Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Chrześcijaństwo pod prąd. Myśli dotyczące losu człowieka

Livio Fanzaga

Chrześcijaństwo pod prąd. Myśli dotyczące losu człowieka

Wydanie: Kielce 2002
ISBN: 83-7224-247-X 
Ilość stron: 132
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Jedność
	
Sugerowana cena wydawcy: 18.00 zł Nasza cena: 17.10 zł

     Opis:

     Książka Fanzagi to mocne, krótkie potrząśnięcie współczesnym człowiekiem, by obudził się z duchowej śpiączki. Autor w sposób niezwykle prosty i bezpośredni otwiera mu oczy na najistotniejsze sprawy jego egzystencji.

     Owe refleksje dotyczące ludzkiego losu powinien przeczytać każdy myślący człowiek: chrześcijanin - aby zobaczyć w ostrym świetle swojej wiary, skonfrontowanej z rozumowaniem współczesnego świata, a więc "chrześcijaństwa pod prąd", skutki niekonsekwentnej postawy wobec tej wiary; zaś niechrześcijanin, a nade wszystko niewierzący lub tzw. niepraktykujący - by żyjąc wśród chrześcijan nie zamykać się na jakiekolwiek przebłyski światła i innego widzenia życia niż to, które oferuje nachalnie świat. Trzeba przecież uświadomić sobie czasem, jak bardzo ten świat zawodzi, i postawić sobie pytanie o sens i jakość życia.

     "Książka ta odzwierciedla za pomocą krótkich i często ostrych myśli fundamentalne prawdy chrześcijańskie, zwłaszcza te najbardziej zapomniane i przez pewną część zsekularyzowanego chrześcijaństwa uważane za niemodne. W rzeczywistości są to myśli, które oświetlają nadprzyrodzonym światłem byt i przeznaczenie człowieka. Nie ma ani jednego słowa Jezusa, które byłoby nieaktualne. «Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminąݏ (Mt 24,35)".

     Język tego dziełka jest żywy, prosty, klarowny; autor często zwraca się bezpośrednio do Czytelnika z pytaniami o jego stosunek do podstawowych problemów człowieka, chrześcijanina.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej