusa.
 Beata: 29.03.2013, 13:14
 Mateczko Wspomożycielko dopomóż mi w moim prywatnym życiu Proszę Cię aby mój związek z Jarkiem przetrwał tę ciężką próbę czasu. Bardzo Bardzo Cię o to Proszę nad życie. Pragnę rodzinnego szczęścia pokoju cudownej córeczki. Nigdy takiego szczęścia nie zastałam Błagam nad Życie
 Urszula: 30.01.2013, 17:42
 Swiety Ojcze prosze przywroc mi lzy!! Pomoz mi blagam!!!
 Julka: 21.11.2012, 16:25
 Ojcze Pio błagam przywróć mi słuch.
 Mama: 14.11.2012, 08:41
 Ojcze Pio, z całego serca prosimy Cię wraz z mężem o wstawiennictwo u Boga, Jezusa i Maryi o uzdrowienie z choroby genetycznej naszej córeczki w mym łonie, by stał się cud. Oraz wstawiennictwo dla wszystkich tutaj złożonych do Ciebie próśb .
 Tom: 16.10.2012, 20:30
 Ojcze Pio bardzo boje sie do Ciebie modlić dlatego ze czuje ze nie jestem godny z moja wiara przystepować o proszenie Ciebie o cokolwiek tymbardziej Pana Boga ale staram sie byc lepszym czlowiekiem, Błagam wytlumacz Panu Bogu ze ja nie chce obrazać nikogo w myslach, to jest zaburzenie psychiczne z ktorego pragne wyzdrowiec, prosze oddal nas od wszelkiej choroby smierci i nieszczesc wszelkich abysmy mogli sie cieszyc i pomagac ludziom, zaczac narpawde doceniac Boga, prosze popros o to aby Bog nie gniewal sie jesli zbladzimy, blagam niech Bog nie wystawai nas na probe blagam o to Ojcze Pio modle sie o to i po cichutku wierze ze nam pomozesz, za wstawiennictwem Twoim i naszej Maryi Matki Bożej ktora jest nieopisanym cudem miłosci AMEN
 mama: 11.09.2012, 13:47
 Ojcze Pio uproś łaske uzdrowienia z choroby dla Jakuba.
 Ania: 31.08.2012, 20:07
 Ojcze PIO proszę przywróć mi słuch
 Aga: 18.08.2012, 03:15
 Ojcze Pio blagam aby moja coreczka odzyskala sluch....
 Magda: 16.04.2012, 12:56
 Panie Jezu Miłosierny, proszę o uzdroweinie mojej mamy Danuty.
 marian: 27.03.2012, 13:57
 Błagam Cie Ojcze Pio o cud uzdrowienia
 ela: 17.03.2012, 18:18
 Ojcze Pio! Nazywam się Ela i jestem głuchoitą od urodzenia! Bardziej chcę byc uzdrowienia słuchu, Błagam o pomoc
 Ela: 17.03.2012, 09:42
 Ojcze Pio! Nazywam się Ela. Jestem głuchotą od urodzenia. Bardzo cierpię na głęboki niedosłuch. Najbardziej pragnię być uzdrowieniem słuchu. Dziennie modlę się o uzdrowienia słuchu. Pomóż mi!
 Sabina: 05.03.2012, 15:57
 Ojcze Pio, ukochany mój opiekunie, kilka lat temu Tobie powierzyłam zdrowie mojej mamy i daleś znak cudowną wonią że zaopiekujesz się mamą, dlatego dziś również proszę o dalszą opiekę nad mamą, aby zle samopoczucie nie były wynikiem nawrotu choroby, aby choroba nowotworowa nigdy już nie wróciła, módl sie za nią Drogi Ojcze Pio
 mama: 25.02.2012, 13:57
 Sw. Ojcze Plo wypros nam laski Bogu wiadome o ktore codziennie prosimy.Bog zaplac/
 mama: 25.02.2012, 13:51
 Sw. Ojcze Plo wypros nam laski Bogu wiadome o ktore codziennie prosimy.Bog zaplac/
 Mama Karoliny: 17.02.2012, 19:50
 Ojcze Pio! Proszę uproś Pana Boga o dar słuchu dla mojej córki!
 lusi: 19.01.2012, 00:32
 Ojcze Pio, blagamy Cie o zdrowie, dobra prace(relacje, rozwoj), milosc i szczescie dla Naszej Rodziny
 Dominika: 16.01.2012, 05:54
 Ojcze Pio prosze,blagam Cie aby moja Coreczka Marcelinka odzyskala sluch. Blagamy pomoz nam
 lidia: 11.12.2011, 20:44
 Ojcze Pio błagam o wstawiennictwo o łaskę nawrócenia na dobrą drogę mojej zatwardziałej córki Olgi,o uwolnienie Jej od wszystkich szatanów i demonów które Ją opętały,o przywrócenie Jej rozumu,o Światło Boże dla Niej,aby Olga wyzbyła się pychy,kłamstwa,nienawiści,wulgaryzmu do rodziny i drugiego człowieka,aby Olga miała szacunek,pokorę,miękkie serce,skruchę do rodziny,wróciła do domu i pogodziła się z rodziną,o rozwiązanie związku Olgi z Michałem,o odizolowanie Olgi od Wanesy i złego towarzystwa,o szczęśliwy związek Olgi z Marcinem ale to jest wola Twoja Boże,o szczęśliwe rozwiązanie wszystkich spraw i problemów u Macieja i Romana,o Błogosławieństwo Boże ,Miłosierdzie Boże i łaski zdrowia dla Hani,Teresy,Adama,Emili,Kacpra,Macieja,Angeli,Szymka,Julki,Stasi ,Olgi,Meika,Marcina,o zdrowie,bezpieczeństwo i Dary Ducha św dla Romana,o łaski nawrócenia dla Hani,Teresy,Pawła,o Światło Boże,zgodę,zdrowie,radość i szczęście w rodzinie. Ojcze Pio proszę o wstawiennictwo o łaskę nawrócenia dla Michała i o Błogosławieństwo Boże i Miłosierdzie Boże dla Jego żony i dzieci.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej