Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus

S. Leonia Nastał

Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-7595-089-2 
Ilość stron:  132
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Sugerowana cena wydawcy: 12.00 zł Nasza cena: 10.80 zł

     Opis:

     Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus jest pozycją zawierającą rozważania Sługi Bożej s. Leonii Nastał O niemowlęctwie duchowym. Najważniejszym jej składnikiem jest nowenna do Dzieciątka Jezus.

     Służebnica Boża Siostra Leonia Nastał jest postacią niezwykłą, o czym świadczy jej głębokie życie wewnętrzne ujawnione w zapiskach duchowych i innych pismach. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Ogrom pracy nie stał się przeszkodą w życiu wewnętrznym - przeciwnie, s. Leonia każdą wolną chwilę poświęcała na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu.

     Niemowlęctwo duchowe scharakteryzowane w pismach służebnicy Bożej jest oryginalną drogą duchowości opartą na pokorze, aż do unicestwienia i bezgranicznej ufności Bogu. Stawia człowieka wobec Boga w postawie bezradnego niemowlęcia, które od Niego oczekuje wszystkiego, a samo w niczym się Mu nie sprzeciwia. Jest to droga, którą do świętości może iść każdy, bez względu na stan życia.

     Weźcie to Dziecko w wasze wnętrze. W wasze oczy, w wasze ręce, w wasze usta, w wasze serce. Niech wasze oczy patrzą jak oczy Jezusa, tzn. niech to będzie spojrzenie wiary, spojrzenie poprzez Ewangelię - na życie, na świat, na rodzicielstwo, na dobra materialne, na cierpienie, na wszystko. Niech wasze ręce pracują jak ręce Chrystusa - a będzie to najbardziej solidna, twórcza praca (Jan Paweł II w Tondo w Manilii).


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej