Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czystość jest możliwa

Jestem szczęśliwą mężatką i wiem, że Bóg jest również z zakochanymi oraz małżonkami. Zawsze z nami był i jest. Z moim chłopakiem chodziłam prawie pięć lat i wiem, że możliwe jest wytrwanie w czystości. Osobiście jednak uważam, że może to o rok za długo. Nie jestem zwolenniczką długiego narze-czeństwa. Na pewno długie "chodzenie" naraża na brak czystości, ale z drugiej strony wiek i względy ekonomiczne nie zawsze pozwalają na małżeństwo. Czasami trzeba poczekać. My czekaliśmy długo. Najważniejsze jest to, że Bóg dał nam siłę. Podkreślam to stanowczo: czystość przedmałżeńska jest możliwa! Teraz, kiedy wiem, jaką siłą jest seks, jestem pełna podziwu dla Boga, który dał nam zdolność wstrzemięźliwości. I naprawdę nie było to takie trudne! Myślę, że przychodzi czas, kiedy się jest pewnym, że to jest ta osoba i że chce się jej oddać. Ale nigdy nie wiemy na 100% - dopiero małżeństwo jest pewną pieczęcią i deklaracją: będziemy razem na zawsze.

Taka deklaracja wymaga dojrzałości, odwagi i odpowiedzialności, dlatego seks powinien mieć miejsce w małżeństwie. Warto czekać, warto dojrzewać i przez brak wytrwałości nie zniszczyć miłości. Trzeba też wiedzieć, kogo słuchać. My zaufaliśmy Bogu i teraz doświadczamy błogosławionych skutków tego zaufania. W pełni cieszymy się naszym pożyciem małżeńskim, doświadczając głębokiej miłości, radości i wdzięczności.

Metody naturalne wciąż wymagają od nas dyscypliny, ale naprawdę warto je stosować. Oczywiście nie zawsze jest łatwo i przychodzi pokusa pójścia na łatwiznę. Ale przecież Pan Bóg dał nam - oprócz wiary - rozsądek! Wiadomo, że środki antykoncepcyjne szkodzą zdrowiu, nie mówiąc o szkodach moralnych. Organizm kobiety ma swój naturalny cykl i nie należy ulepszać swojej seksualności na własną rękę. Płciowość nie jest chorobą, aby faszerować się hormonami czy okaleczać przez środki mechaniczne (nie mówiąc o prezerwatywie, która nie daje małżonkom pełnego przeżycia). Akt współżycia to dużo więcej niż doznanie cielesne. To przeżycie psychiczne, duchowe i emocjonalne. Metody naturalne wprowadzają swego rodzaju porządek w naszym życiu. Są one bardzo wygodne, wymagają tylko termometru, karty obserwacji i, oczywiście, systematyczności. Czyszczenie zębów zajmuje więcej czasu! Warto kroczyć tą drogą. Z Bogiem naprawdę wszystko jest łatwe. Dopiero kiedy odwracamy się od Niego i nasłuchujemy głosów świata, wszystko staje się trudne. W momencie gdy zaufamy Jezusowi i powiemy Mu: "Ty bądź moim Panem" -wszystko jest tak proste, że aż się dziwimy, że mogło nam się wydawać inaczej.

Myślę, że obecnie dzieci i młodzież są ogromnie zarażeni falą nieczystości. Miłujcie się! to oaza wśród szmatławców. Dlatego ważne sąświadectwant. czystości. Miłość Boża jest tak wielka, że "wszystko przetrzyma" (por. 1 Kor 13, 7). Bóg, który jest miłością, jest źródłem każdej innej miłości. Ta miłość pozwoli nam uwierzyć i zaufać drugiemu człowiekowi.

Oboje pochodzimy z domów rozbitych przez alkoholizm, pogardę, pychę i brak miłości. Gdyby nie Bóg, nasze życie nie miałoby sensu. To On dał nam siłę, dzięki Niemu uwierzyliśmy, że jest miłość.

Cieszę się, że publikujecie modlitwę o czystość przedmałżeńską. Bóg naprawdę nikogo nie oszukuje. Myślę, że dopiero ludzie, którzy szastają swoim ciałem w imię źle rozumianej wolności -czują się oszukani. I wiem też. że nasza pełna radość z małżeństwa jest owocem czystości przedmałżeńskiej. Nie ma nad nami tego cienia, że coś zepsuliśmy. Naprawdę szczęściarze z nas! To niesamowite, co Bóg potrafi. Z pokręconych, zalęknionych ludzi tworzy ufne, otwarte i umiejące kochać osoby. Czystość jest możliwa. Wiem, że Maryja była i jest z nami. To dziwne, ale dzięki małżeństwu zrozumiałam, czym jest dziewictwo.

Jeszcze raz podkreślam, że czystość jest w Bogu i że jeśli zaprosi się Go do swojego życia - to On nas nie zawiedzie. To Bóg objawia nam godność swoich dzieci. Dlatego Królestwo Boże jest wśród nas: my trwamy w Bogu, a On w nas. Wtedy wszystko jest proste. Wtedy i tylko wtedy.

Z modlitwą - Iwona, 26 lat

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, Numer Specjalny - 2007

Wasze komentarze:
Tomasz: 18.02.2011, 21:41
Czystość jest możliwa trzeba wiary i silnej woli
Monika: 10.03.2008, 00:08
ojej jakie piękne zamienniki ;)) i dołączam do apelu poprzedniczki!
'',: 10.08.2007, 11:20
Gdyby tak wszyscy młodzi ludzie spokojnie przeczytali takie świadectwo, to może zastanowiliby się nad swoim własnym życiem i zmienili je... Czystość przedmałżeńska zamiast "wolnego życia".... "Miłujcie się" zamiast "bravo"... Pismo Święte zamiast "popcornu"... Ciało i Krew Chrystusa zamiast wszelkich używek.... I wreszcie Jezus Chrystus zamiast dajacych zły przykład idoli.... Mnie się udało i za to dziękuję BOGU.. Dziękuję za mojego chłopaka, który mnie sprowadził na ziemię! Bracia i siostry- opamiętajcie się nim będzie za późno! powodzenia =*
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna

[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej