Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Księga modlitw

Roman Brandstaetter

Księga modlitw

Wydanie: Kraków 2010
ISBN: 978-83-7595-115-8 
Ilość stron: 356
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Sugerowana cena wydawcy: 29.90 zł Nasza cena: 28.40 zł

     Opis:

     "Księga modlitw" to najpełniejszy zbiór najpiękniejszych modlitw Romana Brandstaettera pisanych wierszem. Zawiera modlitwy, hymny maryjne, pieśni świętego Franciszka z Asyżu (przekład z włoskiego) oraz poemat "Pieśń o moim Chrystusie".

     Rzeczywistość tej poezji jest zapisem rzeczywistości w stanie łaski, pełnej Boga wcielonego w materię, w białko życia, w dzieje człowieka. Pewna dosłowność, konkretność, a nawet jakaś poufała zwyczajność niektórych Brandstaetterowych zwrotów do Pana Boga - przypomina się Tewje Mleczarz z powieści Szolema Alejchema - płynie tak z talmudycznej gorliwości codziennych relacji człowieka z sacrum, jak z panteistycznej idei Boga wielkiego judeochrześcijańskiej koncepcji "wielkiego łuku" między Starym a Nowym Przymierzem - ze wstępu Sergiusza Sterny-Wachowiaka.

     Tom, do którego zajrzymy, to modlitwa poety Starego i Nowego Przymierza: Bożego świadka, dla którego Księgi Objawione są prawdziwą książką do nabożeństwa. Niech jego talent zwielokrotni się w nas - ze wstępu o. Leona Nabita OSB.


Tolle.pl
   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej