Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przewodnik po zjawiskach nadnaturalnych. Magia, wróżbiarstwo, czary, zjawiska paranormalne

Jean Vernette

Przewodnik po zjawiskach nadnaturalnych. Magia, wróżbiarstwo, czary, zjawiska paranormalne

Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-7595-034-2 
Ilość stron: 324
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
	
Sugerowana cena wydawcy: 29.90 zł Nasza cena: 28.41 zł

     Opis:

     Mówienie o magii i zjawiskach paranormalnych, o alternatywnych i ezoterycznych wierzeniach jest sprawą kontrowersyjną. Adepci wróżbiarstwa, przepowiadania i astrologii, klienci czarowników czy odczyniających uroki, osoby zgłębiające ezoteryzm, kabałę i alchemię są jednak wyrazicielami zainteresowań nie będących wyłącznie przejściową fascynacją. Albowiem rzeczy tajemne to niezmierzony obszar, dotykający wszystkich dziedzin związanych z ludzkim poszukiwaniem sensu. Tak więc pasjonują nas kontakty z zaświatami, spirytyzm czy doświadczenia z pogranicza śmierci.

     Coraz więcej ludzi radzi się wróżbitów; jest ich we Francji blisko 50.000, o wiele więcej niż księży i psychiatrów. Rynek wróżbiarstwa osiąga obrót w wysokości 21 miliardów franków (co w przeliczeniu na euro daje ok. 3 miliardy 200 milionów euro).

     Egzorcyści Kościoła katolickiego zalewani są rosnącymi w liczbę prośbami pochodzącymi od osób, które, zetknąwszy się z dziwnymi zjawiskami, czują się niejako dręczone, nawiedzone.

     Anioły, jeszcze do niedawna zaliczane do drugiej ligi "akcesoriów" teologicznych, stały się naczelnym tematem filmów, powieści i uczonych studiów.

     Nie możemy reagować na te zróżnicowane przejawy potępieniem. Mamy bowiem do czynienia z gwałtowną falą, objawiającą potrzeby, których być może społeczeństwa i Kościoły nie potrafiły zaspokoić. Przyjrzyjmy się, jak w księgarniach rozrastają się działy poświęcone alchemii i kabale, uzdrowicielom.

     Na kartach niniejszej książki przedstawimy zjawisko w całej jego różnorodności. Opis nasz charakteryzować będzie obiektywizm i szacunek, albowiem wiele z tych poszukiwań zasługuje na poszanowanie, uwagę i właściwe zrozumienie.

     Każde z tych wierzeń czy praktyk przypomina pod pewnymi względami doświadczenie religijne, nawet jeśli częściej w grę wchodzi łatwowierność aniżeli wiara. Wyrażają niekiedy ciekawość tego, co niezwykłe i dziwne. Lecz przekazują także wołanie o sens w okresie kryzysu wartości i wzorców. Zaś wszelkie pytania o sens są w istocie pytaniami o religię. Sekularyzacja pociągnęła zresztą za sobą odwrót religii, co tworzy pustkę w świadomości współczesnego człowieka, wizją laicką zastępując religijną wizję świata. Stąd to niespokojne poszukiwanie, które wielu popycha na drogi ezoteryzmu, magii i zjawisk paranormalnych.

     Osoba wierząca nie odczuwa potrzeby szukania odpowiedzi na te fundamentalne pytania gdziekolwiek indziej poza Ewangelią. Jean Vernettte jest doradcą Episkopatu Francji d/s sekt i nowych ruchów religijnych.


Tolle.pl


   

Wasze komentarze:
 do GG: 23.07.2011, 17:17
 Katolickie Wydawnictwo M jest wydawca tej ksiazki jest to co piszesz jest prawdą zgłoś sprawę do kurii krakowskiej.
 gg: 15.07.2011, 21:28
 Witam, nie zrozumiałe jest jak taka książka moze być tu reklamowana. Albo nikt, z odpowiedzialnych za stronę, jej nie czytał, albo nie zrozumiał pewnych zagadnień. Ta książka to ukryta zachęta do okultyzmu. Nie będę się rozpisywał o wszystkich przykładach, ale podam tylko jedną sprawę. Otóż autor stwierdza, że czasami przywołanie ducha osoby zmarłej jest mozliwe i nie jest to złe. No cyrki. Nie wspomina że to wbrew nauce Kościoła. I tak dalej. Proponuję sprawdzać co się poleca. Duży wstyd
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Wincentego a PauloModlitwa do św. Wincentego a Paulo

Litania do św. Wincentego a PauloLitania do św. Wincentego a Paulo

Jakim chciałbym być mężem, patrząc na swojego ojca? Jaką chciałabym być żoną, patrząc na swoją matkę?Jakim chciałbym być mężem, patrząc na swojego ojca? Jaką chciałabym być żoną, patrząc na swoją matkę?

Częsta komunia prowadzi do dewocji?Częsta komunia prowadzi do dewocji?

Powrót z noworodkiem ze szpitala do domu - pierwsze dniPowrót z noworodkiem ze szpitala do domu - pierwsze dni

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej